Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Çamaşır makinesinin kapısı açılmıyor ne yapmalıyım? İlk adım, ‘flot’ adı verilen döndürme çıkarma tuşuna basmadığınızı kontrol etmektir . Etkinleştirilirse, ek sıkma veya su tahliyesi işlevini seçer . arçelik,bosch ,vestel ,siemens ,çamaşır makinesi kapak açılmıyor Yıkama döngüsünün sonunda yaklaşık iki dakika olan bekleme süresinden önce kapı açılmaya çalışıldığında güvenlik mekanizmasının bloke olması da olabilir . Bu durumda, iki ila üç dakika arasında beklemeniz gerekir ve bu süreden sonra da açılmazsa , güvenlik mekanizmasını açmak […]

20 Ağustos 2021 - 21:02 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Çamaşır makinesinin kapısı açılmıyor ne yapmalıyım?

İlk adım, ‘flot’ adı verilen döndürme çıkarma tuşuna basmadığınızı kontrol etmektir . Etkinleştirilirse, ek sıkma veya su tahliyesi işlevini seçer . arçelik,bosch ,vestel ,siemens ,çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Yıkama döngüsünün sonunda yaklaşık iki dakika olan bekleme süresinden önce kapı açılmaya çalışıldığında güvenlik mekanizmasının bloke olması da olabilir .

Bu durumda, iki ila üç dakika arasında beklemeniz gerekir ve bu süreden sonra da açılmazsa , güvenlik mekanizmasını açmak için aynı kapı kilidine hafifçe bastırın .

ÇAMAŞIR MAKİNESİ KAPAĞI AÇILAMIYOR

 • Çamaşır makinesi kapağı açılamıyor  

ŞUNLAR İÇİN GEÇERLİDİR:

 • Önden yüklemeli çamaşır makinesi (ankastre veya bağımsız)  

ÇÖZÜM:

1. Programın bitiminden bu yana çok kısa zaman  

Kapak, yıkama döngüsünün bitiminden yaklaşık 5 dakika sonra açılabilir (kapı kilidindeki güvenlik termometresi soğuduktan sonra). Bu normal.  

2. Makinenin içinde su olup olmadığını kontrol edin.  

Makinenin içinde su varsa kapı açılamaz. Kapıyı açmak isterseniz, suyu alındıktan sonra pompalayarak veya gerekirse makinenin acil boşaltma işlemi yaparak açabilirsiniz. Bu talimatları izleyin:  

 • tiftik filtresini açın ve suyun önden bir tavaya / kaba boşalmasına veya zemine akmasına izin verin (bazı makinelerde bu, tiftik filtresindeki bir musluğu açıp filtreyi dikkatlice gevşeterek veya bunu yapan makinelerde tiftik filtresi yoksa, makinenin arkasında bulunan tahliye hortumu gevşetilir ve daha sonra suyun tahliye hortumundan tahliye edilebilmesi için yere yerleştirilir). 
 • drenajların iyi olup olmadığını kontrol edin 
 • tiftik filtresini temizleyin 
 • Bunun sorunu çözüp çözmediğini görmek için tekrar yıkama yapın. 

Ek bilgi için cihazınızla birlikte verilen kullanım kılavuzuna bakın.

3. Acil kapı açma işlemi gerçekleştirin  

Bazı makinelerde, örneğin bir tornavida veya benzeri bir nesne ile bir çubuğa bastırarak acil bir durumda kapı açılabilir. Makinede acil durum açıklığı varsa, tiftik filtresinin yanında bulunacaktır. Kullanım kılavuzundaki tam açıklamaya bakın . 

Not: Tambur içindeki su seviyesinin çok yüksek olmadığından emin olun. Gerekirse, acil tahliye gerçekleştirin. 

Uyarı: Yanma tehlikesi! Su sıcaklığının çok yüksek olmadığından ve çamaşırların sıcak olmadığından emin olun. Gerekirse soğumalarını bekleyin. 

Uyarı: Yaralanma tehlikesi! Tamburun dönmediğinden emin olun. Gerekirse, tamburun dönmesi durana kadar bekleyin. 

4. Makineyi kapatın.  

Makineye giden gücü kapatın ve 20-30 saniye sonra tekrar açın. Ardından makinenin normal çalışıp çalışmadığını test edin.     

5. Resmi teknik servise başvurun  

Makinenin içinde su olmadan kapı açılamıyorsa ve yukarıdaki tavsiyeler sorunu çözmüyorsa, Yetkili Teknik Servisimize bir ziyaret talep etmenizi öneririz.    

Uyarı: Sorun tamamen çözülene kadar ürünü kullanmanızı önermiyoruz. Ürünün fişini çekin ve doğru olduğundan emin olana kadar tekrar takmayın.

LG çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra kapak açılmıyor

Bir durum hayal edin: LG makinesi yıkamayı bitirir ve kullanıcıyı bu konuda uyarır. Hostes çamaşırları çıkarmak için daktiloya gider, ancak kapı kapalı kaldığı için bunu yapamaz. İşin püf noktası bu, makine kıyafet dağıtmıyor, “bu kadar hüzünlü olmasaydı eğlenceli olurdu.” LG çamaşır makinesi kapağı yıkandıktan sonra neden açılmıyor? Gelin hep birlikte çözelim.

Kapı neden açılmıyor?

Benzer bir sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, paniğe kapılmak için çok acele etmeyin. Gerçek şu ki, LG çamaşır makinesi yıkamayı bitirdikten sonra ambar kapağının kilidinin açılmasının gecikmesi normaldir.

UBL, ambar kapısının kilitlenmesinden ve kilidinin açılmasından sorumludur. İçerideki kilitleme tertibatının özel bir alaşım plakası vardır. Voltaj uygulandığında ısınan plaka, mandal kancasını ve bununla birlikte ambar kapağını kilitler. Makine biter bitmez voltaj uygulanmayı bırakır ve plaka yavaş yavaş soğur. Soğuyan plaka, kancanın kilidini açar ve ambar kapağının açılması mümkündür. Plakanın soğuma hızı birkaç faktöre bağlı olacaktır:

 • oda sıcaklığı
 • çamaşır makinesinin sıcaklığı;

Uzun süre yüksek sıcaklıkta yıkadıysanız, çamaşır makinesinin ısıtılmış gövdesi ısıyı UBL’ye daha uzun süre ilettiği için hızlı bir şekilde açılmasını beklememelisiniz.

 • çamaşır makinesinin yeri.

Son faktör çok önemlidir. Kullanıcılar genellikle mutfakta sobanın yanına çamaşır makineleri kurar. Sıcak plakadan gelen ısı, plakanın soğutma sürecini uzatan SM kasasına aktarılır. Bu nedenle sorun. Öyle ya da böyle, UBL düzgün çalışıyorsa, er ya da geç kapının kilidinin açılması gerekir. Yapmak

 1. Yıkadıktan sonra makineyi güç kaynağından ayırın.
 2. En fazla 15-20 dakika bekliyoruz.
 3. Açmaya çalışıyoruz, kapı hala kapalıysa acil açma için önlem almalıyız.

Makine nasıl açılır?

Beklentilerinize rağmen LG çamaşır makinesinin kapısı açılmazsa, acilen kapıyı açıp çamaşırları çıkarmanız gerekecektir. Tabii ki tırnak makası ve tokmakla kaleyi kırmayacağız, çok daha insancıl yöntemler var.

 1. İlk olarak, makinenin enerjisinin kesilip kesilmediğini kontrol edin.
 2. Hortumların uzunluğu izin veriyorsa üst kapağa ulaşmak için çamaşır makinesini kendimize doğru itiyoruz. Giriş ve çıkış hortumlarını ayırmanız gerekebilir, bu durumda su beslemesini kapatmayı unutmayın.
 3. Çamaşır makinesinin üst kapağını çıkarmanız gereken bir sonraki şey .
 4. Yukarıdan oluşturulan delikten elimizi indirip UBL bayrağını çıkarıyoruz. Cihaz, kapı kolu ile yaklaşık olarak aynı seviyededir, bu nedenle acil durum açık bayrağını hızlı bir şekilde bulmak için oraya bir el feneri tutun.
 5. Bayrağı bir elinizle çıkarırken diğer elin parmaklarıyla ambar kapısını açmanız gerekir.

İşte bu, bu sefer kapı açılabilir, ama gerçek şu ki, bir dahaki sefere arıza tekrar ortaya çıkacak. LG çamaşır makinesini her yıkamadan sonra sökmemek için arızanın nedenlerini belirlemeli ve onarımları kendiniz yapmalısınız.

Problemleri çözmek

Öncelikle LG çamaşır makinesinin ön duvarını söküp UBL’yi test etmemiz, cihazın bozuk olduğundan emin olmamız gerekiyor. Ardından, UBL’yi tamir etmemiz veya muhtemelen ikincisini değiştirmemiz gerekiyor, ancak şimdiye kadar bu ondan çok uzak.

Ambar kapağını açtıktan sonra kancayı dikkatlice inceleyin. LG çamaşır makinesi kilitleme cihazlarındaki kancalar oldukça dayanıklıdır ve sık sık kırılır, ancak yaylar genellikle dışarı çıkarak kancaların hareketliliğini sağlar. Kancanın hareketliliğinin ihlali nedeniyle kapı açılmadıysa, kapıyı sökmeye, yayı yerleştirmeye değer ve bu, onarımı tamamlar.Böyle bir arıza, ortalama bir kişi için bile 5 dakika meselesidir. tornavidayı hangi yöne çekeceğini bilmeyen.

Kapı tamir edilebilirse ve UBL ile ilgili sorunlar nedeniyle arıza meydana geldiyse, yıkayıcı muhafazasına geri dönmeniz gerekecektir. Makinenin prize takılı olup olmadığını kontrol edin ve ardından harekete geçin.

 1. Çamaşır makinesi kapağının sağ tarafında UBL deliğini ve yanında alttan üst üste iki vidayı görüyoruz. Her iki vida da gevşetilmelidir.
 2. Ambar kapağını mümkün olduğunca geniş açın, ardından düz bir tornavida alın, ambar kapağının kenarını bükün ve onu tutan kelepçeyi bulmaya çalışın.
 3. Kelepçenin altında veya üstünde bir yay var, bir tornavidayla kaldırın, aşağı doğru bükün ve kelepçeyi çıkarın.
 4. Kapak manşonunu, çalışmaya engel olmayacak şekilde tamburun içine yerleştirin. Sağda, LG makine gövdesinin ön duvarı ile tamburun kenarı arasında bir boşluk açılacak, UBL’yi dikkatlice içinden çıkarın.

Dikkat etmek! UBL’yi çıkarırken, güç kablolarını yanlışlıkla kesmeyin.

 1. Bir multimetre alıp güç kablolarını ve ardından UBL’yi bağlarız. Parçanın arızalı olduğu ortaya çıkarsa, kablo bağlantısını kesin, eski cihazı çıkarın ve yerine yenisini takın.
 2. Yeni bir UBL’yi yerine itiyoruz, kabloları ona bağladıktan sonra UBL’yi kasanın ön duvarına sabitliyoruz.

Hepsi bu, sadece yeni UBL’nin nasıl çalışacağını kontrol etmek kalıyor. Nadir durumlarda, arızanın nedeni UBL veya kilit değil, LG çamaşır makinesinin kontrol modülüdür. Böyle bir durumda, sorunu tespit edecek ve makinenin elektronik aksamını düzeltecek bir ustadan yardım istemeniz gerekecektir. Kontrol modülüne kendiniz tırmanmamalısınız. Size başarılı bir onarım diliyoruz!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ