Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Çamaşır makinesi kireci nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir ¿ Yıkayıcı nasıl temizlenir ? Çamaşır makineleri çamaşırların üzerindeki her türlü lekeyi yıkamak ve çıkarmak için kullanılır kireci nasıl temizlenir ama bu cihazı temizlemek istediğimizde ne yapmalıyız? Çamaşır makinesini temizlemenin birkaç yolu vardır  ve bunları aşağıda açıklayacağız. Kireç ve pas eden çamaşır makinesi etkileyen ana sorunlardır. Uygun önlemlerle en popüler cihazın ömrünü uzatabilir, daha az dayanmasına neden olan hasarı sınırlayabiliriz, bu nedenle çamaşır makinemizin iyi temizlenmesi […]

22 Ağustos 2021 - 8:26 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi kireci nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir

¿ Yıkayıcı nasıl temizlenir ? Çamaşır makineleri çamaşırların üzerindeki her türlü lekeyi yıkamak ve çıkarmak için kullanılır kireci nasıl temizlenir ama bu cihazı temizlemek istediğimizde ne yapmalıyız? Çamaşır makinesini temizlemenin birkaç yolu vardır  ve bunları aşağıda açıklayacağız.

Kireç ve pas eden çamaşır makinesi etkileyen ana sorunlardır. Uygun önlemlerle en popüler cihazın ömrünü uzatabilir, daha az dayanmasına neden olan hasarı sınırlayabiliriz, bu nedenle çamaşır makinemizin iyi temizlenmesi önemlidir.

Çamaşır makinesini temizlemezsek, iyi yıkanmayan veya sadece kireç izleri sızan giysilerle karşılaşabiliriz, çamaşır makinemiz yıllarca çalıştığında bazen çamaşırların kötü kokusundan bahsetmiyoruz bile. hiç temizlemeden temizledik.

Şimdi gelelim çamaşır makinesinin hem dışını hem de içini nasıl iyi temizleyebileceğimize .

Çamaşır makinesinin dışı nasıl temizlenir

Çamaşır makinesinin temizlenmesi hem estetiği hem de uzun yıllar dayanması açısından önemlidir. Öncelikle çamaşır makinesinin dışını ve lombozunu temizlemek için bir karışıma ihtiyacınız var .

İhtiyacın olan şey bu:

 • 100 ml beyaz sirke
 • 500 ml su
 • 4 damla limon özü
 • 1 yemek kaşığı kabartma tozu

Tüm yapman gereken:

 1. Tüm malzemeleri bir sprey şişesine dökün .
 2. Malzemeleri iyice çalkalayın ve çamaşır makinesinin yüzeylerine püskürtün .
 3. Son olarak, nemli bir süngerle silin ve işiniz bitti.

Yıkama filtresi nasıl temizlenir

Çamaşır makinenizi korumak için yapmanız gereken ilk şeylerden biri su doldurma ve boşaltma filtrelerini temiz tutmaktır . Yılda en az bir kez kontrol edilmesi ve temizlenmesi gereken ağ filtrelerdir. Yükleme filtreler boru çamaşır makinesi girmek alanına yerleştirilir ise, boşaltma filtreleri ön genellikle bir kapak ile korunmaktadır.

 1. Yapmamız gereken ilk şey bu filtreleri kaldırmak. Filtre çıkarma işlemi makine dururken  ve suyun kapatıldığından emin olduktan sonra yapılmalıdır . Filtreyi çıkardığınız noktanın altına her zaman  bir kap veya leğen koymalıyız .
 2. Demonte edildikten sonra, sadece iyi temizlemeniz gerekir . Eski bir diş fırçası, tüm kir ve kalıntıları temizlemek için iyi bir iş çıkarır. Su ile iyice temizleyin, durulayın ve gidin.

Contalar ve çamaşır makinesinin farklı parçaları nasıl temizlenir

İçin oluşumunu önlemek kalıp , uzun vadede kötü kokulara neden hatta giysileri kirli çamaşır makinesi periyodik olarak temizlenmesi gerekir yapabilir.

Özellikle, tamburun kapanmasını oluşturan ek yerlerine , deterjan ve yumuşatıcı giriş tepsilerine ve tamburun kendisine dikkat etmeliyiz , çünkü küf biz fark etmeden her yerde birikmektedir.

 1. İçin kalıp çıkarmak ve de çamaşır makinesinin bütün parçaları temizlemek , için yeterli olacaktır sıcak su içinde küçük bir deterjan, çamaşır yıkamak için kullanılacak bir çözünmeyi bir kullanarak, ve sünger ya da rahat bir mikrofiber bez baştan bu karışımı ovmak ilgili kısımlar.
 2. Son olarak, az deterjan kullanarak bir vakumlu yıkama yapın.

Kireç nasıl kaldırılır

Suyun kireç içermediği bir yerde yaşayacak kadar şanslıysanız , çamaşır makinenizin ömrünü daha uzun süre korumanız zor olmayacaktır, ancak bu genellikle büyük şehirlerde olmaz, bu nedenle Kireç sorununu biraz sirke ekleyerek çözmelisiniz. Sirke, dezenfekte edici bir etkiye sahip olmasının yanı sıra kireci çözme gücüne de sahiptir.

Sepete bir bardak sirke ve deterjan ve yumuşatıcı bölmesine bir bardak sirke dökmeyi deneyin , ardından yıkayıcıyı açın ve bir vakum döngüsü çalıştırın.

Çamaşır makinesinden kötü koku nasıl giderilir

Çamaşır makinesindeki kötü kokuyu gidermek için ekolojik ve etkili bir çözüm mü arıyorsunuz? Sirke, limon ve kabartma tozu kullanmanızı öneririz . Bu adımları takip et:

 1. Öncelikle deterjan tepsisini sirkeye batırılmış bir süngerle çıkarın, kalıntıları gidermek için  yıkayın , durulayın ve tekrar çamaşır makinesine koyun.
 2. Şimdi almak suyla limon suyu ve bir yardımı ile püskürtücü, sprey çamaşır makinesinin kazanı içine.
 3. İle yukarıdaki karışıma, conta lastiği yıkamak için bir sünger içine biriken kir ve çeşitli artığın ayrılması için özen.
 4. Son olarak, deterjan tepsisine bir bardak sirke ve iki yemek kaşığı kabartma tozu koyun. Cihazın maksimum hijyenini sağlamak için 90 derecede yıkamanızı tavsiye ederiz . Dönmekten kaçının ve farklı boruların çok temiz olması için suyun boşalmasına izin verin.

Çamaşır makinesinde kireç ve kötü koku nasıl giderilir

Birçok insan için çamaşır makinesindeki kireç, kir ve kokunun suçlusu sert sudur. Sert su, özellikle çamaşır makineleri olmak üzere, su kullanan tüm cihazlar için birden fazla soruna neden olabilir. Bazen suyun sert olup olmadığını belirlemek kolaydır, ancak çamaşır yıkarken bunu düşünmeyebilir ve muhtemelen bunun kıyafetleriniz için büyük bir fark yarattığını bile bilmiyor olabilirsiniz. Burada size bu kötü kokuyu nasıl gidereceğinizi ve çamaşır makinesini güzel kokması için nasıl temizleyeceğinizi anlatıyoruz. 

Çamaşır makinesindeki kötü kokuya elveda! Merhaba yumuşak havlular!

Sert su, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır ve daha fazlasını içerir ve bu da borularınızda ve cihazlarınızda kireç birikmesine neden olur. Kireç, cihazlarınızın ömrünü kısaltır. Sert suyunuz varsa, banyolarınızda, duşlarınızda, lavabolarınızda, tabaklarınızda, cam eşyalarınızda ve daha fazlasında sabun köpüğü oluştuğunu fark edeceksiniz. Giysileri yıkarken, giysilerinizde pas lekeleri, sarımsı beyazlar, donuk veya kirli renkler ve hatta dokunulamayacak kadar pürüzler olduğunu fark edeceksiniz. Beyazlarınızı daha beyaz, renklerinizi daha parlak tutmak ve yumuşacık havluların keyfini çıkarmak için evinize su yumuşatıcı takabilirsiniz. Bu aynı zamanda çamaşır makinesinin içindeki suyu ısıtmak için kullanılan elektrikli ısıtma elemanlarının pahalıya mal olacak hasarlarını da önleyecektir. Yumuşak su kullanarak,

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesindeki kötü kokuyu gidermek için temizlemeniz gerekir. Çamaşır makinesini sirke ve kabartma tozu ile temizleyebilirsiniz, bu kireç ve kir birikimini giderecektir. Üstten yüklemeli yıkayıcılar için, yıkayıcıyı sıcak suyla en uzun döngüde, yıkayıcıda giysi yokken doldurun. Çamaşır makinenizin boyutuna göre 250 ml sirke ekleyin, kapağını kapatın ve makineyi birkaç dakika çalıştırın. Bu, çamaşır makinesindeki kötü kokunun giderilmesine yardımcı olacaktır. Kapağı açın ve 30 gr kabartma tozu ekleyin, kapağı bir kez daha kapatın ve birkaç dakika daha çalışmasına izin verin. Bu adımı tamamladıktan ve tüm malzemeler birbirine karıştırıldıktan sonra kapağı açın ve su karışımını yaklaşık 30-60 dakika bekletin. Çamaşır makinenizin geri kalanını temizlemek için bir bez veya süngeri sirke ve kabartma tozuna batırabilirsiniz.

Önden yüklemeli yıkayıcılar için kabartma tozunu biraz suyla karıştırıp deterjan bölmesine ekleyin. Sirkeyi kazana dökün ve en yüksek ayarda bir yıkama döngüsü çalıştırın. Döngü tamamlandığında, kalıntıları silmek için bir bez veya sünger kullanın. Bu işlem, çamaşır makinesindeki kötü kokuyu gidermelidir.

Üstten ve önden yükleme için, kalan sirke ve kabartma tozundan kurtulmak için kıyafetsiz bir tam döngü daha çalıştırmanız şiddetle tavsiye edilir. Bir çamaşır makinesini doğal bir kireç çözücü ile temizlemek, biriken kireci temizlemenin iyi bir yoludur ve bu, bir su yumuşatıcı taktıktan sonra daha fazla kireç oluşumunu önleyecektir 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ