Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Burnumda kalın veya ince deri

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unutulmamalıdır ki her burun aynı yapıya ve aynı ihtiyaçlara sahip değildir, küresel uçlu, septum eğriliği olan vardır … Her hasta farklı ve kişiye özel tedavi gerektirir.  yanı sıra çok kalın deride , altındaki yapıları görmenin zor olduğu durumlar için. Bu operasyon için kendinizi geniş deneyime sahip bir cerrahın ellerine bırakmanız hayati derecede önemlidir. Eğer sizin durumunuz […]

18 Ocak 2022 - 15:08 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi. A+A-

Burnumda kalın veya ince deri

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım

Unutulmamalıdır ki her burun aynı yapıya ve aynı ihtiyaçlara sahip değildir, küresel uçlu, septum eğriliği olan vardır … Her hasta farklı ve kişiye özel tedavi gerektirir.  yanı sıra çok kalın deride , altındaki yapıları görmenin zor olduğu durumlar için.

Bu operasyon için kendinizi geniş deneyime sahip bir cerrahın ellerine bırakmanız hayati derecede önemlidir. Eğer sizin durumunuz buysa, çok kalın deriye burun estetiği yaptırırken bilmeniz gereken tüm bilgileri burada size sunuyoruz.

Kalın derili burun nedir?

Burun yapısı deri altı deri, kıkırdak ve kemikten oluşur. Alt üçte ikisi kıkırdak, üst üçte biri kemiktir. Kalın tenli bir burun, açık gözenekli bir yüzey ve bir şekilde iç iskelet yapılarını gizleyen aşırı deri altı dokusu ile farklı oranlarda olabilir.

Benzer şekilde, kalın tenli bir burun da sıklıkla küresel bir burun ucu ile ilişkilendirilir . Bu vakaların birçoğunda burun estetiği ile ucun görünümünü iyileştirmek mümkündür ancak bu ince dokunuşu sağlamak biraz zor olacaktır. Aynı şekilde bu durumu değerlendiren cerrahtır çünkü bu burun tipi ameliyatla alınabileceğinden bu durumu değerlendiren cerrahtır. uçtaki kıkırdak çıkıntısının ürünü.

Kalın deri rinoplasti neden farklı bir ameliyattır?

 burun ameliyatı her ameliyat gibi derinin altında bulunan burun iskelet yapısında detaylı ve yüksek hassasiyette manevralar gerektirir . Bu cerrahi teknikler genellikle kıkırdak ve kemik yapısının küçültülmesini, arttırılmasını veya yeniden düzenlenmesini içerir.

Yatağınızı “düzeltmeniz” gerektiğini ama üzerinde çok kalın bir yorganın olduğunu düşünün, çarşaflarda yaptığınız değişiklikler dışarıdan pek fark edilmeyecektir. Kalın deri burun estetiğinde de benzer bir durum meydana gelir, yani olası iç cerrahi modifikasyonlar hastalarda önemli görünür değişiklikler göstermeyebilir.

Bu anlamda kalın derili bir burun genellikle daha belirsiz bir açıya ve ayara sahiptir, cerrahın deneyimi ve bilgisi her şeyden önemlidir.

Öte yandan, burun estetiği olmaya karar veren kalın deriye sahip kişilerde iyileşme süresi daha uzun olacaktır. Bunun nedeni, cildin ince derili bir buruna kıyasla çok daha uzun süre şişebilmesi ve hastaların nihai sonuçları görmek için daha uzun süre beklemesine neden olmasıdır.

Kalın derili hastaların bir diğer dezavantajı da zayıf kıkırdaklara sahip olmalarıdır. Bu durum rinoplastinin estetik sonuçlarını etkileyebilecek, bazı durumlarda yapısal greftlerin yapılmasını gerektirebilecek olumsuz bir durumdur.

Benzer şekilde, deneyimli bir cerrah, hastanın cildinin deri altı tabakasını çok nazikçe incelterek görünümünü değiştirebilir. Bununla birlikte, herhangi bir cilt nekrozunu önlemek için bu, kan akışından ödün vermemelidir

Cilt Tipiniz Nedir? Nihai Sınıflandırma

Cilt tipimiz sorulduğunda sadece kuru, karma ve yağlı ciltler olduğunu unutmamalıyız. Susuz kalmış ve hassas ciltler eklemenin yanı sıra.

Unutmamalıyız ki, vücudumuzu sadece 5 çeşit cilt olduğuna inandıran binlerce faktör vardır.

Deriler çeşitli şekillerde sınıflandırılır ve bizler cildin belirli özellikler geliştirmesine neden olan farklı faktörleri analiz edebiliriz.

1 – Epidermise göre sınıflandırma

Cildimizin ince mi kalın mı olduğunu şu şekilde anlayabiliriz:

“Sıkıştırırken”, çimdiklediğimiz iki parmağımızla neredeyse birbirimize dokunabiliyorsak, ince bir deridir.

Daha kompakt ve dayanıklı olduğunu fark edersek kalın bir cilde sahibiz .

2 – Dermise göre sınıflandırma

Tonik bir cildimiz var , gerdirme hareketi uygularsanız çabucak yerine döner. Bu, iyi bir kolajen ve elastin dengesine sahip olduğu anlamına gelir.

Öte yandan, bir gerginlik hareketi uygularken yerine dönmesi zorsa, sarkık bir cildimiz var.

3 – Lipidlere göre sınıflandırma

Cildin sağlıklı olması için lipidler ve sudan oluşur. Öte yandan, anatomik olarak böyle değildir.

Hepimiz karma bir cilde sahip olmakla başlasak da; Yağ bezlerimiz esas olarak T bölgesine dağıldığından, yağ bezindeki bir dengesizlik başka bir cilt tipinin tetiklenmesine yol açar.

Alipik Cilt: İyi bakıldığı takdirde kusursuz görünen, parlaklıktan yoksun, sivilceli ve nüanslı bir cilttir.

Kuru Cilt: Lipid, su… veya her ikisinin birden eksikliği olan bir cilttir. Sert dokunuşuyla ayırt edilir.

Karma cilt: Çoğu insanın sahip olduğu en yaygın cilttir.Temel olarak T bölgesinde (alın, burun ve çene) daha yağlı olması ve yanak bölgesinde normal ile kuru arasında olması ile ayırt edilir.

Yağlı Cilt: Yağlı bir görünüme sahip olmasının yanı sıra yüzün T bölgesinde parlaklık oluşması, sivilce ve siyah noktaların varlığı ile karakterizedir. Ancak yağlı cildin büyük bir avantajı, daha uzun süre daha genç kalmasıdır, çünkü yağ  elastikiyetini korur ve normal cilde kıyasla kırışıklara karşı daha fazla direnç sağlar.

4 – Su ile sınıflandırma

Hiperhidratlı Cilt: Aşırı terleme, hormonal değişiklikler veya yüksek sıcaklıkların olduğu yerlerde yaşama nedeniyle çok parlak bir görünüm ile karakterize edilirler, bunun sonucunda cilt yüzeyde aşırı nemlenmiş ancak içten susuz kalmış gibi görünür.

Ödermik cilt: Ter ve yağ salgılarının normal olduğu, dolayısıyla cildin korunduğu dengeli bir cilttir. Azgın tabakası iyi nemlendirilmiş. Çocukların ve gençlerin tipik cildi, esnek ve dirençli ciltlerdir.

Nemsiz Cilt: Cildinizin ihtiyaç duyduğu su miktarına sahip olmadığı anlamına gelen bir cilt durumudur. Genellikle diyet ve diğer dış etkenlerden kaynaklanır, bu nedenle herhangi bir cilt susuz kalabilir.

5 – Duyarlılığa göre sınıflandırma

Atopik cilt: Aşırı kuruluk ile karakterize, pullanma ve tahrişe neden olan ve rahatsız edici kaşıntılara neden olan bir cilt hastalığıdır . Az su ve yağ içeren kuru bir cilt şeklidir, bu nedenle çok kolay pul pul dökülür ve tahriş olur.

Reaktif Cilt: Bu cilt tipi , çevre gibi faktörlere daha agresif tepki verir : ısı, soğuk, rüzgar, güneş ve hatta sıcaklıktaki ani değişiklikler ve atmosferik kirlilik, kaşıntıya, yanma hissine, kızarıklığa veya rahatsız edici ısı hissine neden olabilir.

Ayrıca  , tolere edilemeyen bir bileşen içeren bir ürünün uygulanması veya çok sert su veya belirli kumaşlarla cilt teması nedeniyle, kaşıntı, gerginlik veya kızarıklık gibi rahatsız edici hislere neden olabilir.

Hassas Ciltler: Bu ciltler, normal cilt tarafından iyi tolere edilen belirli ürünlere veya durumlara abartılı bir tepki verir. Yani hassasiyet eşikleri azalır, cilt seviyesindeki sinir uçları daha hassastır ve tüm bunlar farklı tiplerde (kaşıntı, gerginlik, ısı, yanma, rahatlık eksikliği…) belirtilere yol açar . Ayrıca bazı aşikar belirtiler de olabilir (kızarıklık, soyulma…).

6 – Oksijenasyon ile sınıflandırma

Yaşlandıkça oksijen cilt hücrelerine ulaşmaz, bunun sonucunda cilt incelir ve kırışıklıklar veya yaşlılık lekeleri oluşmaya başlar.

Axphysed cilt: Aşırı sebumu ciltten doğru şekilde atamayan cilttir . Bu nedenle, gözenek kirlenir ve tıkanır, özellikle yanaklar ve göz çevresinde milium (kabuklaşmış yağ veya su noktaları) oluşumuna neden olur.

Cansızlaşmış cilt: Stres, yetersiz beslenme veya yanlış veya eksik temizlik rutini gibi faktörler cildin bir dizi fizyolojik değişikliğe uğramasına neden olur. Belirgin ilk belirtiler, parlaklık kaybı – epidermisin opaklaşması – ve – nem eksikliği nedeniyle – yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasına veya var olanların derinleşmesine yol açan pürüzlülüktür.

Umarım bugünün makalesi, bazı şüpheleri netleştirmenize ve cilt tipleri hakkında mevcut bazı efsaneleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olmuştur.

Her cildin benzersiz olduğunu ve arkadaşınız/kız kardeşiniz için neyin işe yaradığını sizin için çalışmak zorunda olmadığını unutmayın.

Cildinizle olan ilişki, tüm hayatınız boyunca size eşlik edecek bir şeydir. Onu ne kadar iyi tanırsanız ve onun için neyin işe yaradığını veya onu neyin rahatsız ettiğini ne kadar iyi tanırsanız, onunla nasıl başa çıkacağınızı o kadar iyi bileceksiniz.

Şüphelerin mi var? Hala cilt tipinizden emin değil misiniz? Şu anda kullanmakta olduğunuz tedavinin doğru olup olmadığından emin değil misiniz? Yüz rutinini kişiselleştirmene yardım etmemi ister misin? 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ