Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Basınçlı yıkama makinesi tavsiye

Basınçlı yıkayıcılar nasıl seçilir Temizleyiciler makinelerdir yayımlanan yüksek basınçlı su ile temizlenir . Onlarla zemine ve duvarlara gömülü kirleri kolayca çıkarabilir, arabayı yıkayabilir, boruları açabilir, havuzu, çöp kutularını veya bahçe mobilyalarını temizleyebilirsiniz. Dış mekan kullanımı için uygundurlar ve bir hortumdan 8 kata kadar daha az su tüketimine ulaşarak su ve deterjan tasarrufu yapmanızı sağlarlar. basınçlı yıkama makinesi tavsiye , basınçlı yıkama makinesi , […]

16 Haziran 2021 - 14:22 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi. A+A-

Basınçlı yıkama makinesi tavsiye

Basınçlı yıkayıcılar nasıl seçilir

Temizleyiciler makinelerdir yayımlanan yüksek basınçlı su ile temizlenir . Onlarla zemine ve duvarlara gömülü kirleri kolayca çıkarabilir, arabayı yıkayabilir, boruları açabilir, havuzu, çöp kutularını veya bahçe mobilyalarını temizleyebilirsiniz. Dış mekan kullanımı için uygundurlar ve bir hortumdan 8 kata kadar daha az su tüketimine ulaşarak su ve deterjan tasarrufu yapmanızı sağlarlar. basınçlı yıkama makinesi tavsiye , basınçlı yıkama makinesi , tazyikli su makinesi , basınçlı yıkama makinası en ucuz , karcher basınçlı yıkama , bosch basınçlı yıkama makinesi , piranha basınçlı yıkama makinesi , tazyikli su makinesi fiyatları , karcher oto yıkama , karcher araba yıkama makinesi,

Teklif, farklı basınç ve akışlara sahip suyu yansıtan farklı güçlere sahip modelleri içerir. 

UZMAN SEÇMENİZE YARDIMCI OLUR

“Kirlerin çıkarılması ne kadar zorsa, makinenin o kadar fazla baskı yapması gerekir”

Ana, size en uygun modeli seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken unsurları açıklıyor.

Motorlar elektrikli, benzinli veya akülü olabilir . Benzinli olanlar elektrikli olanlardan daha güçlüdür ve profesyonel kullanım için tavsiye edilir. Bu modellerin bazıları suyu ısıtmak için bir direnç içerir ve bu nedenle temizleme daha verimli olacaktır. Akülü basınçlı yıkayıcılar herhangi bir kaynaktan su çekebilir: şişe, kova, bidon veya bir musluğa da bağlanabilir.BASINÇLI YIKAYICILAR

Geniş ürün yelpazesi parmaklarınızın ucunda

ÖZEL ÜRÜNLER

Size tavsiyemiz

STERWINS Epw-3 1500W 1500.0W 110.0 bar basınçlı elektrikli basınçlı yıkama makinesi 55,99 €LAVOR Ninja 120 1700W 120 bar basınçlı elektrikli basınçlı yıkama makinesi € 74,99STERWINS EPW-3 2.000 W 135 bar basınçlı elektrikli basınçlı yıkama makinesi € 99,99LAVOR Ninja Plus 130 1800W Elektrikli Basınçlı Yıkama Makinesi 130 bar basınçlı 109,00 €RYOBI Rpw110B 1500W Elektrikli Basınçlı Yıkama Makinesi 110 Bar Basınç 109,00 €Daha fazla ürün gör

Basınçlı yıkayıcıların bileşenleri

Basınçlı yıkayıcılar veya yüksek basınçlı temizleyiciler şunları içerir:

 • Yüksek basınçlı tabanca . Orta-yüksek aralıklı modeller, basınç seviyesi göstergeli bir ekran içerebilir veya deterjan dozajını kontrol edebilir.
 • Sprey mızrağı .
 • Nozullar . Farklı jet türleri ile onlar var.
 • 2 ila 12 metre arasında esnek yüksek basınç hortumu. Daha yüksek beygir gücüne sahip makineler, daha dayanıklı olan tel örgü takviyeli hortumlar içerir. 
 • Pompa . Pompa kafası (hortumu su girişine bağlayan) çelik, alüminyum veya pirinçten yapılabilir. İkincisi, en yüksek kaliteyi sunandır. 
 • motorlu . Elektrikli veya benzinli olabilir. Hava veya su soğutmalı.
 • Daha kolay hareket için tekerlekler .
 • Bazı modellerde korumalı olarak saklanması ve yer kaplamaması için bir hortum makarası bulunur . Ayrıca kolay sarma ve açma özelliği sayesinde kullanımı kolaydır. 
 • Deterjan tankı. Makineye entegre değilse, mızrağa harici bir tane takılabilir.basınçlı yıkama makinesi tavsiye , basınçlı yıkama makinesi , tazyikli su makinesi , basınçlı yıkama makinası en ucuz , karcher basınçlı yıkama , bosch basınçlı yıkama makinesi , piranha basınçlı yıkama makinesi , tazyikli su makinesi fiyatları , karcher oto yıkama , karcher araba yıkama makinesi,
 • Ayrıca yabancı maddelerin makineye girmesini önlemek için bir su filtresi taşımaları gerekir .

Basınçlı yıkayıcı seçmeden önce nelere dikkat edilmelidir?

İlki, kendimize, kullanımının ne olacağını sormaktır : orta, yoğun veya profesyonel; uzay biz temiz ihtiyacına gidiyoruz; ve ne sıklıkla kullanacağız.

Bir modele veya diğerine karar vermeden önce şunu aklımızda tutmalıyız:

 • Güç ne kadar yüksek olursa, makineyi durmadan o kadar uzun süre kullanabiliriz: 10, 20, 40, 60 dakika veya daha fazla. Bu süreler, küçük yüzeyler için mi yoksa büyük yüzeyler için mi kullanılacağını belirler. Benzinli basınçlı yıkayıcılar ise profesyonel kullanım için olduğu için durmadan daha uzun süre kullanılabilirler. Temizlememiz gereken yerde elektrik prizi yoksa ve elektrik jeneratörü kullanmak istemiyorsak, pille çalışan seçeneği tercih edebiliriz, ancak bunlar çok fazla güce sahip değildir.
 • Kirin çıkarılması ne kadar zorsa, makinenin ihtiyaç duyduğu basınç ve güç o kadar fazladır.

Bu nedenle basınçlı yıkayıcıların aşağıdaki özelliklerini dikkate almak önemlidir:

– Güç: Basınçlı yıkayıcıların gücü 1.300 ila 3.000 w arasında değişir.

– Su basıncı: Kullanım seviyesi ne kadar yüksek olursa, basınç da o kadar yüksek olacaktır. Bu (1 bar cm başına basınç 1 kilo eşit bar ölçülür 2 ).

Ne için kullanacağımıza bağlı olarak, önerilen basınç aşağıdaki gibidir:

 • Ara sıra kullanım: bisikletlerin, bahçe mobilyalarının ve balkonların temizliği – 100 ila 110 bar arası.
 • Orta kullanım: dış mekan arabaları, 30 m2’ye kadar duvarlar ve zeminler – 110 ila 120 bar.
 • Sık kullanım: 40 m2’ye kadar cepheler, yüzme havuzları, çatılar ve dış mekan zeminleri – 120 ila 140 bar arası
 • Yoğun kullanım: 60 m2’ye kadar cepheler, yüzme havuzları, çatılar ve dış mekan zeminleri – 180 bara kadar.

– Akış : Hortumdan çıkan su miktarı. Saatte litre olarak ölçülür.

– Hortum uzunluğu: 2 ile 12 metre arasında değişir. Daha uzun hortumlu modeller, makineyi hareket ettirmek zorunda kalmadan daha fazla özerklik sunar. Kullanımını ve depolanmasını kolaylaştırmak için makinenin bir hortum toplayıcı içermesi önerilir.

– Motor: Elektrikli olanlar bir prize ihtiyaç duyarken, benzinli olanlar daha fazla özerklik sağlar.

Pilli olanları da var, hafif makinelerdir ve her yerde kullanılabilirler.

Asenkron motorların yanı sıra su soğutmalı elektrik motorları da makinenin ömrünü uzatır.

Basınçlı yıkayıcı nasıl kullanılır?

Yüksek basınçlı temizleyiciyi adım adım nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Deterjan kullanacaksak önce yük gelecektir. Modele bağlı olarak deterjan yükü farklı olacaktır. Farklı kullanımlar için farklı deterjan türlerimiz var ve ayrıca Sterwins markasından evrensel bir deterjanımız var.
 2. Basınçlı yıkayıcıyı su musluğuna bağlayın. Çoğunda ¾ ”sulama hortumu konektörü bulunur. Ardından su musluğunu açın.
 3. Su pompasını doldurun, yani emme borusunu ve pompa haznesini suyla doldurun, tabancadan su gelene kadar basınçlı yıkayıcının tetiğini sıkın.
 4. Cihazı elektrik prizine takın ve açın .
 5. Makinenin tetiğini çekin .
 6. İş yaparken basıncı düzenleyin .
 7. İnatçı kirleri çıkarmak için nozulu yaklaştırın .
 8. Makinenin gücüne bağlı olarak maksimum kesintisiz çalışma süresini dikkate alın. Motoru aşırı ısıtmamak için aşmayın.

Durduğunda, motora dinlenmesi için en az 20 dakika süre verin.

Yüksek basınçlı makineler normalde soğuk suyla çalışsa da, bazıları 40ºC’ye kadar, bazı modeller ise 60ºC’ye kadar sıcak su kabul eder.

Sıcak suyun yağ giderme gücü soğuk suya göre daha fazladır; ancak uzmanlar, bazı parçalarına (vanalar, contalar, contalar …) zarar verebileceğinden sıcak su alımını aşmamayı ve soğuk suyun yağ önleyici gücünü artırmak için özel bir deterjana başvurmayı tavsiye ediyor.

Her ihtiyaç için bir aksesuar

Makine, kullanabilmek için gerekli aksesuarlara sahiptir. Ancak farklı işler için başka aksesuarlar da kullanılabilir. Her markanın kendine ait bir markası vardır, ancak Sterwins markası, basit bir adaptör kullanarak Karcher ve Nilfisk marka basınçlı yıkama makineleriyle uyumludur.

Yüksek basınçlı temizleyiciler için aksesuar açıklamasında mevcut aksesuarlar hakkında bilgi bulabilirsiniz. Farklı markalardan aksesuarlarınız var.

Bakım ipuçları

Her üretici tarafından belirtilen kullanım talimatlarını takip etmek önemlidir, bu nedenle makinenin kullanım ömrünü uzattığımızdan ve doğru çalıştığından emin oluyoruz.

 • Fişi prize takmadan önce makineyi suyla iyice doldurun.
 • Kullanmayı bitirdiğimizde , makineyi ve hortumdaki suyu boşaltmak önemlidir .
 • Hortum bağlantılarını suyla durulayın .
 • Yağlama, ara sıra bir miktar gres veya vazelin ile bağlayıcıların diş etlerine yapışmasına neden olur.
 • Bazı modellerde , özellikle sert su bölgelerindeki kireci temizlemek için kullanılan bir iğne bulunur .

En son basınçlı yıkayıcı modelleri, diğer işlevlerin yanı sıra, yapacağımız temizliğe göre en uygun basıncı belirtmemize veya bize kullanım tavsiyesi vermemize yardımcı olabilecek mobil uygulamaların kullanımını içerir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ