Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin bozulmasında hem de banal dikkatsizlikte olabilir. Her durumda, kapıyla ilgili sorunlarınız varsa, denememenizi, ancak önce bu sayfadaki materyali okumanızı öneririz. Kapının kapanmasını engelleyen nedenlerin çoğu kendi başınıza ortadan kaldırılabilir, ancak bir uzmanın, örneğin bir sabitleme kilidini onarması daha iyidir; ve tüm kilitleme […]

27 Mart 2022 - 15:10 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi. A+A-

Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR

Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin bozulmasında hem de banal dikkatsizlikte olabilir. Her durumda, kapıyla ilgili sorunlarınız varsa, denememenizi, ancak önce bu sayfadaki materyali okumanızı öneririz. Kapının kapanmasını engelleyen nedenlerin çoğu kendi başınıza ortadan kaldırılabilir, ancak bir uzmanın, örneğin bir sabitleme kilidini onarması daha iyidir; ve tüm kilitleme mekanizmasının ince ayarının yapılması deneyim, doğruluk ve uygun araçlar gerektirir. Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası

Kilitlenmeyen bir Bosch, Electorlux, Siemens, Ariston veya başka marka bulaşık makinesi kapağına sahip olduğunuzda, sivri kapağı kapatmak için aşağıdakileri yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz:

  • kaba kuvvete başvurmak
  • dilini yükseltmek
  • kapıyı salla
  • kilidi sök

İNSAN FAKTÖRÜ

Belirtiler: Bir şey kapının sıkıca kapanmasını engelliyor

Nedeni çok basit olabilir: Bazı tabaklar kapların kenarlarından dışarı taşar ve kapının sıkıca kapanmasını engeller – tabakları farklı şekilde yerleştirmeyi deneyin.

KAPI MENTEŞESİ AŞINMASI

Belirtiler: Dokunulduğunda kapının biraz sallandığı hissediliyor

Zamanla, kapının menteşeleri aşınır, bu da dilinin kilide tam olarak çarpmasına izin vermez. Menteşeleri normal bir tornavida ile ayarlayabilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİ DEFORMASYONU

Belirtiler: Kapı dili kilit deliğine uymuyor

Bu, elbette, biraz egzotik, ancak bir nedenden dolayı, sadece kapı değil, aynı zamanda bulaşık makinesinin kendisi de, örneğin düzensiz bir şekilde kurulursa bükülebilir. Gözle muayene yapın ve sapmalar fark ederseniz, makinenin ayaklarını yeniden ayarlayın.

KİLİT MANDALI EĞİMİ

Belirtiler: Kapı dili kilit deliğine uymuyor

Aşınma nedeniyle, kapının dili deforme olur ve bunun sonucunda kilit deliğine tam olarak oturmaz. Dilin eğikliği, dilin bağlı olduğu düşmüş çubuk nedeniyle oluşabilir. Böyle bir durumda, kapıyı sökmeniz ve çubuğu yerine takmaya çalışmanız gerekecektir (elbette bulursanız).

AŞINMIŞ MÜHÜR

Semptomlar: Bazı yerlerde mührün dokunması zor

Kauçuk parçalar zamanla aşınabilir, sertleşebilir ve contanın sertleşen parçaları kapının sıkıca kapanmasını engelleyecektir. Bu conta sadece değiştirilebilir.

MÜHÜR OFSETİ

Belirtiler: Kapıyı sıkıca kapatmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Uzun süreli çalışma sırasında bazı yerlerde conta eski yerinden çıkabilir ve bu da kapının sıkıca kapanmasını önleyecektir. Kendiniz kolayca düzeltebilirsiniz: Contanın yerinden çıkan parçalarını dikkatlice özel bir oluğa yerleştirin.

MÜHÜRDEKİ YABANCI CİSİM

Belirtiler: Bir şey kapının sıkıca kapanmasını engelliyor, karakteristik bir tıklama duyulmuyor

Kapının kapanmasını bir şeyin engellediğini ve görsel olarak tüm parçalarının düzgün olduğunu hissettiğinizde, manşetinin içine bir nesne girmiş olabilir: Mührü içeriden dikkatlice inceleyin.

KIRIK KAPI KOLU

Ambar kapısını açamamanızın en yaygın nedenlerinden biri, genellikle sahiplerinin aşırı acelesi nedeniyle kulpunun kırılmasıdır.

Prensip olarak, tutamağı kendiniz değiştirebilirsiniz, ancak bu prosedür oldukça basit olarak adlandırılamaz. Bilginizden emin değilseniz ve kaliteli bir onarım tercih ediyorsanız, atölyemizle iletişime geçin – size yardımcı olacağız.

ARIZALI KİLİT

Belirtiler: ambar kapısı kapanıyor ama kilitlenmiyor

Kapı sürekli kapanıyor ve açılıyor ve zamanla sabitleme kilidinin aşınması ve kırılması şaşırtıcı değil. Arızalı bir kilit genellikle değiştirilir ve bu zor işi, örneğin makinenin elektroniğinde değil, arızalı olanın kilit olduğunu kesinlikle belirleyecek deneyimli bir ustaya emanet etmek daha iyidir.

ELEKTRONİK ARIZASI

Belirtiler: kapı kapanıyor ama kilitlenmiyor

Sorun akıllı kilit kontrol modülünde olduğunda veya kablolama koptuğunda, kilidin normal çalışması doğal olarak imkansızdır. Yalnızca gerekli teşhis ekipmanına sahip kalifiye bir uzman, sorunun elektronikte olduğundan emin olabilir ve hatalı modülü değiştirebilir veya kabloları onarabilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ