Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Bosch buzdolabı alarm resetleme

Bosch buzdolabı filtresini nasıl sıfırlarsınız? Filtre Ekran Mesajını Sıfırlamak için: Ekranın yanıp sönmesi durana kadar “Işık / Filtre ” düğmesini 3 saniye basılı tutun . Filtre ekran mesajı şimdi olmalı sıfırlama . bosch buzdolabı alarm kapatma Aynen öyle, Bosch buzdolabındaki filtre nerede? Filtre Buzdolabınızın içinde bulunur Sağ üst köşede. Yukarıdakinin yanında, Bosch buzdolabımın sıcaklığını nasıl ayarlayabilirim? Basmaya devam sıcaklık ayarı düğmesini buzdolabı gerekene kadar, bölmenin 7 soğutma bölmesi sıcaklığı olan set . Son seçilen değer kaydedilir. bosch buzdolabı alarm ışığı […]

17 Ağustos 2021 - 20:54 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi. A+A-

Bosch buzdolabı alarm resetleme

Bosch buzdolabı filtresini nasıl sıfırlarsınız?

Filtre Ekran Mesajını Sıfırlamak için:

 1. Ekranın yanıp sönmesi durana kadar “Işık / Filtre ” düğmesini 3 saniye basılı tutun .
 2. Filtre ekran mesajı şimdi olmalı sıfırlama . bosch buzdolabı alarm kapatma


Aynen öyle, Bosch buzdolabındaki filtre nerede?

Filtre Buzdolabınızın içinde bulunur Sağ üst köşede.

Yukarıdakinin yanında, Bosch buzdolabımın sıcaklığını nasıl ayarlayabilirim? Basmaya devam sıcaklık ayarı düğmesini buzdolabı gerekene kadar, bölmenin 7 soğutma bölmesi sıcaklığı olan set . Son seçilen değer kaydedilir. bosch buzdolabı alarm ışığı kırmızı yanıyor Ayarlanan sıcaklık gösterilir sıcaklık ekranda soğutma bölmesi 1. sıcaklık olabilir set -16 dan ° C ila -24 ° C.

İnsanlar ayrıca, GE buzdolabımdaki filtre durumunu nasıl sıfırlarım?

Filtre Işığının Sıfırlanması Su filtresi uyarı ışığı veya mesajı, kontrol panelindeki Buz ve Su pedine üç saniye basılarak sıfırlanır . Filtre ışık yeşile olmalı ve filtre durum İyi gösterecektir.

Su filtremi nasıl sıfırlarım?

Su filtresini değiştirdikten sonra , su filtresi ışığını sıfırlamanız gerekecektir . Ana ekrandan, Soğutucu Yöneticisi’ne gidip seçin, ardından Soğutucu Ayarları’nı seçin. Dokunun filtre simgesini ve ardından dokunun Sıfırlama Devam>. Aynen böyle, buzdolabınızın su filtresi ışığı sıfırlanacaktır .

Buzdolabı alarmı neden çalıyor?

 • 1 Kapı kapandığında buzdolabı neden bip sesi çıkarıyor?
  • 1.1  Buzdolabı bip sesi çıkarır ve yanıp sönerse ne olur?
  • 1.2 Buzdolabından bip sesi gelirse ve Alarm düğmesi açıksa ne tür onarımlar gerekecektir?

Buzdolabınız bip sesi çıkarırsa, doğrudan bir sorunu olduğunu “söyler”. Bu mutlaka kritik bir arıza değil – nedenlerin neler olabileceğini ve bu sesi nasıl kapatacağımızı anlayalım?

Kapı kapandığında buzdolabı neden bip sesi çıkarır?

İlk önce şunu hatırlamanız gerekir: ilk kez açtığınızda, yeni buzdolabı, odaların içindeki hava tamamen soğuyana kadar bip sesi çıkarır. Bu normdur ve bu durumda panik yapmamalısınız.

Ses sinyali yalnızca arızalardan değil, aynı zamanda güçlü bir aşırı ürün yüklemesinden de kaynaklanabilir. Odanın çok miktarda sıcak yiyeceği soğutmak için zamanı yoktur ve bundan içerideki sıcaklık normlara uymuyor. Bu nedenle, kontrol paneli bip sesi çıkarır ve yanıp söner (Alarm düğmesi yanar).

Buzdolabının bip sesi çıkarmasının ana nedenleri:

 1. Sıcaklık rejiminin ihlali.
 2. Kontrol sisteminde arıza.
 3. Soğutma sistemi cihazlarının buzlanması.
 4. Kompresör arızası.

Yukarıdaki nedenlerden hiçbiri çakışmadıysa, dikkatinizi kompresörün çalışmasına çevirin. İdeal olarak kompresör her zaman çalışmaz, periyodik olarak kapatılır. İşinin süresine dikkat edin. Kompresörün durmadan çalıştığını fark ederseniz, büyük olasılıkla sistemdeki sorunun nedeni budur.
Kompresörü kontrol etmek ve arızalı parçaları değiştirmek, ardından soğutma sistemine freon eklemek gerekir. Kendiniz tamir etmeye çalışmayın, servis merkezinden deneyimli tamircilere emanet edin.

 Buzdolabı bip sesi çıkarır ve yanıp sönerse ne olur?

 • Contayı kontrol edin;
 • Kompresörün çalışmasını gözlemleyin;
 • Gerekirse buzunu çözün;
 • Kontrol panelinde ayarlanan sıcaklıkları kontrol edin;
 • Gerekirse paneli kirden temizleyin.

Buzdolabı bip sesi çıkarırsa ve Alarm düğmesi açıksa hangi onarımlar gerekecektir?

Kendiniz yapamayacağınız ana iş:

 • Kapıdaki contayı değiştirin;
 • Kompresörü onarın veya değiştirin.

Önemli: Yalnızca hizmet sağlamak için gerekli tüm lisanslara sahip güvenilir hizmetlerle iletişim kurun. Hizmet resmi olmalı, şirket kayıtlı. Belirtilen gereksinimleri karşıladığımızı ve Moskova bölgesinde çalıştığımızı güvenle söyleyebiliriz.

Müşterilerimizden çokça duyduğumuz bir endişe, buzdolabı alarmlarının çalmasıdır.

Bu nedenle, bir kullanıcı olarak konuyla ilgili daha fazla netliğe sahip olmanız ve ayrıca soğutma konusunda uzman kişilerle olduğu sürece buzdolabınızda meydana gelebilecek herhangi bir bozulmanın bir çözümü olduğunu bilmeniz için bundan bahsetmek istedik. 

Buzdolabı, sürekli soğutma döngüsüne göre genellikle çeşitli sesler ve sesler çıkarır, ancak buzdolabı alarmlarının neden etkinleştirildiğini bilmek önemlidir .

Buzdolabı alarmı:

Buzdolabının, bir şeyin yanlış çalıştığı konusunda sizi uyaran bir öğesidir. Ana işlevi, bazı durumlarda bir alarm veya bip sesinin etkinleştirildiği yiyeceklerin doğru korunmasıdır.

Buzdolabı alarmı neden devreye giriyor?

Genel olarak, buzdolabı alarmı şu durumlarda etkinleştirilir:

Buzdolabının sıcaklığını yükseltebilecek ve bu nedenle soğuğu kaybetmiş olabilecek bazı olaylar meydana gelir. Ve bununla buzdolabının içindeki yiyecekler tehlikede

Örnekler:

Kapıyı açık bırakın (ortam ısısı daha sonra buzdolabına girer) ve yiyecekler ideal soğuk koşullarda saklanmayacaktır.

Yüksek sıcaklıktaki yiyeceklerin buzdolabına girişi (bu, buzdolabının daha fazla tüketilmesine neden olur)

Bazı olası arızalar (buzdolabının bazı elemanlarının zarar görmesi) Bazı durumlarda buzdolabı ekranlarında hata belirten bazı kodların görülmesi mümkündür. Bu, buzdolabının soğumaması veya doğru şekilde olmamasıyla da sonuçlanacaktır .

Buzdolabı alarmı çalarsa ne yapmalı?

Alarm zaten aktifse önceki noktaları kontrol edin, kapı düzgün kapanmamışsa tam tersini kontrol edin. Hala çalıyorsa, mümkün olan en kısa sürede ev buzdolabı onarım servisinize başvurun . Bu sayede, soğutma konusunda kapsamlı bilgiye sahip bir kişi, garantili bir çözüm sunmanın yanı sıra, buzdolabının arızasını tespit edip yardımcı olabilecektir.

Sonuç olarak:

Buzdolabı alarmı (bakılmaksızın cihazın marka) soğuk kaybetme ve bozulmadan gelen yiyecek önlemek için bir kullanıcı olarak size yardımcı olacak bir büyük fayda sağlayan bir unsurdur.

Buzdolabı alarmı aktif ise yukarıda belirtilen noktaları inceleyebilirsiniz. Kapının yanlış kapanması gibi basit bir şeyse, doğru kapanmayı kendiniz doğrulayabilirsiniz, ancak bu alarm buzdolabının kötü durumdaki bir elemanından veya başka bir deyişle bir arızadan kaynaklanıyorsa, bu durumda olmalıdır. vaka, buzdolabı tamiri konusunda uzmanlaşmış teknisyenler tarafından değerlendirilip teşhis edilmelidir.

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim?

Bosch buzdolabınızdaki taze gıda bölmesinin veya dondurucu bölmesinin iç sıcaklığı yükselirse içindeki yiyecekler bozulabilir. Bosch buzdolaplarında, her iki bölmenin iç sıcaklığını izleyen ve sıcaklık güvenli olmayan seviyelere ulaşmaya başlarsa uyarı veren dahili bir sesli uyarı sistemi bulunur. Alarmı, buzdolabına yiyecek koyarken olduğu gibi istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

kapı alarmı

Kapı alarmı, potansiyel olarak sıcaklıkta artışa neden olabilecek ve yiyeceklere zarar verebilecek durumlarda çalacaktır. Ek olarak, dondurucu veya taze gıda bölmesi kapısı bir dakikadan fazla açık bırakıldığında, bölmelere sıcak havanın girmesine izin verecek şekilde bip sesi duyulur.

Kontrol Paneli

Kapı alarm düğmesi, buz ve su pınarı üzerinde bulunan buzdolabı kontrol panelinde bulunur. Alarm butonu panelin sağ tarafında bulunur ve aynı zamanda kapatmak için kullanılır. Üzerinde çizgi olan bir hoparlör resmi ve açık bir asma kilit vardır.

Alarmı kapatmak

Alarmı kapattığınızda, kontrol paneli ekranının sağ tarafında “alarm” kelimesi görünür. Susturmak için alarm düğmesine basın veya buzdolabı veya dondurucu kapılarını kapatın.

Alarm ekranda kalır

Alarmın çaldığını ve aniden kapandığını fark edebilirsiniz, ancak kontrol paneli ekranında “Alarm” kelimesi kalır. Bu, buzdolabı sıcaklığının önceden ayarlanmış ayara dönmediğini gösterir. Sıcaklık düzeldiğinde, kelime kaybolacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucunu etkileyebilecek ana faktörlerden biri burundaki cilt tipidir . Tabii ki k...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince deri

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unutulmamalıdır ki her burun aynı yapıya ve aynı ihtiyaçlara sahip değildir, kü...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır?

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendecisi Cazoo, Londra, İngiltere merkezlidir. 2018 yılında bir seri girişimci o...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalışır?

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve paylaşılan topluluklar oluşturmalarına izin vermek için...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınl...

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucun...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince ...

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unut...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır...

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendec...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalı...

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağl...

Klasik Budapeşte Rulo Tarifi Klasik Budapeşte Rulo Tar...

İÇİNDEKİLER Klasik Budapeşte Rulosu Rulo için: 1 + 1/8 su ba...

Kuşlar ve kafes kuşları için yem türleri Kuşlar ve kafes kuşları i...

Kuş yemi ve kafes kuşları türleri Yetiştirme sırasında kuş v...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

Eviniz İçin En İyi Motorlu Perdeler Motorlu panjurlar ve göl...

Dekoratif ahşap şamdan mumluklar fikir Dekoratif ahşap şamdan mu...

En iyi ev eşyalarını bulmanızı sağlamak istiyoruz. Dekoratif...

Derz ne kadar sürede kurur Derz ne kadar sürede kuru...

Derz dolgu tüm karo döşeme işleminin son aşamasıdır ancak gö...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri g...

Ev Cephelerini Boyamak İçin Renkler Evin cephesini hangi ren...

Boya HABERLERİ