Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Çamaşır makinesi dönmüyor çözüm

Yıkama programının sonuna geldiniz ama çamaşırlarınız hala ıslak. Düzgün yıkanmamış bile olabilir. Aile draması gibi mi geliyor? Yani çamaşır makineniz muhtemelen olması gerektiği gibi dönmüyor. Çamaşır makinenizin neden dönmediğini öğrenmek için önce tam olarak nasıl dönmediğini bilmelisiniz. Bununla ne demek istiyoruz? Eh, sıkma döngünüzdeki farklı problemlerin farklı uyarı işaretleri olacaktır. Çamaşır makinesinin dönme şekline dikkat edin (veya duruma göre değil). Sorunu çözmenin, […]

05 Ağustos 2021 - 13:52 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi dönmüyor çözüm

Yıkama programının sonuna geldiniz ama çamaşırlarınız hala ıslak. Düzgün yıkanmamış bile olabilir. Aile draması gibi mi geliyor? Yani çamaşır makineniz muhtemelen olması gerektiği gibi dönmüyor.

Çamaşır makinenizin neden dönmediğini öğrenmek için önce tam olarak nasıl dönmediğini bilmelisiniz. Bununla ne demek istiyoruz? Eh, sıkma döngünüzdeki farklı problemlerin farklı uyarı işaretleri olacaktır. Çamaşır makinesinin dönme şekline dikkat edin (veya duruma göre değil). Sorunu çözmenin, farklı giysi kombinasyonlarını tambura yerleştirmek veya makinenizin belirli alanlarını temizlemek kadar basit olduğunu görebilirsiniz. Ancak, cihazınızın iç işleyişini daha derine inmeniz gerekiyorsa, size bu konuda da yardımcı olabiliriz.

Yardım edin, çamaşır makinem çok yavaş dönüyor!

Senin Eğer çamaşır makinesi kazan dönüyor ama hızlı bir dönüş döngüsü girmeyeceğim, sorun dengesiz yük gibi basit olarak olabilir.

Tek bir ağır çamaşır parçası varken bir çamaşır yükünü hızlı bir şekilde sıkmak makineye zarar verebilir. Rulmanlar gibi tambura bağlı çeşitli parçalara çok fazla baskı uygular . Hasarı önlemek için, yük dengesizse modern makineler daha yavaş dönecektir, çamaşırları yeniden dağıtmayı denemek için sıkma döngüsünü durdurun ve başlatın.

Gelecekte bu sorunu önlemek basittir. Havlu veya kot pantolon gibi birden fazla ağır eşyayı mümkün olduğunda aynı yıkamada yıkayın. Tek bir havluyu iç çamaşırı veya tişört gibi birçok küçük parça ile yıkamak, makinenin yükün ağırlığını tamburun etrafına eşit olarak dağıtmasını zorlaştıracaktır. Ve çamaşırları makineye koyarken karışık veya üst üste gelmemesine dikkat edin.

Dengesiz yükler de sıkma döngüsü sırasında aşırı gürültüye neden olabilir.

Yardım edin, çamaşır makinem dönmüyor veya boşalmıyor!

Çoğu yıkayıcı, yıkama suyunu tamamen boşaltana kadar bir sıkma döngüsü başlatmaz. Makineniz çok yavaş boşalıyorsa (veya boşalmıyorsa), bunun en olası nedeni boşaltma sisteminde bir yerde bir tıkanıklık olmasıdır.

Çamaşır makinesi filtresi  yanlışlıkla tamburun içine düşmüş cepler (bozuk para, saç bantları, lastik bantlar, vs.) kalan gevşek nesneleri yakalamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bir tıkanıklık ararken, başlangıç ​​noktası filtredir. Genellikle önden yüklemeli makinelerin çoğunun altındaki bir kanatçık arkasında bulacaksınız. Filtreyi çektiğinizde tamburdaki suyun izleyeceğini unutmayın. Mümkün olduğunda makineyi boşaltın ve dökülenleri emmek için eski bir havluyu yere koyun.

Filtreyi tıkayan küçük parçaları temizledikten sonra ılık suyla iyice durulayın, sorununuz çözülecektir. Ancak filtre zaten nispeten temizse, ‘tahliye hortumunda’ (tahliye pompasına giden hortum) veya pompanın kendisinde bir tıkanıklık olabilir   .

Yardım edin, çamaşır makinem doluyor ve boşalıyor ama dönmüyor!

Makineniz her zamanki gibi doldurup boşaltıyor ancak dönmüyorsa, yıkayıcı motorunda bir arıza olabilir.

En yaygın olarak, karbon fırçalar sorunlarınızın nedenidir. Fırçalar motorun hareketli parçalarıyla temas ettiğinden zamanla aşınırlar. Kömür fırçalarınız aşınmışsa, çamaşır makinesinden cızırtılı bir ses duyabilir veya alttan kıvılcımlar geldiğini görebilirsiniz. çamaşır makinesi kazan dönmüyor 

Makalemize bakın Fırçalar nedir? , orada onarımın nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Umarız çamaşır makinenizdeki sorunların nedenini bulmuşsunuzdur ve tamburun tekrar dönmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak, ele almadığımız bir sorununuz varsa veya çamaşır makineniz için orijinal yedek parça bulma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, yorumlarda bize bildirin. Yardım etmeyi çok isteriz!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ