Per. Eki 14th, 2021

Derz dolgu tüm karo döşeme işleminin son aşamasıdır ancak gözden kaçırmamamız gereken çok önemli bir noktadır. derz ne kadar sürede kurur

Her şeyden önce dekoratif bir işlevi vardır; Derzlerin rengini ve dokusunu, yerleştirdiğimiz karolara, rengine, biçimine, zemin veya duvar olmasına, derz ne kadar sürede kurur kısacası kendi zevkimize göre seçebiliriz. Şimdi, en önemli işlevi nedir? Montaj derzleri, tesisatımızın zamanla değişmemesini sağlayacak çok önemli mekanik fonksiyonlara sahiptir; sıkıştırma ve çekiş hareketlerini emer, zeminden veya duvardan gelen buharın geçmesine izin verir ve karoların boyutsal çeşitlerini emer.

 Şimdi, bu, DIYer’larda çok günlük bir iş değil, bu yüzden derzlerdeki fazlalıkları ve harç kalıntılarını temizlemenin zamanı geldiğinde size gösterecek olan DIY hilelerinden birini sunuyorum. Fayansların serilmesini yaptıktan ve derz harcı uyguladıktan sonra, nihai sonucu görmek istiyoruz, sadece harç kalıntılarının bulunduğu alanı temizlememiz gerekiyor, ancak ardından bir soru soruluyor: Ne zaman yapılmalı? Derz harcı kalıntılarını temizler miyim?

Döşemeden hemen sonra mı yoksa tamamen kurumasına izin mi vermeliyim?

Bu, genellikle bu malzemeyle çalışmaya alışkın olmayan birinin ne zaman derz doldurması gerektiğini sorduğunda en yaygın sorudur. Bu yüzden, işimizi temizleyip bitiremeyeceğimizi bilmek için size basit bir Kendin Yap hilesi bırakıyoruz.

Tek ihtiyacımız olan derz harcı ve basit bir parmak doğru şekilde uygulamış olmak.

Genel olarak, derz harcı üreticileri, yaklaşık 20 dakika kurumasını tavsiye eder, ancak zamanın nasıl geçtiğini anlamazsak, bu basit kendin yap hilesi, saate dikkat etmemize gerek kalmamasını sağlayacaktır.

Ekleme parmağımızın ucuyla dokunarak şunu bileceğiz:

Yumuşadığını ve conta kalıntılarıyla parmak kirlendiğini fark edersek

EVET Yumuşadığını ve parmağın eklemden tamamen temizlendiğini fark edersek temizleyebiliriz.

umarım sana yardımcı olmuşumdur. Bir sonrakine kadar!

Seramik Karo Zemin Harcı Ne Kadar Kurur?

Seramik karo zemin üzerine harç döşerken, üzerinden geçmeden önce uzun süre kurumasını beklemeniz gerekir. Harç tamamen yerleşmeden önce fayanslara basarsanız, tüm zor işlerinizi kolayca mahvedebilirsiniz. Zeminin oturması için yeterli zamana izin vermek için günlerinizi planlayın; mutfakta yeni harç varsa, yemeklerinizi planlayın; banyodaysanız, ailenizin evdeki diğer banyoları kullandığından emin olun veya alternatif konaklama yerleri ayarlayın.

  • Kuru hava
  • Harç kurudukça
  • Çevresel hususlar

Seramik karo zemin üzerine harç döşerken, üzerinden geçmeden önce uzun süre kurumasını beklemeniz gerekir. Harç tamamen yerleşmeden önce fayanslara basarsanız, tüm zor işlerinizi kolayca mahvedebilirsiniz. Zeminin oturması için yeterli zamana izin vermek için günlerinizi planlayın; mutfakta yeni harç varsa, yemeklerinizi planlayın; banyodaysanız, ailenizin evdeki diğer banyoları kullandığından emin olun veya alternatif konaklama yerleri ayarlayın.

Kuru hava

Çoğu durumda, toplam kuruma süresi 24 saate kadar sürebileceğinden, o odayı kullanmadan önce harcı gece boyunca kurumaya bırakmalısınız. Harcı yerleştirdikten sonra sızdırmaz hale getirmeyi düşünüyorsanız, tüm nemin serbest kalması için bundan daha uzun süre beklemelisiniz. Çoğu durumda, bu işlemin tamamlanması 72 saat kadar sürebilir.

Farklı üreticilerin farklı harç karışımlarının kuruma süreleri için kendi talimatları olabilir. Her zaman yeterli zamanınız olduğundan emin olmak için, özel ambalajınızdaki talimatları kontrol edin ve uygulama talimatlarını tam olarak izleyin.

Harç kurudukça

Malzeme hala kururken fazla harcın temizlenmesinin gerçekleşeceğine dikkat etmek önemlidir. Doğal olarak, harcın dayanıklı olması gerektiğinden, seramik karonuz kuruduğunda herhangi bir harcı çıkarmak zor olacaktır. Bunun yerine, yaklaşık 15 ila 30 dakika sertleştikten sonra harcın içine nemli bir sünger sürmek isteyeceksiniz. Bu, fazlalığın çoğunu ortadan kaldırmalı ve yalnızca daha sonra ele alınması gereken ince bir sis bırakmalıdır. derz dolgu nasıl yapılır

Çevresel hususlar

Ev ortamınızdaki bazı faktörler, en büyüğü nem olan derz kuruma süresinin uzamasına neden olabilir. Harç, malzemeden nem buharlaştıkça kuruduğundan, havadaki çok fazla nem, nemin hızla buharlaşmasını zorlaştıracaktır. Bu durum nemli iklim bölgelerinde daha yaygın olacak, ancak bitkiler aslında havaya nemi saldığı için çok sayıda iç mekan florasına sahip evlerde de olacaktır.

Odada bir klima veya nem alma cihazı çalıştırmak havayı kurutmanın en iyi yoludur, ancak bir fan kullanmak da karo yüzeyinde hava sirkülasyonu sağlayarak yardımcı olabilir. Olumsuz etkilenmemeleri için harcı kurutmadan önce odadaki tüm bitkileri dışarı çekin.

Ayrıca, evinizdeki koşullar ne olursa olsun, kuruma süresinin asla belirtildiği gibi azalmaması gerektiğine de dikkat edilmelidir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir