Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Bulaşık makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Bulaşık makinesinin içini temizlemenin 2 yöntemi Bulaşık makineleri çoğu evimizin olmazsa olmazıdır. Elle ovmanın hoş olmayan işini ortadan kaldırmanın yanı sıra, büyük bir su ve enerji tasarrufu sağlarlar. Bu yazı bugün, ben size açıklamak için gidiyorum iki çok basit yollarla , bulaşık makinesinin içini temizlemek için nasıl . 4 kişilik bir ailenin günlük bulaşıklarını elde yıkamak, günde yaklaşık 90 litre ortalama […]

18 Ağustos 2021 - 20:09 'de eklendi ve 388 kez görüntülendi. A+A-

Bulaşık makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Bulaşık makinesinin içini temizlemenin 2 yöntemi

Bulaşık makineleri çoğu evimizin olmazsa olmazıdır. Elle ovmanın hoş olmayan işini ortadan kaldırmanın yanı sıra, büyük bir su ve enerji tasarrufu sağlarlar. Bu yazı bugün, ben size açıklamak için gidiyorum iki çok basit yollarla , bulaşık makinesinin içini temizlemek için nasıl .

4 kişilik bir ailenin günlük bulaşıklarını elde yıkamak, günde yaklaşık 90 litre ortalama bir maliyeti temsil etmektedir (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği…).

Bulaşık makinesinin günlük olarak kullanıldığı bir ev, gün içinde kirlenen ev eşyalarıyla dolar. Akşam yemeğini aldıktan sonra planlanır. Ekolojik program, en uzun süren, ancak en fazla enerji ve su tasarrufu sağlayan programdır. Modern makinelerde bu program, tüm yıkama işlemini sadece yaklaşık 12 ila 15 litre su ile gerçekleştirir.

Yani, gün boyunca içindeki her şeyi, bulaşıkları 12 litre suyla yıkayın (modele bağlı olarak). Sadece o su ile tüm gün boyunca tüm bulaşıklar yıkanacaktır.

Normal, hızlı yıkamada su ve enerji maliyeti artar ancak elde yıkama maliyetinin her zaman çok altındadır.

Bulaşık makinesinin içi nasıl temizlenir. Temel bakım.

1. En kalın kirleri (et parçaları, pirinç veya mısır taneleri…) bir kağıt peçeteyle temizleyin , ancak bulaşıkları musluk altında durulamayın . Modern bulaşık makineleri, bulaşıkların ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak su miktarını düzenler. Her şeyi durularsanız, kir sensörü onu “temiz” olarak algılar ve hatta hasar görebilir.

2. Kapı her zaman açık olmalıdır. Küçük bir çatlak olsa bile. Bu, kötü kokuları ve onları az ya da çok etkili bir şekilde gizleyen oda spreyleri kullanma ihtiyacını önler. Kapıyı aralık bırakarak her zaman kuru kalmasına yardımcı oluyoruz. Bu sayede kanatlarda ve iç kanallarda iç küf oluşumunun önüne geçilmiş olur.

3. Arada bir bulaşık deterjanına batırılmış bir bezi lastik ve kapı çerçevesi üzerine silin. Kapının alt kısmındaki lastiği içeride unutmayın. Bu, çok fazla saçmalığın birikme eğiliminde olduğu bir alandır.

4. Filtreyi düzenli olarak sökün ve yıkayın.  Bir fırça ve biraz bulaşık deterjanı ile. Filtre, kir ve yiyecek artıklarının toplandığı yerdir. Yiyeceklerin bir kısmının çürümesinden kaynaklanan kötü kokuları önlemek için temiz tutulması bir önceliktir.

5. Bıçakları daima temiz tutun. Göremediğimiz ama bulaşık makinesini çalıştırmayı zorlaştıran yağla dolduruyorlar, çünkü kirli bir makine nasıl iyi temizleyebilir? Bıçakların demonte edilerek ortadan ikiye açılıp içinin rahat temizlenebildiği modelleri vardır. Diğerlerinde onları yalnızca makineden kaldırabiliriz. Ortadaki delikten Mutfak yağ çözücü püskürterek onları temizleyeceğiz. Birkaç dakika dinlendirin ve basınçlı sıcak su musluğu ile durulayın. Bu sayede sıcak su bıçakların içindeki kiri deliklere iter. Gerekirse kürdan yardımıyla çıkartıyoruz.

6. Ayrıca iç kanalları da temizleyin. Bulaşık makinesinin iç boruları da birçok yıkamadan sonra kireç ve yağ biriktirir. Onları her zaman temiz tutmak için periyodik olarak yapılması gereken farklı seçeneklerimiz var.

 

Yöntem 1: Ticari bulaşık makinesi temizleyicileri var

Ayda bir kullanıma hazır olarak gelirler ve kullanımları çok basittir. Paketin üzerindeki talimatları izlemeniz yeterlidir: mührü çıkarın, bulaşıkları baş aşağı yerleştirin ve makine boşken uzun bir yıkama programı programlayın.

Çok rahat bir seçenek olmalarına karşın fiyat dezavantajına sahip olmaları ve çevreyi çok kirleten ürünler olmalarıdır.

Ticari makine temizleyicileri kullanmaya karar verirseniz tavsiyem her zaman kaliteli ürünler kullanmanızdır. Söz verdiklerini gerçekten yerine getirdiklerinden emin olmak için iyi bir marka kullanmaya çalışın. İç kanallar görülmeyen bir kısımdır. Her zaman en ucuz ürünleri satın almayın. Paketin vaat ettiği kadar temizlemedikleri için sıkışmaya neden olduğuna şaşırabilirsiniz.

Bazen daha ucuz temizleyicilere gideriz. Durumunuz buysa, yılda en az bir veya iki kez iyi bir marka makine temizleyicisine yatırım yapın. Özellikle ucuz deterjan alıyorsanız ve yıkamak için düşük sıcaklıklı programlar (ekolojik olanlar gibi) kullanırsınız. Bulaşık makinenizin ömrünü uzatacaksınız.

Yöntem 2: Bulaşık makinesinin içini ekolojik, ekonomik ve çok etkili bir şekilde nasıl temizlersiniz:

Bulaşık makinesinin içi ekolojik, çevreyi kirletmeyen ve gerçekleştirmesi çok kolay bir şekilde temiz tutulabilir:

Haftada bir sirke:

Bulaşık makinesi boşken, deterjan kullanmadan maksimum sıcaklıkta uzun bir yıkama programlayın ve birkaç dakika bekleyin. Tüm suyu alıp çalışmaya başlayınca kapıyı açın ve içine sirke dolu bir bardak boşaltın. Kapıyı tekrar kapatın ve döngünün bitmesine izin verin. Yıkamayı bitirdiğinde (artık ses gelmediğinde) kurutma adımlarını atlayabilirsiniz. Bulaşık makinesinin fişini çekmek için düğmeye basmanız ve içeride doğal olarak kuruması için kapıyı açık bırakmanız yeterlidir.

Unutmayın, sirke bardağını yıkamaya başlamadan önce direkt olarak dibe koymamalısınız çünkü su çekmeden önce filtrelerde kalan suyu tahliye eden cihazlar var yani direkt olarak dibe koyduğumuz sirkeyi, yıkama döngüsüne başlamadan önce tahliye gider.

Ayda bir sirke (ve başka bir şey)

Sirke ile döngü yapacağınız güne denk gelecek şekilde deterjan kutusuna iki yemek kaşığı toz sitrik asit ekleyin . Sitrik asit tozu sirkenin etkisini artıracak ve birikmiş olabilecek kireç ve yağ kalıntılarını temizlemesine yardımcı olacaktır.

Toz haline getirilmiş sitrik asit, herhangi bir eczanede ve birçok bakkalda bulmak kolaydır. Asgari dikkatle kullanılmasına rağmen toksik bir ürün değildir.

Bulaşık makinesini her zaman temiz tutacaksınız.

Bu yönergeleri izleyerek size temiz ve pırıl pırıl bir bulaşık makinesi garantisi veriyorum. Daha iyi yıkamanın yanı sıra makinenin ömrü de uzar.

Bu makaleyi sevdiyseniz, kesinlikle olacak da ben açıklamak ettiği bu diğeri gibi çamaşır makinesinin içini temizlemek için nasıl ve de bu işte   zararlı kimyasallar olmadan ekolojik bir şekilde fırın temizlemek kolay ve hızlı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ