Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Dinleterek şarkı bulma pc

Çevrimiçi sesle bir şarkı bulun: bir bilgisayar, mikrofon, uygulamalar ve hizmetler aracılığıyla Her birimiz bir süpermarkette veya alışveriş merkezinde bir şarkı çalmaya başladığında, adını tam yerinde bilmek istediğiniz bir duruma girdik. Ama sorun şu: Soracak kimse yok. Veya örneğin bir sosyal ağdaki bir videodan bir şarkıyı beğendiniz ve kendinize eklemek istediniz ama yorumlarda kimse beşinci dakikada ne […]

27 Ocak 2022 - 6:29 'de eklendi ve 380 kez görüntülendi. A+A-

Dinleterek şarkı bulma pc

Çevrimiçi sesle bir şarkı bulun: bir bilgisayar, mikrofon, uygulamalar ve hizmetler aracılığıyla

Her birimiz bir süpermarkette veya alışveriş merkezinde bir şarkı çalmaya başladığında, adını tam yerinde bilmek istediğiniz bir duruma girdik. Ama sorun şu: Soracak kimse yok. Veya örneğin bir sosyal ağdaki bir videodan bir şarkıyı beğendiniz ve kendinize eklemek istediniz ama yorumlarda kimse beşinci dakikada ne tür bir parça çalıyor cevabını vermek istemiyor. Burada melodileri tanımlamak ve çevrimiçi sesle bir şarkı bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki hizmetler yardımınıza gelecektir.

makalenin içeriği

 • Sesli çevrimiçi veya mobil uygulama ile bir şarkı bulun
  • Mırıldanarak veya bir dosya indirerek tanıma
   • 1.1. Midomi
   • 1.2. Ses Etiketi
  • ipucu portalları
  • 2. Mobil cihazlar için müzik tanıma yazılımı
   • 2.1. Shazam
   • 2.3. Google Play için Ses Arama
   • 2.4Müzikeşleşme
  • Bilgisayardan çevrimiçi olarak sesle şarkı bulmanın yolları
   • 1Müzikpedia
   • 2. Rusça Audiggle yazılımı
   • 3. Jaikoz sese cevap verebilecek
   • 4. Bilgisayarda Shazam
  • Tarayıcılar için kayıt olmadan uzantı AHA Müzik – Müzik Tanımlayıcı
  • müzik dinleyerek nasıl para kazanılır
  • Sonuç
   • Şunlarla da ilgileneceksiniz:

Sesli çevrimiçi veya mobil uygulama ile bir şarkı bulun

Mırıldanarak veya bir dosya indirerek tanıma

1.1. Midomi

Midomi, şarkıları mırıldanarak tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Sadece siteye gidin, mikrofona tıklayın ve birlikte şarkı söyleyin. Tüm notalara basmak gerekli değildir, çünkü program nedeni kolayca yakalayabilir ve size şarkılar için çeşitli seçenekler sunabilir. Arama için portalın diğer kullanıcılarının en başarılı kayıtlarını kullanır.

profesyonellereksiler
Şarkı arama en yeni şekilde yapılırÇalışmak için mikrofona ve kameraya erişime izin vermeniz gerekecek
çevrimiçi bir mikrofon kullanarak müziği tanırNadir şarkılar bulamayabilirsiniz
notalara basmak gerekli değildirRus arayüzü yok
şarkılar içeren veritabanı, kullanıcılar tarafından sürekli olarak güncellenir
metinle arama yapmak mümkündür
kaynak üzerinde minimum reklam

Mükemmel ve modern bir midomi portalı olan asıl görev, iş arayanların en sevdikleri şarkıları çevrimiçi olarak bulmalarına yardımcı olmaktır. Hizmete bir kompozisyon parçası yüklemek için bir mikrofona sahip olmanız gerekir:

 • Bilgisayarda ses alımını açın;
 • Şarkının bir parçasını önceden açarız veya sözlere ve ritme uygun olarak şarkı söyleriz;
 • Kayıt cihazına getiriyoruz;
 • Midomi’deki düğmeye basın.

Daha iyi tanımak için en az 10 saniye basılı tutun. Hiç duymadan Freddie Mercury’nin şarkılarından birini söyledim ve sonucu hemen bulunan bir şarkı şeklinde aldım:

1.2. Ses Etiketi

Bu siteyle çalışmak, bir şarkıya veya kaydına başlıksız bir bağlantınız olduğu anlamına gelir, örneğin: “parça -5” veya “bilinmeyen sanatçı”. Dinleterek şarkı bulma pc

profesyonellereksiler
dosya ile tanımakşarkı söyleyemezsiniz (ancak şarkı söyleme girişimlerinizle bir kayıt yükleyebilirsiniz)
arama çubuğunda kopyalanabilen bir bağlantı ile tanırher seferinde captcha’yı geçmek zorundasın
Rus versiyonu varyavaş yavaş tanır ve her zaman baş edemez
farklı dosya formatlarını desteklerHizmet veritabanına parça eklenemiyor
farklı kayıt süresi ve kalitesi ile çalışabilirsayfada çok reklam var
Bedava

Hizmet nasıl kullanılır:

 • Ana sayfada, “Bir dosya seçin” seçeneğini tıklayın ve bilgisayarınızda istediğiniz dosyanın bulunduğu klasöre gidin ve ardından “Yükle” düğmesine tıklayın. Ayrıca aradığınız ses dosyasının URL’sini aşağıdaki satırda belirtebilirsiniz:
 • Robot olmadığınızı onaylamak için captcha’yı girin:
 • “İleri” düğmesini tıkladıktan sonra, orijinal ile benzerliği yüzde olarak da gösterecek olan benzer parçaların bir listesini alacaksınız, yani. %100, eşleşmenin tamamlandığı anlamına gelir:

Kısa bir kontrolden sonra servis, şarkının, grubun tam adını verdi ve ayrıca bu şarkının yayınlandığı yılı ve albümün adını da belirtti. İşte bu şekilde servis, bilgisayarınızda bilinmeyen bir ada sahip bir ses dosyanız varsa şarkının adını bulmanıza yardımcı olur.

ipucu portalları

Telefonunuzda programlar olmadan çevrimiçi olarak sesli bir şarkı nasıl bulunur? Arama çubuğuna bir Rus şarkısının dizesinden bir satır girerseniz, bu şarkıyı bulma şansınız çok yüksek olacaktır. Ancak İngilizce bir şarkı aramak istiyorsanız, o zaman size parçanın adını söyleyebilecek kişilerin oturduğu aşağıdaki ipucu portallarını kullanabilirsiniz:

 • Amerika’da popüler bir site Namemytune’dur . Başlıca avantajları, diğer kullanıcıların samimiyeti ve duyarlılığıdır. Bir uygulama yazarken, parça hakkında bildiğiniz her şeyi belirtmeniz önerilir: yaklaşık metin ve parçayı duyduğunuz tarih. Ayrıca bir melodi söylemek için bir fırsat var. Sitedeki her yanıta sizin için bir e-posta eşlik edecektir.
 • Harika bir alternatif WatZatSong olacaktır . Hizmet bir forum gibidir. Performansın türünü ve dilini kabaca belirten bir melodi yüklersiniz ve yanıt olarak bestenin adını alırsınız. Dezavantajı ise uzun zaman alabilmesidir, çünkü size yardımcı olan site değil, bu siteyi ziyaret eden kişilerdir.

2. Mobil cihazlar için müzik tanıma yazılımı

Çeşitli sanatçıların kompozisyonlarını belirleme yeteneğine sahip kompakt bir cihaz taşıyın. Herkesin hayali bu değil miydi?

Dikkatinize, çevrimiçi sesle bir şarkı bulmak için en popüler ve kullanışlı programların bir listesi.

2.1. Shazam

Kompozisyonları tanımlamak için en ünlü uygulama. Farklı platformlarda çalışır – Android, iOS ve Windows Phone için uygulamalar vardır.

profesyonellereksiler
kullanımı kolay, başka bir şey değilİnternet bağlantısının yokluğunda, yalnızca daha fazla analiz için bir örnek kaydedebilecektir.
Rus şarkılarını tanırSoundHound’dan biraz daha küçük kitaplık
ücretsiz
üçüncü taraf müdahalesiyle bile iyi tanır
kullanıcı dostu
Bedava
akıllı saati destekler
program sırasında bulunan parçalar Shazam ortakları aracılığıyla hemen satın alınabilir

2.2. ses köpeği

Shazam’a benzer, ancak birkaç yönden rakibinin önünde bir uygulama. Örneğin Shazam’dan farklı olarak melodiyi mırıldanarak belirleme özelliğine sahiptir.

profesyonellereksiler
akıllı telefonda çalışırÇalışmak için internet bağlantısı gerektirir
basit arayüzRus sanatçıların veritabanı yok
Bedava
şarkıların büyük veritabanı
bir şarkı söyleyebilirsin
program kaynak Midomi tarafından desteklenmektedir

2.3. Google Play için Ses Arama

Bu, Android sistemlerinin tüm sahiplerinin kullanabileceği çok kullanışlı bir şarkı arama aracıdır. Şarkıları çevrimiçi olarak tanımlamanıza olanak tanır.

profesyonellereksiler
ek programa gerek yokişletim sisteminin eski sürümleri
yüksek tanıma doğruluğuyalnızca Android için kullanılabilir
hızlıorijinal parçayı ve remikslerini karıştırabilir
Bedavaücretsiz kullanım için sadece 30 gün, o zaman bir abonelik satın almanız gerekir
tüm prosedür 5-7 saniyeden fazla sürmez

2.4Müzikeşleşme

Bu işlevsel bir yazılımdır, işlevleri çok sayıda veri tabanındaki şarkıların tanınmasını, şarkılar ve çeviriler için şarkı sözleri kitaplığını içerir, çalma listeleri ve kendi şarkı kitaplıklarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Ruslaştırılmış.

Şarkılar mükemmel, çok hızlı ve kaliteli aranıyor.

Bilgisayardan çevrimiçi olarak sesle şarkı bulmanın yolları

1Müzikpedi _

Musipedia servisi, bir bilgisayara indirmeye gerek kalmadan çevrimiçi olarak çalıştığı için geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Aşağıdaki cephelerde yabancı bir şarkı bulabilir:

 • Kulaklık gibi bir mikrofon aracılığıyla
 • Bilgisayarda oynarken
 • Sanal tuşları kullanarak melodi ritmine girdikten sonra
 • Klavyeden melodi girerek
 • Tuşlara basılarak girilen ritme göre .

Tüm özellikler üst çubuktadır, bunları keşfedin ve her özelliğin ne yaptığını hemen anlayacaksınız.

Musipedia kaynağı, çevrimiçi müzik parçalarını tanımanıza ve bulmanıza olanak tanır.

Programı kullanmak için siteye gitmeniz, “Müzik Arama” düğmesine tıklamanız ve kompozisyonun “girişini” gerçekleştirmek için önerilen yollardan birini seçmeniz gerekir. Bir piyano olacak, fare ile veya mikrofon kullanarak da girebilirsiniz. Bu tür melodi bulma, müzisyenler veya müzik teorisine aşina olan veya bir enstrüman çalan kişiler için daha uygundur.

2. Rusça Audiggle yazılımı

Ne yazık ki, Rusça Audiggle programı yalnızca Windows 7 sürümleriyle çalışır. 8, 10 sürümlerinde çalışmaz, başlamaz bile ve kayıt kaçırılmaz.

Eksilerden, veritabanı açıkça eskidir, çünkü hizmet yalnızca 2015’e kadar olan izleri bulabilir. Mikrofon yalnızca dizüstü bilgisayarda yerleşik olanı görür. Yukarıdaki tüm programlar gibi, İnternet bağlantısı olmadan işe yaramaz.

3. Jaikoz sese cevap verebilecek

Jaikoz’daki en büyük artı  kayıt olmaması ve tespit eşiğinin biraz daha yüksek olmasıdır. 2016’ya kadar şarkıları tanımlayan eksilerden ne yazık ki yeni besteler görmüyor, ancak eskileri mırıldanmanızla tanınabiliyor. İlk başta, arayüz korkutucu görünüyor, ancak birkaç dakikalık kullanımdan sonra her şey yerine oturuyor. İnternete bağlanıldığında, özel sunucular nedeniyle trafik minimum kullanır.

4. Bilgisayarda Shazam

Shazam _ PC sürümü var, çok kötü, oldukça eski. Şirket farklı yönlerde gelişiyor olsa da mobil cihazlara daha fazla önem verdiği açık. Yardımcı program eski bir görünüme sahip olsa da, yine de nispeten güncellenmiş bir veritabanı arar. İnternet bağlantısı, minimum trafik.

5. Sihirli MP3 Etiketleyici

Program, şarkıların yerel ve küresel olarak aranması ve tanımlanması için oluşturulmuştur. Program başarısız olsa ve şarkının kendisini bulamasa bile MusicBrainz veritabanlarına dönecektir. İnternette sesle şarkı bulmak zor değil. Ücretli sürümde program sadece şarkınızın adını bulmakla kalmaz, aynı zamanda şarkıları yeniden adlandırmak için kullanır. Sonuç olarak, ses kaydınız doğru bir şekilde adlandırılacaktır. Ağ bağlantısı bir zorunluluktur.

profesyonellereksiler
etiketleri otomatik olarak doldurur: albüm ayrıntıları, yayın yılı vb.toplu işlemede ücretsiz sürüm sınırlıdır
dosyaları sıralama, önceden belirlenmiş bir dizin yapısına göre klasörlere ayırma işlevine sahiptir.eski arayüz stili
Şarkıları yeniden adlandırmak için kurallar belirleme işlevi
İnternet bağlantısı olmadan çalışabilme avantajına sahiptir
dosyayı yerel veritabanında bulamazsa, büyük çevrimiçi disk tanımlama hizmetlerine dönecektir.
basit arayüz
ücretsiz bir sürümü var

Tarayıcılar için kayıt olmadan uzantı AHA Müzik – Müzik Tanımlayıcı

Bu, kayıt olmadan çalışacak ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır . Bu yardımcı program bilgisayarınıza ayrı olarak indirilmez, tarayıcıya bağlanır. Kurulumdan sonra uygulama, çevrimiçi olarak çalan müziği tanıyacaktır.

Bu programları bilgisayarınıza kurarak mobil uygulamalardaki hızı ve doğruluğu alamayabilirsiniz ama yine de araçlarınız arasına almış olursunuz.

müzik dinleyerek nasıl para kazanılır


Çok uzun zaman önce, 2016’da, Rusça konuşulan geniş İnternet’te müzik dinleyerek para kazanmanıza izin veren mükemmel bir hizmet ortaya çıktı. Bu site Audioplanet veya Audio-Planet olarak adlandırılır.

İlk başta, bu hizmet çok sayıda işleve sahip değildi, ancak bunca zaman hızla gelişiyor ve artık müzik dinleyerek, fotoğraf görüntüleyerek ve hatta Bitcoin döviz kuru üzerinden para kazanarak para kazanabilirsiniz.

Vkontakte, Facebook , MoyMir , Odnoklassniki ve diğerleri  gibi popüler sosyal ağlardan birinde hesabınızı onaylayarak sadece birkaç tıklamayla yapıldığı için Audioplanet’e kaydolmak sizin için zor olmayacak . Bu nedenle, hemen bu kaynağın özelliklerini açıklamaya devam edeceğim.

Bitler burada yerel para birimidir. 1 bit 1 rubleye eşittir. Başlangıçta, kayıtlı her kullanıcıya günde 25 müzik dinleme hakkı verilir. Bir dinleme için 0,01 bit veya 1 kopek öderler. Belli ki para az. Ancak hizmette kategori sistemi olduğu için daha fazla para kazanabilirsiniz.

Sitede A’dan J’ye toplam 10 kategori bulunmaktadır.A kategorisini satın alarak zaten bir parçayı dinlemek için 2.25 beat kazanabilirsiniz. Doğru, bunun için 1750 bit ödemeniz gerekecek. Ancak, hizmet geliştiricilerine göre, her kategori ömür boyu kullanım için satın alınır ve kategorinin maliyeti bir aylık düzenli dinlemeden sonra geri ödenir ve gelecekte sabit bir gelir getirecektir.

J projesinde maksimum durum 675.000 bittir, ancak parçayı her dinlediğinizde 771.85 bit ile kredilendirilirsiniz.

Audioplanet’ten minimum para çekme miktarı 1 bittir (1 ruble) ve Payeer elektronik cüzdanına yapılacaktır.

Bu hizmette düzenli olarak çeşitli promosyonlar yapılır, aktif katılımcılara hediyeler dağıtılır, bu yüzden kendinizi daha dikkatli tanımanızı tavsiye ederim. Projeye buradan kayıt olabilirsiniz .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ