Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

En iyi mikrodalga nasıl seçeceğiniz

Eviniz için en iyi mikrodalgalar ve size en uygun olanı nasıl seçeceğiniz Mümkün olan en iyi mikrodalgayı seçmek için hangi tiplerin mevcut olduğunu bilmek ve ona verilecek kullanım için hangisinin en uygun olduğunu belirlemek gerekir.en iyi mikrodalga , en iyi mikrodalga fırın 2020 , en kaliteli mikrodalga fırın , mikrodalga en iyisi , mikrodalga fırın […]

18 Haziran 2021 - 16:14 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi. A+A-

En iyi mikrodalga nasıl seçeceğiniz

Eviniz için en iyi mikrodalgalar ve size en uygun olanı nasıl seçeceğiniz

Mümkün olan en iyi mikrodalgayı seçmek için hangi tiplerin mevcut olduğunu bilmek ve ona verilecek kullanım için hangisinin en uygun olduğunu belirlemek gerekir.en iyi mikrodalga , en iyi mikrodalga fırın 2020 , en kaliteli mikrodalga fırın , mikrodalga en iyisi , mikrodalga fırın en iyisi , en iyi mikrodalga markası , en iyi mikrodalga hangisi , en iyi mikrodalga fırın markası , en iyi ankastre mikrodalga fırın,

Bir mikrodalga, yemek pişirme söz konusu olduğunda neredeyse sonsuz olanaklar sunar , ancak birçoğunun bunu bilmediği ve faydalarından gerektiği kadar yararlanmadığı doğru olsa da. Ancak açık olan şu ki , her mutfakta vazgeçilmez bir cihaz haline geldi . Bu derlemede hakkında yüzlerce mikrodalga fikrini karşılaştırdık ve sonunda ‘un şu anda fiyat ve performans açısından piyasadaki en iyi mikrodalga olduğu sonucuna vardık . Tabii ki, rekabetleri şiddetli.

Bizim seçimimiz: 20L Cecotec

Amazon kullanıcılarının görüşlerine göre Cecotec markasının en iyi mikrodalga fırını. Spesifik olarak, Cecotec Proclean 3010 modeli , yaklaşık 80 müşteri incelemesine göre 5 üzerinden 4,4’lük bir derecelendirmeye sahiptir . Birkaç örnek vererek , Ángel Tarantino , “bu, fiyatına kıyasla mükemmel bir değere sahip ve mutfağa cazibe katan bir tasarıma sahip bir mikrodalga” olduğunu vurgularken, Carmela , “bu, yiyecekleri ısıtma ve buz çözme işlemlerini mükemmel şekilde karşılayan kompakt bir mikrodalga fırındır ” diyor. ”.

Mikrodalganın özelliklerini analiz edeceğiz Cecotec Proclean 3010 Bu görüşlerin doğruluğunu doğrulamak için. Kapasitesi 20 litredir ve kiri iten ve bu nedenle temizlemesi kolay bir mikrodalga olarak kabul edilmesini sağlayan Ready2Clean kaplamaya sahiptir . Ayrıca FullCrystal kapı ve metalik unsurlarla zarif beyaz bir tasarıma sahiptir .

Bu bir var defrost modu ve bir 30 dakikaya up zamanlayıcı . Pişirme süresi bittiğinde akustik olarak uyarır. Ayrıca altı güç seviyesinde ayarlanabilen 700W’lık bir mikrodalgadır .

2. seçenek: LG ızgara mikrodalga

Bir skorla 5 4.5 out ve 25 olumlu yorumları, bu Amazon müşteri yorumları göre en iyi LG marka mikrodalga gibi belirlenebilir. Örneğin “buharlama için kullanılan sessiz bir mikrodalga fırındır. Çok kullanıyorum ve eski mikrodalga fırınıma kıyasla elektrik faturamdan çok tasarruf ettim.” Öte yandan  “Mikrodalga fırınlarda teklifler arıyordum ve bunun tasarımını gördüğümde satın almaktan kendimi alamadım. Harika ve mutfağıma mükemmel uyuyor ”.

25 litrelik bu mikrodalga verimli LG MH6535GDS , genel olarak ısıtmaya ve pişirmeye izin veren ve mümkün olan en az miktarda enerji tüketen bir Akıllı Çevirici sistemine sahiptir. Ayrıca zarif siyah tasarımında dokunmatik kontroller ve büyük bir LED ekran bulunur . Ayrıca 10 farklı programa sahiptir ve bir kuvars ızgara içerir.

Aynı zamanda şüphesiz güçlü bir mikrodalgadır. Mikrodalga ile 1000W , ızgarası ile 900W güce ulaşır . Her iki miktar da 5 seviyeye kadar düzenlenebilir.

Alternatif: Samsung mikrodalga

Bu model, Amazon kullanıcılarının görüşlerine göre Samsung markasının en iyi mikrodalga fırınıdır. Aslında, puanı 5 üzerinden 4,5’e ulaşıyor . Alejandro gibi bazı kullanıcılar onun hakkında “Samsung, piyasadaki en iyi mikrodalga markalarından biri ve bu, bu modelin performansı, işlevleri ve gücünde kendini gösteriyor” diyor. Juantrax gibi diğerleri , “Sahip olduğum en iyi mikrodalga fırın. Çabuk ısınıyor, çok şık bir tasarıma sahip ve çok sayıda program ve fonksiyona sahip”.

Bu mikrodalga Samsung MG23J5133AG Bir ızgaraya ve 23 litrelik bir pişirme bölmesine sahiptir . Ek olarak, iç kısmı, temizlenmesi kolay ve bakterileri uzaklaştıran , çizilmeye karşı oldukça dayanıklı bir malzeme olan emaye seramikten yapılmıştır . Bu gelmiştir koku giderme ve fonksiyonları buzdan . Ortalama enerji tüketimini %40’a kadar azaltmayı başaran Stand by Eco programından özellikle bahsetmek gerekir .

Ayrıca ızgarayı kullanırken ızgara görevi görmesi için bir mikrodalga rafı içerir . Aynı zamanda 800 W güç göstergeli dokunmatik kontrollü bir mikrodalgadır .

En iyi mikrodalga nasıl seçilir?

Mümkün olan en iyi mikrodalgayı seçmek için birkaç yönü dikkate almak gerekir. Bunlardan ilki, mevcut mikrodalga çeşitlerini bilmek ve kendisine verilecek kullanım için hangisinin en uygun olduğunu belirlemektir:

1. Izgarasız mikrodalgalar : sadece yiyecekleri ısıtmaya ve dolayısıyla şişeleri sterilize etmeye , yiyecekleri eritmeye ve belirli ürünleri pişirmeye yararlar .

2. Izgaralı mikrodalgalar : Yiyecekleri gratenlemek ve kızartmak için bir ızgara içerirler .

3. Mikrodalga fırınlar : Yiyecekleri geleneksel bir fırınla ​​aynı şekilde ısıtmak için sıcak hava kullanırlar.

Piyasadaki en iyi fırınlar: bunlar en iyi derecelendirilmiş fırınlar

Bu temelde, her bir kişi veya aile için önerilen mikrodalga fırını bulmak için aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır :

1. Kapasite : Genellikle küçük bir mikrodalga fırın, 20 litre veya daha az pişirme tankına sahip olandır. Ayrıca, büyük bir mikrodalgadaki böyle bir rezervuar 35 litre veya daha fazla olmalıdır.

2. Ankastre veya ayaklı mikrodalga ?: Ankastre mikrodalgalar, mutfak dolaplarının içinde bulunanlardır. Masa üstü mikrodalgalar olarak da adlandırılan bağımsız mikrodalgalar, mutfakta bir tezgahın veya başka herhangi bir düz yüzeyin üzerine yerleştirilebilir.

3. Aksesuarlar : Ne kadar çok sahip olursanız o kadar iyi. Örneğin, döner bir stand üzerine yerleştirilmesi gereken mikrodalga plakasından veya ızgaralı mikrodalgalar ve mikrodalga fırınlar söz konusu olduğunda bir ızgaradan bahsediyoruz.

4. Tasarım : Bugün, piyasadaki en iyi mikrodalgalar cam panellere sahiptir ve çok sayıda renkte mevcuttur . Ayrıca parmak izi tutmayan paslanmaz çelikten ve elbette başka bir türde plastik veya metal yapıya sahip mikrodalgalar da vardır, bunlar en ucuz mikrodalgalardır.

5. Fonksiyonlar : Bir all-in-one fırın ve mikrodalgaya bahis yapıp yapmadığınıza bakılmaksızın, seçilen program önceden belirlenmiş maksimum sayıda olası programa sahip olmalıdır. En azından, bu işlevleri manuel olarak gerçekleştirmek için her zaman güç seçicili bir mikrodalga satın almanız önerilir .

6. Programlanabilir : Fırını belirli bir zamanda veya belirli bir süre boyunca yiyecekleri ısıtmak için programlayabilmek çok uygundur. Şu anda, en iyi mikrodalgalar, kalan süreyi yansıtan ve diğer birçok seçeneği yapılandırmanıza izin veren ekranlara sahiptir.

Standart mikrodalga ölçümleri

Mikrodalga ölçümleri hangi türüne bağlı olarak değişir da dahildir:

1. Ankastre Mikrodalgalar : Ankastre mikrodalgaların boyutları çok önemli değildir çünkü mutfak dolaplarındaki delikler kurulum için fazlasıyla yeterlidir. Bunlar genellikle 60 x 40 x 80 cm’dir (uzun, yüksek, derin). Aslında cihazı o bölmeye yerleştirmek için mikrodalga için bir destek ve görünürde delik bırakmayacak bir çıta yerleştirmek gerekir . Bu öğe her zaman satın alma işlemine dahildir.

Mikrodalga ölçümleri ait oldukları türe göre değişir: entegre edilebilir veya bağımsız

2. Bağımsız veya serbestçe kullanılabilen mikrodalgalar : bu durumda boyutlar çok önemlidir. Bunlar , mikrodalganın fiyatını büyük ölçüde belirleyecek olan pişirme tankının kapasitesine göre belirlenecektir . En küçük mikrodalgalar 17 litredir , ancak bu tip elektrikli cihazların standart kapasiteleri olan 18, 20, 21 ve 23 litre de küçük kabul edilebilir . Orta boy mikrodalgalar 25, 28 veya 30 litre , büyük olanlar ise genellikle 36 veya 44 litredir .

Izgaralı veya ızgarasız mikrodalga

Bir mikrodalga ızgara cihazın üst kısmında yer alır ve bu için kullanılan bir direnç olduğu daha düşük bir sıcaklıkta pişirilir . Bu sayede yiyecekleri geleneksel bir fırında veya mikrodalga fırında olduğu gibi ızgara yapmak ve kızartmak mümkündür.

Bize göre, ızgaralı bir mikrodalga, ızgarasız bir mikrodalgadan daha iyi bir satın alma seçeneğidir . Bunun nedeni, aceleniz olduğu ve fırını açmak istemediğiniz belirli zamanlarda bu özelliğin olması çok işinize yarayabilir.

Piyasadaki paranızın karşılığını veren en iyi elektrikli fırınlar

Izgaralı bir mikrodalga fırın, konu graten veya kahverengi küçük porsiyonlar olduğunda geleneksel bir fırından daha verimlidir . Her durumda, onlar da daha pahalıdır. Bu nedenle, evde birkaç üye varsa ve mikrodalga sadece ısıtma için kullanılıyorsa , bu birkaç Euro’luk farktan tasarruf etmeye değer olabilir.

Kullanışlı mikrodalga aksesuarları

Piyasadaki en iyi mikrodalgaların sunduğu pişirme verimliliği, çok yönlülüğü ve hızı, çok sayıda ek aksesuara yol açmıştır. İşte bazı pratik örnekler:

1. Mikrodalga düdüklü tencere

Bu kullanışlı aksesuar verir basınç pişirme mikrodalga bir de aynı şekilde brülör ocak veya seramik plaka . Gıda sınıfı plastikten yapılmıştır, mikrodalga pişirme tanklarının boyutlarına göre boyutlandırılmıştır ve elbette buharın güvenli bir şekilde çıkabilmesi için bir basınç valfine sahiptir . Örneğin , mikrodalgada pirinç, sebze, et ve makarnaya dayalı hızlı tarifler hazırlamak için idealdir .

2. Buharlı temizleyici

Buharlı temizlik mikrodalga çok kolay fonksiyonu. Sirke ve su ile doldurulması gereken bir iç tankı vardır . Ardından, cihaza yerleştirin ve 7 ila 10 dakika arasında ısıtın . Kapıyı açarken , duvarlardaki gömülü kiri temizlemek için bir bez kullanın .

3. Mikrodalga güvenli tupperlar

Birçoğumuz para biriktirmek ve daha iyi yemek yemek için çalışmak için yiyecek almamız gerekiyor . Neyse ki, bu gibi tupper’lar, mikrodalgalara uygun malzemelerden yapılmış olmaları sayesinde rahat bir şekilde ısıtılabilirler. Bulaşık makinesinde de temizlenebilirler .

4. Mikrodalga buharlı pişirici

Bu mikrodalga buharlı pişirici , mikrodalgada yemek tarifleri pişirirken en kullanışlı unsurlardan biridir. Yiyecekleri içine koyun, gücü ve uygun zamanı seçin ve kendi suyunda pişmesine izin verin . Pratik, temiz ve sağlıklı bir aksesuar .

5 Mikrodalga tarifleri

Örnekler koymazsak, derin bir mikrodalga karşılaştırması yapmanın ve her türlü tarifi pişirirken ne kadar yararlı olabileceğini açıklamanın ne faydası var? Burada birçok hızlı, basit ve sağlıklı mikrodalga tarifi olduğunu göstereceğiz :

 • 1. Mikrodalga pirinci

Bu lezzetli mikrodalga pilav tarifini hazırlamak için tek ihtiyacınız olan bir paket yuvarlak pirinç, tavuk veya sebze suyu, bezelye, havuç, tuz, yağ, jambon küpleri ve biraz safran . İzlenecek adımlar şunlardır:

– Havuçları soyun, yıkayın ve küçük parçalar halinde kesin .

– Mikrodalgaya uygun bir kaseye biraz zeytinyağı, bezelye, havuç ve serrano jambonu koyun . Üzerine safran serpin.

– “Her ölçü pirinç için iki su.” Bu, pilav pişirmenin temel kuralıdır . Bu nedenle, ekleme kişi başına porsiyon başına pirinç yarım fincan ve tavuk veya sebze suyu katına . Karıştırmak.

– Kaseyi mikrodalgaya koyun ve maksimum güçte 20 dakika ısıtın . Bu süre geçince 5 dakika daha kapıyı açmadan dinlendirin .

– Zeki!

Bu, yapımı çok kolay olan hızlı bir mikrodalga tarifi. Ancak, şüphesi olan biri varsa, 

 • 2. Mikrodalga patates

Şimdi mikrodalgada 10 dakikadan daha kısa sürede nasıl patates yapılacağını anlatacağız :

– Pişirilecek orta boy patateslerin kabuklarını soyup yıkayın (kişi başı bir adet).

– Bir bıçak kullanarak patatesin kabuğuna birkaç delik açın .

– Patatesleri şeffaf film ile sarın .

– Patatesleri mikrodalga fırına koyun ve 800W güçte 7-8 dakika içeride tutun . Mikrodalga kapağını açmadan önce birkaç dakika bekleyin.

– Şeffaf filmi çıkarın ve patatesleri iki parçaya açmak için orta kısımdan bir kesim yapın.

– Sızma zeytinyağı ve bir tutam tuz ve karabiber ekleyin .

 • 3. Mikrodalga pandispanya

Evet, mikrodalgada tatlı pişirmek mümkündür . Bunun en iyi kanıtı, 5 dakikadan daha kısa sürede hazırlanabilen bu mikrodalga kek tarifi :

– Mikrodalgaya uygun cam bir kapta 4 yemek kaşığı un ve 4 şeker daha, 2 yemek kaşığı kakao ve çeyrek fincan çikolata parçalarını ekleyin .

– Büyük bir yumurta ekleyin ve her şeyi karıştırmak için karıştırın.

– 3 yemek kaşığı süt ve 3 zeytinyağı daha ekleyin .

– Karışımı mikrodalgada 1000 W’da 3 dakika veya 800 W’da 5 dakika ısıtın .

– Servis etmeden önce üzerine pudra şekeri serpin veya biraz krema koyun .

 • 4. Mikrodalgada kestane

Kış geliyor ve hepimiz bir avuç kavrulmuş kestane yemek istiyoruz . Şimdiye kadar bu ancak sokakta bir tezgah bulduğumuzda veya fırında pişirdiğimizde mümkün oluyordu. Ancak kestaneleri mikrodalgada da kızartmak mümkündür :

– Kestaneleri bıçakla uzunlamasına kesin .

– Kestaneleri mikrodalgaya uygun bir kaba koyun ve 1000W’da 2 dakika, 800W’da 2 buçuk dakika veya 600W’da 3 dakika ısıtın .

– İşte!

 • 5. Mikrodalga enginar

Mikrodalgadaki enginar da mükemmel pişer. Bu tarif bunun en güzel örneğidir:

– Enginarları soyun, kesin ve yıkayın. Sadece kalp kalmalıdır .

– Bir soğanı soyun ve doğrayın , zeytinyağında soteleyin ve mikrodalgaya uygun bir kapta maksimum güçte 5 dakika ısıtın .

– Soğan pişirilirken enginarları limonla yıkayın .

– Enginar yüreklerini kaseye ekleyin ve tatmak için baharatlayın .

– Mikrodalgada maksimum güçte 8 dakika ısıtın .

– Küpler halinde serrano jambonu ekleyin ve tüm malzemeler doğru olana kadar 2 dakikalık aralıklarla maksimum güçte ısıtın .

– Hizmet etmek.

Mikrodalganın kullanım alanları

Açıkçası, mikrodalgada pişirme herkesin ulaşabileceği bir olasılıktır. Aslında, IDAE ( Enstitute for the Diversification and Saving of Energy), İspanyol hane halkının verimli bir mikrodalgaya sahip olarak ve bunu fırın ve seramik ocak yerine daha sık kullanarak aylık enerji harcamalarının %60’ına kadar tasarruf sağlayabileceğini doğrulamaktadır. .

İspanyol haneleri, verimli bir mikrodalga fırın ve daha düzenli kullanarak enerji harcamalarının %60’ına kadar tasarruf sağlayabilir

Ancak bunun ötesinde, mikrodalgaların çok sayıda işlevi vardır:

 1. Isınma : en bariz olanı. Mikrodalga, önceden pişirilmiş ve soğumuş herhangi bir yemeği, kahvaltı için su veya kahveyi vb . hızlı ve verimli bir şekilde ısıtmaya yarar .
 2. Defrost : Ucuz mikrodalgaların bile buz çözme işlevi vardır . Ellerinde yoksa, bu eylemi manuel olarak gerçekleştirmenize izin veren bir güç seçici sunarlar. Örneğin bir ekmek rulosu 180W gücünde bir dakikadan daha kısa sürede çözülür . Örneğin fırında, ön ısıtma süresinin eklenmesi gereken 200 ºC’de 3 dakika sürecektir.
 3. Cook : Bu fonksiyon , kendi suyunu kullandığı için yiyecekleri sağlıklı bir şekilde pişirmenizi sağlar .
 4. Graten : Bu seçenek, ızgaralı mikrodalga ve mikrodalga fırına özeldir.
 5. Sterilize edin : Mikrodalga içinde ulaşılan yüksek sıcaklıklar, metalik olmayan nesnelerde ve mutfak eşyalarında bulunan mikroorganizmaları ortadan kaldırmaya yarar . Aslında biberonlar için mükemmel bir sterilizatördür ve küçüklerin içtiği sütü ısıtmaya da yarar.
 6. Dezenfektan – Mikrodalgalar bulaşık havlularından ve diğer metalik olmayan temizlik malzemelerinden bakterileri temizler.

Mikrodalga kullanım önlemleri

Bu tür cihazlardan yayılan mikrodalgaların insanlar için güvenli olmayabileceği konusunda yıllar boyunca çok şey yazıldı. Bu tamamen yanlıştır, çünkü yapıları bu dalgalar dışarı çıkamayacak şekilde hazırlanmıştır. Bunun en iyi örneği mikrodalga kapağının ızgarası veya ızgarasıdır . Her durumda, mikrodalga kullanırken bir dizi güvenlik tavsiyesine uymak önemlidir :

 • Mikrodalgaya zarar verebilecek elektrik arkları ve kıvılcımlar oluşturabileceğinden, altın veya gümüş süslemeli kaşık, çatal veya tabak gibi metal nesneler veya kaplar sokmayın .
 • Hava geçirmez kapları, kapalı kapları veya şişeleri veya yumurta veya fındık gibi kabuklu veya kabuklu yiyecekleri ısıtmayın , çünkü artan basınç patlamalarına neden olabilir.
 • Mikrodalgalar cihazın duvarlarına zarar verebileceğinden mikrodalgayı boş olarak çalıştırmayın .
 • Havalandırma deliklerini hiçbir koşulda kapatmayın . Ankastre mikrodalgalar, mutfak dolaplarının içinde olsalar bile aşırı ısınmayı önleyecek şekilde hazırlanmıştır.
 • Yanma riski olduğundan mikrodalgayı kullandıktan sonra iç duvarlarına dokunmayın .
 • Yayılan buharların kullanıcıyı yakmasını önlemek için, yiyeceği ısıtmayı bitirdikten sonra mikrodalga kapağını açmak için 20 saniye bekleyin .

Kısacası mikrodalga fırınlar, doğru kullanıldığında ve tüm özelliklerinden yararlandıkları takdirde yemek pişirmek için güvenli ve kullanışlıdır .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucunu etkileyebilecek ana faktörlerden biri burundaki cilt tipidir . Tabii ki k...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince deri

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unutulmamalıdır ki her burun aynı yapıya ve aynı ihtiyaçlara sahip değildir, kü...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır?

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendecisi Cazoo, Londra, İngiltere merkezlidir. 2018 yılında bir seri girişimci o...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalışır?

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve paylaşılan topluluklar oluşturmalarına izin vermek için...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınl...

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucun...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince ...

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unut...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır...

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendec...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalı...

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağl...

Klasik Budapeşte Rulo Tarifi Klasik Budapeşte Rulo Tar...

İÇİNDEKİLER Klasik Budapeşte Rulosu Rulo için: 1 + 1/8 su ba...

Kuşlar ve kafes kuşları için yem türleri Kuşlar ve kafes kuşları i...

Kuş yemi ve kafes kuşları türleri Yetiştirme sırasında kuş v...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

Eviniz İçin En İyi Motorlu Perdeler Motorlu panjurlar ve göl...

Dekoratif ahşap şamdan mumluklar fikir Dekoratif ahşap şamdan mu...

En iyi ev eşyalarını bulmanızı sağlamak istiyoruz. Dekoratif...

Derz ne kadar sürede kurur Derz ne kadar sürede kuru...

Derz dolgu tüm karo döşeme işleminin son aşamasıdır ancak gö...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri g...

Ev Cephelerini Boyamak İçin Renkler Evin cephesini hangi ren...

Boya HABERLERİ