Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Dolap renkleri kataloğu 2021 2022

 Dolabı renkleri kataloğu denilince son yıllarda tüm renk paletinin kullanımı yaygınlaşmıştır. Daha önce beyaz, kahverengi veya gri kullanımıyla sınırlıydı. Bu değişti, bu yüzden size modern ve güncel bir mutfak elde etmek için kullanabileceğiniz birçok olası renk ve kombinasyonlarını göstereceğiz. Mutfak dolabı renkleri kataloğu 2020 , mutfak dolabı renkleri kataloğu , mutfak dolap renkleri katalog , mutfak dolap renk […]

05 Temmuz 2021 - 10:58 'de eklendi ve 340 kez görüntülendi. A+A-

Dolap renkleri kataloğu 2021 2022

 Dolabı renkleri kataloğu denilince son yıllarda tüm renk paletinin kullanımı yaygınlaşmıştır. Daha önce beyaz, kahverengi veya gri kullanımıyla sınırlıydı. Bu değişti, bu yüzden size modern ve güncel bir mutfak elde etmek için kullanabileceğiniz birçok olası renk ve kombinasyonlarını göstereceğiz. Mutfak dolabı renkleri kataloğu 2020 , mutfak dolabı renkleri kataloğu , mutfak dolap renkleri katalog , mutfak dolap renk kartelası , akrilik mutfak dolabı renkleri kataloğu,

Akrilik Mutfak renkleri 2021 2022 – modern trendler

Mutfak, ilk ev sahibi olanlar için ilginç bir dekorasyon alanıdır, çünkü muhtemelen daha önce yapmayı hiç düşünmediler ve şimdi önünde olduklarına göre, onlarca fikir akıllarından geçmeli.

Yeşil mutfaklar

Yeşil renk son aylarda mutfak dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden biri ve her şey 2021 2022’de de öyle olmaya devam edeceğini gösteriyor.

mavimsi yeşil

Bu güzel renk, şık aletler ve modern malzemelerle iyi bir seçenek olabilir.

Yeşili seviyor ama daha sakin bir şey istiyorsanız, aşağıdaki fotoğrafta bu dolaplarda gördüğümüz gibi daha koyu bir ton düşünebilirsiniz.

nane yeşili

Sıfırdan başlamaya ve mutfağa iyi para yatırmaya istekliyseniz, beyaz duvarlar, ahşap tezgahlar ve zeminler ve bu durumda tasarımı sayesinde odak noktası olan minimalist depolama ile bu İskandinav tarzı harika bir seçenektir. güzel nane rengi.

Daha vintage bir görünüm tercih ediyorsanız, o zaman yeşilin bu tonunda retro tarzı bir buzdolabı harika olabilir.

adaçayı yeşili

Adaçayı yeşili, grimsi, eski ve modern mutfaklarda da hak ettiği yeri almıştır. Fotoğrafta görüldüğü gibi, bej rengi ve paslanmaz çelik aletlerin karışımı, modern ile nostaljinin birlikteliğini hissettiriyor.

Zeytin yeşili

Zeytin yeşili son yıllarda çokça görüldü ve moda olmaya devam edecek. Burada onu çok modern ve minimalist bir alanda görüyoruz.

Bu koyu tonların sofistike görünümü onları mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Bu mutfak, yeşilin harika bir seçenek olduğuna bir başka güzel örnek.

Aşağıdaki görseldeki gibi çok koyu olmayan koyu olmayan bir zeytin yeşili kullanın, sizi kolay yormayacak klasik bir renk.

elma yeşili

Elma yeşili kullanırsanız ne olur Cevap şudur: Kötü değil, neşelidir, iyi enerjiyi iletir ve hiçbir rengin kötü görünmediği bir mekandadır.

Mavi mutfaklar

Bu da mutfaklarda çokça kullanılan bir diğer renk, gelin trend olan tonları görelim.

pastel mavi

Bu mutfağın dolaplarında ve duvarlarında birleşen iki ton gibi, gri tonlarında yumuşak bir pastel mavi. Karanlık zemin, alanı birleştirmeye yardımcı olur.

lacivert

Deniz mavisi çok fazla incelik ve zarafet getirebilir. Açık veya koyu versiyonlarında kullanılabilir.

Bazıları, iştahı bastırdığı için mavinin mutfak için iyi bir renk olmadığını söylüyor. Ancak mavi, evin bu odası için güzel bir dekorasyon sunuyor.

Turkuaz

Bu da dekorasyonda kullanımı hiç bitmeyecek klasik renklerden bir diğeri. Uzaya çok fazla ışık ve neşe getiriyor.

Yemek pişirirken kendinizi strese sokmamak için huzur arıyorsanız, size güven veren ve yapılanlardan daha çok keyif almanıza yardımcı olan bu yumuşak mavi tonunu tercih edebilirsiniz.

çivit mavisi

Bu, bugün moda olan mavinin tonlarından biridir. Dikkate alabileceğiniz çok güzel bir renk.

Pembe mutfaklar

Bu, günümüzde iç dekorasyonda çok kullanılan renklerden bir diğeridir. Bu alan, gri ve soluk eski pembeyi sanatsal olarak karıştırıyor.

Eski pembe şaşırtıcı derecede sofistike bir seçenektir. Mutfağınızı canlandırıcı, moralinizi yükselten ve sizi yemek pişirmeye davet eden bir yer haline getirmekle ilgilidir. Aşağıdaki bu fotoğrafta beyazı tamamlayan ve çok fazla enerji getiren pastel pembenin kullanıldığını görüyoruz.

Bu mutfak eski bir pembe ve hardalı birleştiriyor. Mutfaklar için geleneksel olmayan bu renkler çok iyi gider.

Koyu bir askeri yeşil ile de kombinlenebilir.

Beyaz mutfaklar

Beyaz, duvarları, dolapları, aydınlatmayı, sofra takımlarını ve her türlü aksesuarı boyayarak elde edilebilecek taze, temiz bir renktir.

Saf beyaz yerine klasik bir krem ​​tercih edebilirsiniz. Bu renk sıcak ve rahatlatıcıdır. Gelenekselden çağdaşa her mutfak stiline uyar. Krem rengi, kırmızıdan koyu kahverengiye kadar hemen hemen her renkle uyumludur.

Mutfağı boyamaktan bahsettiğimizde, duvarların büyük bir bölümünü kaplayanlar olduğu için, %90’ı dolapları hangi renklerle boyayacağımızı tartışmaya indirgeniyor. Bu yüzden rengi şüphesiz baskın olacaktır.

İç mekan boyama 2021 2022 ve genel olarak iç tasarım için moda renklerindeki trendlere göre, beyaz bu yılın yıldızlarından biri, bu nedenle, gölgeler aracılığıyla şekilleri ve açıları geliştirmek için farklı tonlarda kullanarak baskın renk olarak kullanılabilir. ve ve elbette küçük renk detayları eklenebilir.

Bu iki üst resim, mobilyayı fildişi rengine boyamak için çok ilginç bir seçenek sunuyor. Kusursuz uyum sağlayan eskitilmiş bir dokunuşla bir country mutfak hissi yaratabilen bir gölgedir.

Bu renk için, temizlik kolaylığı için ilkini tavsiye etmemize rağmen, doğal ahşapta yapmadığınız sürece seramik karolar zemin için en iyi seçenek olacaktır. Beyaz duvarlar en basiti olacak, tezgahlar ise ahşap veya mermerden yapılabilir.

Günümüz evlerinde en modern trendler monokrom ortamlarda ele alınırken, en çok kullanılan renk beyazdır. Rengin kaynağı küçük süs eşyaları, bitkiler, yemek takımının rengi ve başka pek az şey. Aşağıda ana karakterler olarak sarı ve maviyi görüyoruz, ancak istendiğinde değişebilir.

En dengeli segment, biraz soğuk olmasına rağmen, modern kontrastlamak için tezgahın üzerinde gümüş ve ahşap tüm aletlerin bulunduğu gri tonlarında çalışan segmenttir.

gri mutfaklar

Gri dolaplar klasik ve zarif bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Aşağıda gördüğümüz gibi grinin farklı tonları kullanılabilir.

En yeni tarzların peşinden gidenler, siyahın metalik gri ile birlikte kullanımı, tüm günü aktif geçirmek için ideal, modern, ferah ve aydınlık bir alan elde edecekler.

Sıra mutfağı dekore etmeye geldiğinde, bu günlerde herkes griyi çok seviyor, en çok tercih edilen tonlardan biri. Sarı, pembe veya açık mavi gibi hemen hemen her renkle karıştığı için çok yönlüdür.

siyah mutfaklar

Mutfağınızda çok farklı bir şeye sahip olmak ister misiniz? Dolapları siyaha boyayın, arka duvarı, ışıkları ve armatürleri beyaz bırakın. Bu renk kombinasyonu çok fazla zarafet getirebilir.

Zıtlıklar her zaman birbirini çeker; siyah beyaz üzerine kurulu bu mutfak bunun kanıtı. Her iki renkle birlikte, ev aletlerinin rengi olan ara rengi gri karıştırılır.

Modernite söz konusu olduğunda, dolaplar için siyah boyalı ahşap kullanmaktan daha iyi bir seçenek yoktur. Bu şekilde minimalist ve lüks bir tarz elde edeceksiniz.

Moderni seviyorsanız metalik tonlar, gri, gümüş, siyah bir çok mobilya mutfağa modernlik kazandırıyor. Aynı zamanda daha soğuk ve daha az davetkar kılsalar da; bazı süslemelerle dengelenmelidir.

kahverengi mutfaklar

Çok açık renkli veya beyaz dolaplarınız varsa, kahverengi, sofistike ama sakinleştirici renkler olan zengin çikolata veya kakao ile mutfağa biraz sıcaklık katar. Koyu kahverengi eklerken, alanı biraz aydınlatmak için biraz sarı veya açık yeşil vurgu ekleyin.

Modern mutfaklarda, ahşap, paslanmaz çelik ve beton kullanılan tasarımlarda giderek daha sık görülen yoğun renkler kendine yer edinmiştir.

kırmızı mutfaklar

Kırmızının sadece iştahı açmakla kalmayıp zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınızı ve mutfaklar için en iyi renklerden biri olduğunu söylüyorlar. Kalabalık bir aile için mutfakta yemek yemek için idealdir. Parlak kırmızı bir renk kullanırken, çok bunaltıcı olabileceğinden, bunu ölçülü olarak yapın.

Çok soğuk bir yerde yaşıyorsanız, şüphesiz en iyi kombinasyon dolaplar, tercihen koyu kırmızı, odanın geri kalanı ise farklı doğal ahşap tonlarında dağıtılır. Bu, eve büyük bir sıcaklık hissi verecektir.

Bu fotoğraflarda bu sıcak rengin beyazlar, griler ve ahşaplarla birleştiğini görüyoruz.

Dolaplarda koyu renkli duvarlarla tezat oluşturan turuncu-kırmızı.

Turuncu mutfaklar

Mutfak dekorasyonunda sıklıkla gözden kaçan renklerden biri de turuncudur. Ancak, sıcak bir balkabağı tonu tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Bu renk koyu gri veya beyaz dolaplarla çok iyi gider.

Sarı mutfaklar

Her şeyi sarıya boyamak gerekli değildir, ancak bu renk bir vurgu olarak mükemmeldir. Bu renge veya dolaplara tek bir duvar boyamayı düşünün.

Bir taşra mutfağı için ideal olan, sağduyulu ve rahat bir şey arıyorsanız, çoğunlukla gri veya beyaz bir ortamda küçük sarı dokunuşlar kullanmaya bahse girmek en iyisidir.

Mutfaklar için renk kombinasyonları

Mutfakta dekore etmeyi seçtiğimiz renkler, ilk bakışta göründüğünden çok daha önemlidir. Ortamın tadını çıkaracak kadar hoş olması gerektiğini, ancak aynı zamanda sizi çalışmaya teşvik ettiğini aklımızda tutmalıyız. Bu nedenle, aşağıda mutfaklar için bazı ilginç renk kombinasyonları fikirleri göreceğiz.

Sıcak renk paleti

Bu enerjik, yoğun ve canlı bir palettir. Bordonun turuncu, gri ve açık renkli ahşapla birleşimi, aynı zamanda hem rahat hem de zarif bir görüntü sağlaması gereken bir mutfak için mükemmel bir atmosfer yaratır.

Soğuk renk paleti

Aksine, sıcak bölgelerde bulunan evlerde, yemek yapmanın sıkıcı olmaması için mutfakta serin bir alan yaratmak en iyisidir. Açık yeşil bunun için idealdir ve yumuşak bir gök mavisi veya bazı ham ve beyaz tonlar eşliğinde iyi bir sonuç alınabilir.

Bunun bir çeşidi, birkaç yerde ayırt edici bir renk olarak daha parlak bir yeşil bırakırken beyaz ve gümüş kullanımını büyütmek olabilir.

Koyu renk paleti

Kombinasyonun kendisi o kadar karanlık değil, ancak kaanlık mutfakta bir dekorasyon aracı olarak yaygın olarak kullanılmadığından, bundan daha koyu seçenekler bulmak genellikle zordur. Neredeyse siyah ahşap, yoğun ama sessiz kırmızı ve neredeyse hiç mobilya, ham bir tonda bir veya iki kat çıplak.

Sarı yanıp sönen palet

Genel olarak mobilya ve dekorasyon için beyaz, kahverengi ve gri renklere odaklanır, ancak odayı doyurmadan gerekli enerji etkisini elde etmek için bazı duvarlara, masa örtülerine veya benzeri şeylere sarı dokunuşlar ekler.

kahverengi ve kırmızı

Mutfaklar için bu renk kombinasyonu, arka planda gölün olduğu dağlardaki kabinler için idealdir. Duvarların ahşabında koyu kahverengi veya kırmızımsı, mobilyaların çoğu kırmızı. Tezgahlar hafif mermer veya hafif ahşap olabilir.

Küçük mutfaklar için renkler

Açık renklerin ferahlık izlenimi yarattığını ve özellikle küçük bir mutfak için faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz .

Beyaz boyalı duvarlar ve dolaplar sadece bir odayı aydınlatıp aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda küçük mutfağı daha büyük gösteren görsel bir sadelik ve tekdüzelik sağlar.

Beyazların, kremlerin ve boz kahve tonlarının karıştırılması küçük bir mutfağa derinlik, sıcaklık ve incelik katabilir.

Bir diğer önemli ipucu, beyazın bir tonunu seçmeden önce tasarım stilinizi belirlemektir. Geleneksel tarzdaki odalar için beyazlar daha sıcak olmalı, modern veya çağdaş tarzdaki mekanlar ise daha beyaz veya mavimsi beyazlar gerektirir.

Tamamen beyaz bir mutfaktan sıkıldıysanız, onu bir doz açık veya parlak renkle canlandırabilirsiniz. Popüler tonlar, bazı kıyı stilleri için derin gök mavisinden deniz yeşiline kadar mavi tonları olmaya devam ediyor. Güneşli sarı ve nane yeşili, daha vintage bir görünüm için yaygın olarak kullanılır.

Küçük alanlarda uygulanan siyah, lacivert, yeşil ve hatta kırmızının derin tonlarını kişilik eklemek için de deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, derin renkleri parlak beyazlarla zıtlaştırmayı düşünün.

Rustik mutfaklar için renkler

Rustik bir mutfak oluşturmayı planlıyorsanız , tasarımınıza dahil edebileceğiniz bazı boya renkleri vardır. Beyaz, sarı, açık mavi, kırmızı ve bej tonları aradığınız atmosferi yaratabilir.

Beyaz, bu tip mutfaklarda asla eksik olmayan renklerden biridir. Ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla beyaz olduğu için hangilerini kullanacağınızı bilmek zor. Sıcak, soğuk ve sert hissetmeyenleri öneriyoruz. Kremsi beyazlar veya biraz bej rengi olanlar, alanı yumuşatmaya ve daha davetkar hissettirmeye yardımcı olabilir.

Sarı, mutfaklarda yaygın olarak kullanılan bir renktir ve rustik bir mutfak için açık sarı tonları önerilir. Açık maviler sakinleştirici etkisi nedeniyle mutfaklarda harika bir seçenek olsa da rustik bir görünüm için önerilmez.

Sıcak bir etki için sarı veya beyaz vurgularla eşleştirilebilen tozlu veya grimsi mavileri tercih edin. Orta ve koyu mavi de işe yarayabilir ve eski ahşaplar ve kremsi beyazlar ve sarılarla eşleştirilebilirken, lacivert gibi daha koyu tonlar daha modern alanlarda daha iyidir. akrilik mutfak dolabı renkleri kataloğu

Derinlik için nötr tercih ederseniz, kremsi beyazlar kullanmayı düşünün. Bu bej tonları sarı, mavi, kırmızı ve yeşil ile iyi uyum sağlar.

Kırmızı, mutfak denilince akla gelen bir renktir ve rustik mutfaklara çok yakışır. Parlak kırmızı giymek yerine, daha donuk olanı tercih edin. Tuğla benzeri veya daha yıpranmış bir görünüme sahip kırmızıları seçin, böylece çok bunaltıcı olmazlar ve duvarların ötesini düşünün. Kırmızı, dolaplarda, sandalyelerde, masalarda ve diğer mutfak alanlarında harika görünüyor.

Nane yeşili veya yeşilin diğer pastel tonları da harika bir seçim olabilir. Bu yumuşak tonlar, parlak beyazlarla kombinlenebilir. Avokado veya yosun yeşili de ahşapla birleştiğinde eski püskü şık bir görünüm yaratabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ