Çar. Eki 13th, 2021

Kurutucu nasıl iyi kullanılır: en iyi püf noktaları

Bu yazıda ne bulacaksınız?

 • Kurutma makinenizin doğru kullanımı için ipuçları
  • 1. Sıcaklığı ayarlayarak giysilerinizin kalitesini koruyun
  • 2. Kurutucuyu iki kez çalıştırarak enerji tasarrufu yapın
  •  3. Kurutma makinenizin bakımı küçük hareketlerle yapılır.
  • KURUTUCULARIN KARŞILAŞTIRILMASI
 • ÖNERİLEN MODELLER

Her gün bize sadece acil durumlar için zaman bırakıyor ve çamaşır kurutma makinesi zamandan tasarruf etmek için mükemmel bir cihaz olabilir.çamaşır kurutmalık tavsiye , çamaşır kurutucu , lg rc90u2ev2w çift inverter kurutucu , arçelik kurutucu , küçük çamaşır kurutma makinesi , kıyafet kurutma makinesi , kurutma makinesi çamaşır makinesinin üstüne , bosch kurutucu , portatif çamaşır kurutma makinesi , kıyafet kurutucusu,

Verdiğiniz kullanım, giysilerin kalitesini, tüketimden tasarruf edilmesini ve cihazın kullanım ömrünü etkileyecektir  . Kurutma makinesinin bu kış için müttefikiniz olması için ihtiyacınız olan ipuçlarını veriyoruz.

Kurutma makinenizin doğru kullanımı için ipuçları

1. Sıcaklığı ayarlayarak giysilerinizin kalitesini koruyun

Giysileri ilk günkü gibi tutabilmek için en önemli şeyin tambura koyduğunuz kumaşın cinsine göre sıcaklığı ayarlamak olduğunu bilmelisiniz.

Elbette kurutucunuzun her kumaş için özel programları vardır Bu özelleştirilmiş programlar, giysilerdeki nem derecesini algılayan ve uygun sıcaklık ve kuruma süresini uygulayan artık nem sensörü aracılığıyla çalışır.


KURUTMA MAKİNENİZDE UYGUN ÖZEL PROGRAM YOKSA, KUMAŞA ZARAR VERMEMEK İÇİN SICAKLIK VE SÜREYİ AYARLAMANIZA İZİN VEREN MANUEL BİR PROGRAM KULLANMANIZI ÖNERİRİZ.


KURUTUCULARI GÖR

Bunu yapmak için giysinin etiketine bakmayı unutmayın, makinede kurutmaya uygun olup olmadığı ve görünümünü korumak için hangi sıcaklıkta olması gerektiği konusunda size gerekli tüm ipuçlarını verecektir. Termosifon önerileri

Hatırlamak:

 • Pamuk ve keten gibi doğal kumaşlar küçülebilir. Genellikle bu tür giysiler kullanıyorsanız, bu kumaşlar için özel programlara sahip birini seçin.
 • Nemli çamaşırları kurutmayı bitirmek, kalın çamaşırları ikinci kez kurutmak veya yünlü, spor kıyafetleri ve doldurulmuş hayvanları kurutmak için zamanlı sıcak hava programlarını kullanın .
 • Yıkamaya gerek kalmadan kokuları gidermek için zaman ayarlı soğuk hava programlarını kullanabilirsiniz.
 • Kurutma makinesine asla lastik, köpük, inci veya pul koymayın .

2. Kurutucuyu iki kez çalıştırarak enerji tasarrufu yapın

çamaşır kurutmalık tavsiye , çamaşır kurutucu , lg rc90u2ev2w çift inverter kurutucu , arçelik kurutucu , küçük çamaşır kurutma makinesi , kıyafet kurutma makinesi , kurutma makinesi çamaşır makinesinin üstüne , bosch kurutucu , portatif çamaşır kurutma makinesi , kıyafet kurutucusu,

Tüketimden tasarruf etmek için genellikle yüklediğiniz yükü ve cihazınızın kapasitesini hesaba katmanız gerekir. İdeal çamaşır kurutma makineniz, kapasitesi çamaşır makinenizden biraz daha fazla olandır. Giysilerin ıslandığını ve daha ağır olduğunu unutmayın. 

İdeal yük , aynı kumaş ve ağırlıktaki farklı giysilerden oluşacaktır .

Üstten yüklemeli bir kurutucunuz yoksa, tasarruf etmek için tavsiyemiz kurutucuya çok fazla giysi koymamaktır. Cihaz, büyük bir yükü kurutmak için çok fazla enerji tüketecektir. Ayrıca yükü artırırsanız giysileriniz daha fazla kırışacak ve giysilerde daha fazla aşınma ve yıpranma olacaktır.Toprak burgu makinası 

Uzmanlar, kurutucu tamburunun %20’sinin boş bırakılmasını tavsiye ediyor.


ÇOK FAZLA ÇAMAŞIR KOYMANIZ GEREKİYORSA, ARKA ARKAYA İKİ KEZ KOYMANIZ TAVSİYE EDİLİR BÖYLECE İLK KURUTMANIN SICAKLIĞINDAN YARARLANABİLİRSİNİZ. YIKADIKTAN SONRA DA İYİ SIKARSANIZ, ÇAMAŞIRLAR KURUMAYA DAHA YATKIN OLACAKTIR.


Ah! Bir A +++ kurutucunuz varsa, A+’ya göre tüketimden zaten %40 daha fazla tasarruf ediyorsunuz.

 3.  Kurutma makinenizin bakımı küçük hareketlerle yapılır.

Onu tanıyoruz. Unuturuz, tembelleşiriz… Ya da biz bunu bilmiyorduk! Hiç de karmaşık değil ve çok şey kazanabilirsiniz:


HER KURUTMADAN SONRA FİLTRELERİ VE SU KONDANSATÖRÜNÜ TEMİZLEYİN. BU KÜÇÜK HAREKETİ RUTİNİNİZE EKLERSENİZ CİHAZIN ÖMRÜNÜ UZATMIŞ OLURSUNUZ.


Filtrelerin temiz tutulması, cihazın kullanım ömrü boyunca enerji açısından verimli olmasını sağlar. Aksi takdirde hava akımı düzgün çalışmaz ve cihaz tam gücünde çalışmaz.

Bunu beğeneceksiniz: Bu cihazların birçoğunda, sizi filtre temizleme görevinden kurtaracak kendi kendini temizleyen bir kondansatör bulunur. Mielectro.es mağazamızda size en uygun kurutucuyu bulun .

KURUTUCULARIN KARŞILAŞTIRILMASI

AEG T8DBG861SIEMENS WT47G439ESŞEKER CSH8A2DE
Enerji verimliliği+++bir ++bir ++

kurutma kapasitesi
8kg8kg8kg

Kurutma sistemi

yoğunlaşma

yoğunlaşma

yoğunlaşma
Isı pompası?EvetEvetEvet
Genişlik59,6 cm59,8 cm59,6 cm
Ortalama süre134 dk148 dk225 dakika
Gürültü seviyesi65 dB64 dB67 dB
RenkBeyazBeyazBeyaz

By admin

One thought on “Çamaşır kurutmalık tavsiye”
 1. […] ⍣Medikal silikon su çıkışı: Tıbbi silikon hammaddeleri kullanın, temizlemek için kolayca sıkıştırın, steril kalır, insan dokularında tahriş olmaz, ayrıca su akışını sorunsuz hale getirir, kontaminasyonu önler. Çamaşır kurutmalık tavsiye […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir