Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

En iyi profesyonel bıçak seti öneri

En iyi profesyonel mutfak bıçakları  En iyi profesyonel mutfak bıçakları Mutfağınızda kaç bıçak var? bıçak seti öneri Ve kaç tanesi gerçekten iyi kesiyor? Çoğumuz gibi, çekmeceleriniz her boyutta bıçakla dolu, ancak jambon dilimleme veya hassaslık gerektiren yiyecekler söz konusu olduğunda, hiçbiri işe yaramaz. bıçak seti öneri , bıçak seti , karaca bıçak seti , çatal kaşık takımı […]

17 Haziran 2021 - 8:52 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi. A+A-

En iyi profesyonel bıçak seti öneri

En iyi profesyonel mutfak bıçakları

 En iyi profesyonel mutfak bıçakları

Mutfağınızda kaç bıçak var? bıçak seti öneri Ve kaç tanesi gerçekten iyi kesiyor? Çoğumuz gibi, çekmeceleriniz her boyutta bıçakla dolu, ancak jambon dilimleme veya hassaslık gerektiren yiyecekler söz konusu olduğunda, hiçbiri işe yaramaz. bıçak seti öneri , bıçak seti , karaca bıçak seti , çatal kaşık takımı , sürbisa bıçak , nehir çatal bıçak takımı , emsan çatal bıçak takımı,

Ve yine de, televizyondaki onca yemek programıyla, herkes gizlice büyük yıldız şefler gibi bir mutfak bıçağı kullanabilmeyi hayal ediyor . Bileme, oyma, kesme… Tüm bu hareketler mükemmel bir ustalık, hassasiyet ve bilgi gerektirir; inkar edilemez! Ama iyi bir şef bıçağı olmadan en büyük şeflerin bile başı belaya girebilir.

İçindekiler

Karşılaştırma: En iyi 5 şef bıçağı

Üreticilerin dikkate alması gereken titiz özelliklere rağmen piyasada birbirinden çok farklı onlarca iyi mutfak bıçağı bulmak mümkündür: malzeme, şekil, sap ve bıçak uzunluğu, dövme veya kesilmiş bıçak vb… Ve elbette her marka size bıçağının en iyisi olduğunu söyleyecektir …

Bu nedenle, iyi sözlere kapılıp yanlış ürünü seçmediğinizden emin olmak için şef bıçağı pazarını kendimiz araştırdık ve genel olarak nispeten erişilebilir ve üstün özellikler sunan 5 ürün bulduk. 

İşte en iyi şef bıçaklarını bulacağınız ve seviyenize, isteklerinize ve kişisel özelliklerine göre seçim yapmanıza yardımcı olacak bir seçim. Bunlar En İyi Bıçak Markaları :modeliFAVORİ

Wusthof şefin bıçağı klasik-ikonMÜCEVHER

Kai Avrupa Tim Mälzer Sürümü SantokuUZUN ÖMÜRLÜ

SHAN ZU Şam Mutfak Bıçağı ZAMANSIZ

Wüsthof KLASİKEKOLOJİK

Tojiro Japon Şef BıçağıResim

uzunluğu20 santimetre16,5 cm20 santimetre32 cm.18 cmVurgulamakÖzel olarak sertleştirilmiş, yüksek karbonlu çelikten tek parça dövme32 kat çelikten yapılmıştır. Sanat eseri.Şam çeliği sayesinde kesme keskinliği ortalamadan 4 kat daha iyidir.Kısacası: Her şeyi yapabilen bıçaktır. Mükemmel.Kesme dünyasında devrim yaratan Japon çelik üreticisi tarafından üretilen VG10 çeliğinden yapılmıştır. Sap çevre dostu ahşaptan yapılmıştır.

1. Wüsthof Ikon – Şefin Bıçağı

Evet, bu seçimde bir başka Japon ürünü daha! Ve bu sefer 1955’te Nigata’da kurulan bir marka olan Tojiro bu ilk 5’i kapatıyor. İyi bir bıçağın esas olarak kesim için yapıldığı gibi basit bir akıl yürütmeden yola çıkan Tojiro, VG10 adlı bir çelik kullanıyor. Bu, kesme dünyasında devrim yaratan bir Japon çelik üreticisi tarafından üretilen mükemmel bir çeliktir çünkü bu malzemeyle yapılan bıçaklar, kaliteli bir üründe aranan tüm özelliklere kesinlikle sahiptir: kesme, kesmeye karşı direnç, kolay bileme ve korozyona karşı direnç. Bu çelikten yapılan bıçak çeşitleri orta sınıftan usta kesicilerin el yapımı parçalarına kadar uzanır. Bu da yetenekleri hakkında çok şey söylüyor!

Bu bıçaklar, kesimleri ve ergonomik sapları nedeniyle yıldız şefler tarafından oldukça beğenilmektedir . Yıldız şeflerin yanı sıra ince kesim ve güzel mutfak bıçakları sevenler için tasarlanmıştır.

Sap, antibakteriyel bir kompozit ahşap olan “eko ahşap”tan yapılmıştır, bu nedenle çevre dostudur ve saf bir çizgi sunar. Bu nedenle, 18 cm’lik bir bıçak için toplam 31 cm uzunluğa sahip, hassas olduğu kadar kullanışlı olan ergonomik bir mutfak bıçağı için klasisizm ve itidal . Ömür boyu garantisini unutmamak. Japonların stil, kalite ve performans açısından bir başka büyük başarısı.

mutfak bıçağı çeşitleri

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir tür veya başka bir kap ihtiyacınız olacak. Bu nedenle sizi her bıçak türü için özel kılavuzlarımızı keşfetmeye davet ediyoruz. Bu bölüm sürekli gelişmektedir.

En iyi Mutfak Bıçakları nasıl seçilir? – Alışveriş Rehberi

Profesyonel bir mutfak bıçağı satın alma kararı, dikkate alınması gereken belirli mutfak bilgilerini içerir. Bu sadece başka bir alet değil. Temel unsurlardan birinden bahsediyoruz ve bu durumlarda şimdi gözden geçireceğimiz bazı kavramlar hakkında her zaman açık olmayı hak ediyor.

Mutfak bıçağı nedir ve ne işe yarar?

“Şef bıçağı” olarak adlandırılan mutfak bıçağı, kesim hızına rağmen yaralanmaları önleyen ergonomik sapı sayesinde hassas kesimler sağlayan son derece keskin bir alettir. 5’i sadece sac üzerinde olmak üzere 7 parçadan oluşmaktadır .

Bıçağın keskin tarafını alın ve üçe bölün: bıçağın ucu, orta kısım ve arka kısım (tutama yakın kısım).

Ucu kesme soğan, havuç, dolmalık biber, sarımsak, ve diğer küçük sebze için idealdir. Tüm titiz kesimlerin yapılması tercih sebebi olacaktır. Orta kısım ile hem yumuşak hem de sert malzemeleri kesmek daha kolay olacaktır. Eğimli bıçak (bir şefin bıçak tipik) örneğin, pırasa veya maydanoz kesmek için idealdir. Son olarak, bıçağın sapa yakın olan arka kısmı, daha fazla baskı uygulayabileceğiniz çok sert yiyecekleri kesmek için mükemmeldir.

En geniş kısmı vücut, sen düzleştirmek için izin verir kabak, asansör veya ürünleri işlemek beri bıçağın da mutfakta kullanılabilir.

Arka kanadın (küt yan) güçlü ve küçük kemikler kırmak ya da kabuklu deniz kabuğu açık kırabilir.

Ve son olarak, Tang kolu girer bıçağın bir parçasıdır. Sap ve bıçak arasındaki montaj için kullanılır ve farklı şekillerde olabilir. Bir şef bıçağı, koruma eksikliği ile diğer bıçaklardan ayırt edilebilir.

Profesyonel mutfak bıçakları satın alın

Sapından bıçağın şekline ve keskinliğine kadar, şef bıçağı üretimindeki her şey optimum kullanım rahatlığı, hassasiyet ve verimlilik sunmak üzere tasarlanmıştır. Ve LaCocotte.es’de en iyilerini analiz ettik.

Bir şef gibi yemek pişirmek isteyen ve basit bir mutfak eşyası gibi görünen şeylere yatırım yapmak için aşırı yüksek bir bütçeye sahip olmayan, giderek artan sayıda hayranla karşı karşıya kalan üreticilerin bu ünlülerin üretimini uyarlamaları gerekli ve faydalı olmuştur bıçakları, bu aletleri gerçek şef bıçakları yapan özellikleri ihmal etmeden daha geniş bir kitleye ulaştırıyor.

En iyi mutfak bıçağı nasıl seçilir?

Gerçek bir şef bıçağı olmakla övünebilmek için belirli özellikler zorunludur, ancak üreticiler yine de bir özelleştirme marjından yararlanırlar. Bu, satın alırken geniş bir seçenek bırakır.

Değişken özellikler arasında, örneğin , bıçağın malzemeleri ve üretim yöntemi , uzunluğu ve ayrıca sap kısmı vardır. İşte özellikleri hakkında hızlı bir çalışma ve seçiminizi net bir vicdanla yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları. bıçak seti öneri , bıçak seti , karaca bıçak seti , çatal kaşık takımı , sürbisa bıçak , nehir çatal bıçak takımı , emsan çatal bıçak takımı,

Bıçağı yapmak için kullanılan malzemeler

Paslanmaz çelik muhtemelen en iyi bilinen ve en yaygın kullanılanıdır. Korozyona çok iyi direnir, ancak alaşımdaki karbon eksikliği onu zayıf bir bıçak yapar, bu da kenarını daha çabuk kaybeder.

Karbon çeliği, kenarını paslanmaz çelikten daha uzun tutma avantajına sahiptir. Ancak su ile temasında korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklı değildir. Bu nedenle, düzenli olarak keskinleştirilmesi gerekecektir.

Bu nedenle ideal olan paslanmaz çeliği karbon çeliği ile birleştirmektir . Bu, esas olarak profesyoneller tarafından önerilen malzemedir. Karbonun tokluğunu paslanmaz çeliğin korozyon direnciyle birleştirir. Son olarak, birkaç yıl önce seramik bıçaklar tanıtıldı . Yiyeceklere metalik bir tat vermeme, bıçağın sık sık keskinleştirilmesini gerektirmeme ve iyi kenar dayanıklılığına sahip olma avantajına sahiptirler. Bununla birlikte, daha kırılgandırlar ve tercihen bir profesyonel tarafından yapılması gereken elmas bileme gerektirirler.

Bıçak türleri

Yalnızca iki tür bıçak vardır: kesilmiş veya dövülmüş . Çelik bir bıçaktan bir bıçak alındığında, “kesilmiş” olduğu söylenir. Hafiflikleri ile karakterize edilirler. Ancak bir takviyeleri olmadığı için (sapın uçlarını süsleyen metal parçalar) bıçağın dengesi etkilenir.

Dövme bıçaklar, daha iyi bir tutuş sundukları ve genellikle daha keskin oldukları için profesyoneller arasında daha popülerdir. Dövme bıçak, tek bir metal parçasından oyulmuştur . Sapın tamamı sapa girer, bu nedenle daha ağır, daha güçlü ve daha keskindir.

Bıçağın uzunluğu 10 ila 30 cm arasında değişebilir. En sık kestiğiniz yiyecek türüne göre seçim yapmanız gerekecektir. Aynı zamanda kişisel duygular ve tercihler meselesidir.

Şaft ve şaft uzunluğu

Sapın uzunluğu kalite için çok öğretici bir kriterdir: ne kadar uzun olursa bıçak o kadar güçlü olur. Bu nedenle, keskin uçlu bir bıçak bulursanız (sapın tüm uzunluğunu alarak), bıçağınızın güçlü ve dengeli olacağından emin olabilirsiniz. Profesyonellerin tavsiyesi budur.

Mutfak bıçağınızı nasıl korur ve keskinleştirirsiniz?

Bıçağınızın zamanla yıpranacağı aşikar. Keskinliğini kaybederse, kenarda oluşan mikroskobik bir eğriden kaynaklanır. Bunu önlemek için, kenarı tamamen yeniden keskinleştirmek yerine bıçağınızı düzenli olarak tedavi etmeniz gerekir.

Bu nedenle bıçaklarınızı düzenli olarak bileyin. Bunu yapmanın üç yolu vardır: bileme tabancası, kalemtıraş veya bileme taşı . Bıçağa zarar vermemek için bıçakların metal veya granit tezgah üzerinde değil, ahşap veya plastik kalaslar üzerinde kullanılması da tavsiye edilir.

Temizliğe gelince, bazı bıçaklar bulaşık makinesinde yıkanabilir olma özelliğine sahip olsa da, kullanılmaları kesinlikle önerilmez. Özellikle karbon çeliğinden yapılmışlarsa tercihen elde yıkayınız . Temizledikten hemen sonra ıslatmayın ve kurulamayın çünkü paslanmaz çelikte bile metal neme karşı hassastır.

Son olarak, bıçaklarınızı uygun şekilde saklamayı unutmayın. Telleri aşındırabilecek sürtünmeyi önlemek için bunları karıştırmayın ve diğer mutfak eşyaları ile temas ettirmeyin. İdeal olarak, bıçaklarını manyetik bir çubuk veya blok üzerinde saklamalıdırlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ