Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

En iyi köpek maması çeşitleri nedir

2021’in en iyi 7 köpek maması Şu anda piyasada dengeli ve sağlıklı beslenmeyi vaat eden sayısız köpek maması markası var ve bunların hepsi kaliteli değil. en iyi köpek mamaları Bunun için günlük tüketecekleri mama olacağından en kaliteli-fiyatlı köpek maması arasında seçim yapmalısınız  . Köpeğiniz için en iyi yiyecek Uygun bir diyet seçmek, ona karşılık gelen günlük rasyon dikkate alınarak ve köpeğinizin […]

21 Haziran 2021 - 14:08 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi. A+A-

En iyi köpek maması çeşitleri nedir

2021’in en iyi 7 köpek maması

Şu anda piyasada dengeli ve sağlıklı beslenmeyi vaat eden sayısız köpek maması markası var ve bunların hepsi kaliteli değil. en iyi köpek mamaları Bunun için günlük tüketecekleri mama olacağından en kaliteli-fiyatlı köpek maması arasında seçim yapmalısınız  .

Köpeğiniz için en iyi yiyecek

Uygun bir diyet seçmek, ona karşılık gelen günlük rasyon dikkate alınarak ve köpeğinizin seçilen yemi sevip sevmediğini kontrol ederek, refahı için gerekli besinleri sağlayacaktır.

En iyi köpek mamasında İLK 7

Hill’s. …
2. Royal Canin. …
3. N&D. …
Acana. …
La Vital. …
ProPlan. …
7. Orijen. …
8. Hey Love.
Orijen Köpek Mamaları (%80-%90 oranında et içermektedir.)
Acana Köpek Mamaları ( düşük tahıllı ve tahılsız olarak iki çeşidi vardır. Düşük tahıllı mamaları %20 oranında glisemik indeksi düşük yulaf içermektedir.)
Naturea Köpek Maması Tahılsız Köpek Mamaları
Brit Care Köpek Maması Tahılsız Köpek Mamaları
N&D Köpek Mamaları ( düşük tahıllı ve tahılsız olarak iki çeşidi vardır. Düşük tahıllı mamaları %20 oranında glisemik indeksi düşük buğday içermektedir.)
Wildfield Köpek Maması Tahılsız Köpek Mamaları
Naturea Köpek Maması
Petcurean Go Köpek Maması

Daha sonra, en iyi doğal ve İspanyol yem markalarını da dahil ettiğimiz köpekler için en iyi yemi analiz edeceğiz:

en iyi köpek maması , en iyi yavru köpek maması , en iyi köpek maması sıralaması , en iyi köpek mamaları , en kaliteli köpek maması , en iyi köpek maması 2021 , en iyi köpek maması markaları , en pahalı köpek maması , en iyi yerli köpek maması,

1. ACANA

Acana  ,  bugün piyasadaki en iyi köpek mamalarından biridir . Premium Serinin bir parçasıdır  çünkü tüm bileşenleri doğaldır ve kalitelerini garanti eden insan tüketimine bile uygundur.

Bu bir sunmaktadır  , yüksek protein içeriğine ve tahıllar ve glüten içermez Prairie Kümes% 23 kesim yulaf içermiyor olsa da. Pacifica , Wild Prairie , vb. Gibi diğer tüm Acana serileri . eğer tahılsızlarsa. Kullanılan et, serbest dolaşan çiftliklerden ve çiftliklerden, balıklar ise sürdürülebilir balıkçılıktan geliyor. Ayrıca antibiyotik ve hormon içermezler.

Bu mamanın bileşimi, vahşi atalarının diyetlerine göre köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır . Bunun, batı Kanada’daki çiftçilerin, çiftçilerin ve balıkçıların ellerinden doğrudan günlük olarak teslim edilen hammaddelerle yapıldığını düşünüyorum.fiyatı görAcana%100 doğal ve dengeli beslenme ile köpeğinizi güçlü, sağlıklı ve mutlu tutmak için ideal, şu anda piyasadaki en iyi köpek  mamasından biridir .Yaklaşık malzemeleri açınLehine

 • bence çok kaliteli. Premium aralık.
 • Serbest dolaşan hayvanlardan elde edilen et.
 • Sürdürülebilir balıkçılıktan elde edilen balıklar.
 • Yüksek protein yüzdesi.
 • Tüm Acanalar tahıl ve glüten içermez (%23 yulaf içeren Prairie Poultry hariç).

Karşısında

 • Köpeğinizin sahip olabileceği özel ihtiyaçlar için az çeşitlilik.

2. MENŞE

Orijen  , köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını doğal olarak karşılar. Çok kaliteli bir yem olan  Premium Range , bu nedenle doğal ürünler ve yüksek protein miktarı ile  köpeğinizin sağlıklı gelişimini destekleyenköpekler için en iyi yemlerden biridir . Tüm malzemeleri Kanada’dan gelir ve Orijen’in mutfaklarına taze olarak gönderilir. Ayrıca tahıl içermez.

Bu köpek maması markası, %70 et proteini ve %30 sebze, meyve ve sebze içeren bir mama yapar  ve  köpeklere ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlar. Bir içeren  büyük miktarda  dondurma işlemine tabi olmayan kendi etler, kalite ve tazelik için doğal olarak kalkık yaban domuzu, kuzu, domuz ve bizon eti. Üretiminde kullanılan taze etler sayesinde oldukça gelişmiş bir lezzet sunduğundan , özellikle en zorlu damak tatları için köpekler için en  iyi mamalardan biridir.Yaklaşık malzemeleri açınLehine

 • bence çok kaliteli. Premium aralık.
 • Yüksek protein yüzdesi.
 • Doğal içerik.
 • Tahıl ve glüten içermez.

Karşısında

 • Köpeğinizin sahip olabileceği özel ihtiyaçlar için az çeşitlilik.

3. YABAN TADINI

Vahşetin Tadı  bir olan High End gıda  aynı zamanda piyasada köpekler için en iyi yiyecek biridir köpekler için. Tahıl içermez, protein yüzdesi yüksektir, kullandıkları et ve balıklar taze, hormon ve antibiyotik içermez ve sıkı kalite kontrolünden yapılır.

 Meyve ve sebzelerden elde edilen doğal maddeler içerirler  , böylece köpeğinizin büyümesi için ihtiyaç duyduğu gerekli besinleri ve vitaminleri sağlarlar.

Evcil hayvanınızın sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamak için ideal bir yemdir, köpekler için temiz ve sağlıklı bir doğal mamadır, bileşiminde kullanılan suyun ozmotik bir süreçten geçerek  onu mikroorganizmalardan veya kimyasal ürünlerden arındırması , Bu yem, çok kaliteli bir yemdir.fiyatı görYabani TatKöpeğinizin en uygun koşullarda büyümesi için doğal ve taze malzemelerle  hazırlanmış yem  .Yaklaşık malzemeleri açınLehine

 • bence kaliteli.
 • Yüksek protein yüzdesi.
 • Doğal içerik.
 • Tahıl ve glüten içermez.

Karşısında

 • Köpeğinizin sahip olabileceği özel ihtiyaçlar için az çeşitlilik.

4. GERÇEK DÜRÜŞ

True Instinct  de High Range’in bir parçasıdır , bu nedenle beslemesi yüksek kalitededir. Yüksek oranda et içerir ve glüten ve tahıl içermez, intoleransları ve zayıf sindirimi önlemek için idealdir.  Buharlama ile yapılan doğal malzemeler kullanırlar .

Yemi koruyucu, yapay renk ve aroma içermez, evcil hayvanınızın sağlıklı olması ve optimal bir fiziksel kondisyona sahip olması için olağanüstü beslenmeyi destekleyen doğal bir diyet sağlar .

İçeriğinde hindi ve tavuğun öne çıktığı %60 oranında hayvansal protein bulunurken, bileşimin geri kalanını meyve, sebze ve baklagiller oluşturuyor Bunun köpekler için dengeli ve sağlıklı bir beslenme sağlayacağını düşünüyorum   .Yaklaşık malzemeleri

 • bence kaliteli. Üst düzey.
 • Doğal malzemelerle.
 • Yüksek protein yüzdesi.
 • Tahıl ve glüten içermez.

Karşısında

 • Köpeğinizin sahip olabileceği özel ihtiyaçlar için az çeşitlilik.
 • Ürün yelpazesindeki bazı ürünler tahıl içerir.

5. ALFA RUHU

Alpha Spirit  , %100 doğal ve yüksek kaliteli ürünler içerenbir High End yemidir . Bu bir olan  İspanyol köpek maması markası  taze et ve / veya balık oranı yüksek olan tahıl içermeyen beslemeyi üretmektedir.

Aynı zamanda hipoalerjenik bir yemdir, bu nedenle  bu tür yiyecekleri çok iyi tolere ettikleri için alerjik ve sindirim sorunları olan köpekler için en iyi yemdir . Alpha Spirit’in maması  , farklı et ve balık türlerinde %85 oranında içerir  ve bu mamayı köpeğinizin iyi beslenmesi için ideal bir mama haline getiren diğer besleyici vitamin bileşenleri.

Zevkli damaklara sahip köpeklere yardımcı olan harika lezzet sağlayan malzemelerle köpek maması yaparlar . Üretim süreçlerinde, yemi bir ön sindirme işlemine tabi tutarak gıdanın asimilasyonunu kolaylaştıran “Tenderize Technology” gibi en son teknolojileri kullanırlar İspanyolca ürün geliştirmeyi desteklemek istiyorsanız  , %100 doğal olmanın yanı sıra bu sizin düşünceniz .Açık Yaklaşık Malzemeler Lehine

 • bence çok kaliteli.
 • Tahıl içermez ve yüksek protein içeriği.
 • %100 doğal içerikler.
 • Hipoalerjenik.

Karşısında

 • Köpeğinizin sahip olabileceği özel ihtiyaçlar için az çeşitlilik.

6. ROYAL CANIN

  , en iyi Orta Menzilli köpek maması arasındadır . Hayvan yemi üretiminde uzun bir geçmişi olan tanınmış bir markadır. Her köpek cinsine göre uyarlanmış yemler de dahil olmak üzere çeşitli özel ürünleri vardır.

Royal Canin köpek maması, evcil hayvanınızın hayati ve aktif olması için enerji sağlar. Köpeğin iştahını önemli ölçüde tatmin eden, doyuran ve  kalmasını önleyen maddeler içerir Sahip  olabileceğiniz özel ihtiyaçlara uyum sağlayan köpekler için bir mama  .Yaklaşık malzemeleri açınLehine

 • Orta sınıfın en iyilerine aittir.
 • Köpeğinizin ihtiyaçlarına göre geniş spesiyalite repertuarı.

Karşısında

 • Protein miktarını belirtmez, bu nedenle düşük olmalıdır.
 • Tahıl oranı yüksek.

7. İLERİ

Advance markası , köpek mamasının Orta Menzilinde olacaktır . Köpeğiniz için en çok tavsiye edilen mama olmayabilir ancak ürünü süpermarketlerde satılanlara göre daha kalitelidir.

Köpeğinizin alerjisi olup olmamasına, köpek yavrusu olmasına, belirli bir cinse, sağlık sorunlarına vb. bağlı olarak özel yemleri vardır.Köpeğinizin karşılanması gereken özel ihtiyaçları varsa yeterli bir yem .Yaklaşık malzemeleri

 • Orta sınıfın en iyilerine aittir.
 • Köpeğinizin ihtiyaçlarına göre geniş spesiyalite repertuarı.

Karşısında

 • Düşük protein içeriği.
 • Tahıllarda yüksek oran.

Kısırlaştırılmış köpekler için en iyi yem

Kısırlaştırılan köpekler için iki faktör göz önünde bulundurulmalıdır: Fiziksel aktivitenin azalması ve iştahın artması kilo alma eğiliminde olacaktır.

Piyasada kısırlaştırılmış köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için farklı yemler bulunmaktadır ve bir önceki bölümde önerdiğimiz üst düzey ve premium yemler onlar için ideal olsa da (her zaman üründe tavsiye edilen mama miktarı dikkate alınarak) , bunlar orta-yüksek premium ürün yelpazesi için en değerli sterilize edilmiş köpek maması markalarından bazılarıdır :

BENCESPEKTRUMFİYAT
ACANA LIGHT & FIT

PREMIUM SERİSİ
⭐⭐⭐⭐⭐

Vahşi TAT

yüksek oranda
⭐⭐⭐⭐⭐
ROYAL CANIN

ORTA SERİSİ
⭐⭐⭐⭐

Diyabetik köpekler için en iyi yiyecek

Köpeğinizin şeker hastalığı varsa, diyetini izlemek ve özel ihtiyaçlarına uygun bir yem seçmek önemlidir. Diyabet, şekeri düzenlemede zorluklar yaratır ve diyetinin koşullarına göre özelleştirilmesi gerekir. diyabetik köpeklere özel bir yemi vardır ve kan şekerinizi kontrol ederek sağlık ve zindeliklerine yardımcı olur.

Kalp sorunları olan köpekler için en iyi yiyecek

İşte kalp sorunları olan köpekler için beslenme ve kalp hastalıkları için özel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bazı mama markaları. Bir köpeğin yaşamı boyunca, özellikle çok yaşlı köpeklerde farklı hastalıklar ve bunların arasında kalp sorunları ortaya çıkabilir.

Kalp yetmezliğiniz varsa diyetinize ve kilonuza dikkat etmeniz önemlidir. 

Böbrek yetmezliği olan köpekler için en iyi yiyecek

Böbrekler düzgün çalışmadığında, köpek böbrek yetmezliği geliştirebilir . Böbreklerin metabolizmanızın ürettiği atıkları yok edememesi ve kanınızı temizleyememesidir.

Köpeğinizin böbrek yetmezliğinden muzdarip olabileceği belirtiler, içtiği su miktarının önemli ölçüde artması ve normal olmadığında evde bile daha sık idrara çıkmasıdır.

Bu nedenle, köpeğiniz böbrek yetmezliği çekiyorsa, onu tuz ve fosforu azaltan ve özel ihtiyaçları için ona özel besin ve vitaminler sağlayan en iyi yemle besleyebilmeniz önemlidir .

Karaciğer sorunları olan köpekler için en iyi yiyecek

Karaciğer problemlerinden muzdaripse , köpeğinizin diyetini değiştirmek önemlidir . Piyasada, bu özel ihtiyaçları olan köpekler için iyi bir beslenme sağlamaya yardımcı olan farklı köpek maması markaları bulunmaktadır:

Kemik sorunları veya artriti olan köpekler için en iyi yiyecek

Köpeğiniz büyüdüğünde artrit gibi bazı problemlerin ortaya çıkması normaldir . Daha yorgun olduğunu, artık koşmadığını, zıplamasının veya kanepeye inip çıkmasının zor olduğunu veya bir bacağından şikayet ettiğini fark ederseniz, belki de kemik problemleri veya artritten muzdariptir.

Piyasada bu duruma özel yem üreten ve sağlığınızı iyileştiren bazı markalar var.

En iyi köpek maması analizi için neleri dikkate alıyoruz?

 1. Yani renklendirici içermez.
 2. Yüksek oranda protein (%30-35).
 3. Tahılsız.
 4. Et kullanımı (türevleri değil).
 5. %35’ten fazla kurutulmuş et içerir.
 6. Kalsiyum-fosfor oranı.
 7. Hatta insanlar için uygun bir yiyecek bile olabilir.

Köpeğinize verebileceğiniz en iyi yemler Acana ve Orijen’dir (Premium serisi), ancak Taste Of the Wild, True Instinct ve Alpha Spirit gibi yemler de yüksek kalitede olup, refahınızı destekleyen sağlıklı ve besleyici bir diyet sağlayacaktır. .

Köpek maması satın almadan önce aklınızda bulundurmanız gerekenler

Yemin kalitesi köpeğinizin sağlığını doğrudan etkiler. Köpeğiniz düşük kaliteli bir yemle beslenirse, uzun vadede dermatit, kuru saç, alerji, düşük yaşam enerjisi vb. sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Piyasada üç yem kategorisi olduğunu bilmek önemlidir:

 • Düşük aralık: Düşük kaliteli yem. Özellikle süpermarkette bulduğunuz , hayvansal yan ürünlerle (kıkırdak, tüy, gaga gibi insan tüketimi için et fabrikalarından arta kalan her şey… hepsi ezilmiş…), tahıl dolu ( intoleranslara ve düşük sindirilebilirliğe neden olur) ve renklendiriciler, tatlandırıcılar vb. gibi kimyasal katkı maddeleri ile yüklenir.
 • Orta sınıf: Bu yemler, yüksek oranda tahıl ve ayrıca kimyasal katkı maddeleri ile yapılabilmelerine rağmen, hayvansal yan ürünler içermez.
 • Yüksek ve Premium aralığı: Bunlar sizin köpek için en çok tavsiye edilen besleme emin onun diyet besleyici ve sağlıklı olduğunu yapmak beri. Üst düzey köpek maması veterinerlerde ve özellikle çevrimiçi mağazalarda mevcuttur. Tahıl içermeyen (veya daha az miktarda) gerçek ve taze malzemelerle yapılırlar, böylece köpeğin sindirilebilirliği daha iyidir. Ayrıca katkı maddesi içermezler ve yüksek oranda hayvansal protein içerirler. Fiyatı daha yüksek olmasına rağmen, besinlerinin yüksek kalitesi nedeniyle köpeğinizin yemesi gereken miktar daha düşüktür, çünkü köpeğinizin diğer yem çeşitlerine göre daha az miktara ihtiyacı olacaktır.

Köpeğinizin diyetindeki herhangi bir yiyecek değişikliğinin kademeli olarak yapılması gerektiğini akılda tutmak önemlidir . Yemi bir günden diğerine değiştirirseniz, kendinizi kötü hissedebilir ve ishale neden olabilir.

Ucuz ve iyi köpek maması nereden alınır

Eğer aradığınız kaliteli ve köpeğiniz için mümkün olduğunca doğal bir yem ise, evcil hayvanınızın sağlığını daha da kötüleştirecek tahıllar, katkı maddeleri ve kimyasallarla dolu ucuz yemi unutun. Kaliteli yem ucuz değildir, ancak diyetinin sağlıklı olmasını ve sağlığı ve refahı üzerinde doğrudan bir etkisi olmasını sağlarsınız.

Buna rağmen, web sitemiz üzerinden satın aldığınızda, aklıma bir çok düşük kaliteli ve indirimli ürünler bulabilirsiniz . Bu yemler, özellikle Premium olanlar, normalde fiziksel mağazalarda bulunmaz, ancak bu ürünlerin pazarlama stratejisi tüm süpermarketlere ulaşmak veya televizyon reklamları yapmak değil, daha ziyade yüksek kaliteli yem çeşitleri yapmaya odaklandığından çevrimiçi olarak satılır. ve en yüksek kalitede, çoğu zaman sadece bizimki gibi çevrimiçi mağazalardan satın alınabilirler. en iyi köpek maması , en iyi yavru köpek maması , en iyi köpek maması sıralaması , en iyi köpek mamaları , en kaliteli köpek maması , en iyi köpek maması 2021 , en iyi köpek maması markaları , en pahalı köpek maması , en iyi yerli köpek maması,

Sık sorulan sorular

Köpekler için en iyi yiyecek nedir?

Besinler ve vitaminler açısından zengin bir diyet sunabilen, gluten, renklendirici, aroma ve katkı maddeleri içermeyen yem. Köpeğiniz için en yüksek kaliteli premium yemi öğrenmek için makaleye girin.  

Yavru köpekler için en iyi yiyecek nedir?

Köpek maması yaşı için uzmanlaşmıştır. Ayrıca glüten, renklendirici ve katkı maddesi içermemelidirler. Piyasadaki en iyi köpek mamasına adanmış bir makalemiz var.

Kısırlaştırılmış köpekler için en iyi yiyecek hangisidir?

Kısırlaştırılmış köpekler için özel yemler vardır ve onların şişmanlamasını engeller. Premium markaların sterilize için bazı ideal aralıkları vardır. Makalede, evcil hayvanınızın sunabileceği ihtiyaçlar için özel bir yem seçkisi bulacaksınız.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ