Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Eski araba tekerleğinden sehpa modelleri

Araba tekerleğinden sehpa lastik İçindekiler 1 Araba lastikleri dekorasyonda kullanılabilir mi? İç mekan dekorasyonunda araba lastiklerini kullanmak için 2 fikir 3 Dış mekan dekorasyonu için araba lastiklerinin kullanılması Araba lastikleri hakkında 4 ilginç bilgi 5 ilginizi çekebilir 6 referans Araba lastikleri dekorasyonda kullanılabilir mi? Geri dönüşüm hayattaki olağan bir şeydir, ömrü dolmuş veya kullanılamaz hale gelen her şeyi değerlendirebilirsiniz.Kullanılmış lastikler geri dönüşümde ustalaşabileceğiniz en önemli ve güzel […]

22 Haziran 2021 - 7:37 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi. A+A-

Eski araba tekerleğinden sehpa modelleri


Araba tekerleğinden sehpa lastik

İçindekiler

 • Araba lastikleri dekorasyonda kullanılabilir mi?
 • İç mekan dekorasyonunda araba lastiklerini kullanmak için 2 fikir
 • Dış mekan dekorasyonu için araba lastiklerinin kullanılması
 • Araba lastikleri hakkında 4 ilginç bilgi
 • ilginizi çekebilir
 • referans

Araba lastikleri dekorasyonda kullanılabilir mi?

Geri dönüşüm hayattaki olağan bir şeydir, ömrü dolmuş veya kullanılamaz hale gelen her şeyi değerlendirebilirsiniz.Kullanılmış lastikler geri dönüşümde ustalaşabileceğiniz en önemli ve güzel şeylerden biridir ve hayal gücünüzü kullanarak onlardan tekrar yararlanmak
Yaratıcılık ve bazı basit malzemeler ve tasarımlar yapabilirsiniz Evde veya ofiste kullanım için dekoratif ve fonksiyonel mobilyalar veya yoktan var olan garip ve çarpıcı bir dekor olarak, eski lastiklerin geri kazanılmasına ve evde veya dış bahçede mobilya olarak yeniden kullanılmasına yol açar, ve bazıları çöp sahasına girdikten sonra lastiklerin tekrar kullanılabildiğine şaşırabilir, ancak gerçek şu ki, büyük ölçüde de kullanılabilir ve aynı zamanda nadir ve faydalı şaheserler yapabilir. bu yazımızda araba lastiklerini dekorasyonda kullanma fikirlerinden bahsedeceğiz Evin içi ve dışı ile lastikler hakkında bazı şaşırtıcı bilgiler ve ayrıca bugün bildiğimiz lastikleri ilk icat eden insanlar hakkında bilgi edineceksiniz. 

İç mekanlarda dekorasyon için araba lastikleri kullanma fikirleri

Son yıllarda birçok fonksiyonel kullanımda ve çevresel sürdürülebilirliği iyileştirmek için geri dönüştürülmüş lastiklerdeki yenilikler arttı, işte kullanılmış lastikleri evde şaşırtıcı ve kullanışlı iç mekan mobilya parçalarına dönüştürmenin en ustaca yollarından bazıları: 

 • Creative Ottoman Sandalye ve Sehpa : Kullanılmış veya eski lastikleri kullanarak çok güzel bir osmanlı arkalıksız sandalye veya masa yapabilirsiniz. Tablo şeklinde kullanılacak ahşap.
 • Renkli ve dekoratif masalar: Kullanılmış araba lastiklerini farklı renklerde boyayabilir ve üst üste koyabilir, ardından oturma odanız için pratik ve çekici bir masa, çok güzel bir fikir ortaya çıkarmak için üzerine boyalı bir ahşap tahta koyabilirsiniz.
 • Rahat kanepeler: İki veya daha fazla eski çerçeve kullanarak kanepe, kolçak ve sırtlık da yapabilir ve daha fazla konfor ve bütünlük sağlamak için boş alana minderler ekleyerek evinizi süsleyecek çok rahat ve zarif bir koltuk elde edebilirsiniz. .
 • Yenilikçi sallanan sandalye: Özel bir sallanan sandalyede oturmayı kim sevmez ki, özellikle el yapımıysa, eski lastikleriniz, çelik çubuklarınız, kablolarınız ve araba lastiğinin iç lastiği varsa, en güzel sallanan sandalyeye sahip olacaksınız. Ev mobilyanız için harika bir sanatsal dokunuş eklemek için oturma odasına koyun.
 • Tekerlekli Alçak Sandalye: Tasarımcı Eyal Edelman, kullanılmış araba lastiklerinden tekerlekli sandalye tasarladı ve şunu belirtmekte fayda var ki onu evin içinde veya dışında istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz, bundan daha güzel ne olabilir!
 • Evcil hayvan yatağı: Kullanılmış araba lastiklerini kullanarak kediniz için bir yatak yapabilirsiniz, yıkayıp temizleyebilir ve daha sonra lastiğin küçük bir kısmını hayvanınızın kolayca girmesine izin verecek şekilde kesebilir, ardından rahat ve renkli bir minder koyabilirsiniz. tasarımı tamamlamak için lastiğin içinde, yapımı kolay bir yatak ve güzel de
 • Şemsiyelik: Alabileceğiniz en güzel parçalardan biri, eski ve biraz küçük bir araba lastiği, içine şemsiye koymak için delik açılmış, aynı zamanda kullanışlı ve dekoratif bir parça.
 • Asılı ışıklar: Harika ve yenilikçi sarkıt lambalar alabilirsiniz ve bunlar da çok uygun fiyatlıdır, tek ihtiyacınız olan bir dizi eski lastik, artı bazı oyma becerileri, işi bitirmek için birkaç gün izin ve bir tane kiraladığınızdan emin olun. Telleri kurmanıza yardımcı olacak profesyonel elektrikçi.
 • Ayna çerçevesi: Eski araba ve motosiklet lastiklerinden büyük bir ayna veya resim çerçevesi için bir çerçeve yapabilirsiniz, tek yapmanız gereken çerçeveyi temizlemek, ardından en sevdiğiniz renge boyamak ve ardından duvara tutturmak. Çerçevenin içine koyup duvara asmanız gerekiyor.
 • Garland Flowers: Bir motosiklet çerçeveniz varsa, çiçeklerden tacınızı ve en havalısını yapmak için bu harika bir adımdır , önce eski pencere temizliğine sahip olursunuz ve ardından onu favori renkli pastellerle boyamanız ve ardından alt çerçevenin yarısını doldurmanız gerekir . Büyüleyici rustik bir atmosfer elde etmek için çiçeklerle ve zarif bir görünüm için bir ip sisal ipi ekleyebilir veya hatta biraz boya çıkarabilirsiniz.

Dış mekan dekorasyonu için araba lastiklerinin kullanılması

Eviniz için harika bir iç ve dış dekorasyon elde edebilirsiniz; İşe yaramaz eski araba lastiklerini mobilyadan saksılara, çocuklar için bir şeye kadar her şeye dönüştürebilirsiniz , kauçuk çok dayanıklı ve yumuşak bir malzemedir ve esnekliği nedeniyle üzerinde çalışmak ve kendin yap dekorasyonları oluşturmak kolay hale gelir. Şimdi size eski lastiklerden evinizde yapabileceğiniz bir dizi harika süslemeyi göstereceğiz: 

 • Tırmanma yerleri: Çocuklarınız ve hatta torunlarınız varsa, açık hava oyun ekipmanlarının çok pahalı olabileceğini biliyorsunuz ve farklı spor salonlarında para harcamak yerine neden eski lastikleri tırmanma yerlerine çevirmiyorsunuz? Yapmanız gereken tek şey lastikleri parlak renklere boyamak, onları çocuklar için tırmanma yeri inşa etmek istediğiniz şekilde bir araya getirmek ve çocuklar için güvenli olması için birbirine bağlamayı unutmayın, bu tatlı hile sizi almayacak. uzun çalışma; Bir sürü çerçeveden ve biraz boyadan yapabilirsiniz.
 • Su Hortum Kutusu: Bahçe hortumunu yerde dağınık bırakıp bahçenin güzel manzarasını bozmak yerine eski bir lastikten su hortumu kutusu yapabilirsiniz, sadece lastiği ortadan ikiye kesip hortumu takmanız yeterli. İçini dolambaçlı bir şekilde, gerçekten derli toplu ve güzel bir bahçe istiyorsanız, çerçeveyi bahçenizin renklerine hatta evinizin dış dekorasyonuna uygun bir renge kestikten sonra boyamayı unutmayın, o zaman yapabilirsiniz. çerçeveyi asın veya yerden saklayın.
 • Plantings güzel:  güzel çerçeveler yapmanın iki yolu vardır ve çerçeveye zaten Mzahra görünümü veren budur, ancak çerçeveyi kaplamanın yanı sıra kesmeyi gerektiren bazı Duff’ların da ona harika bir renk vermek için olduğunu unutmayın ve Çerçeve sayısına bağlı olarak birçok çiçekli çerçeve yapabilirsiniz. Tüm evinizi dışarıdan, balkondan veya bahçeden süsleyebileceğiniz bu süslemelerin yapılması nispeten kolaydır ve sadece lastik ve biraz boya gerektirir, ayrıca farklı boyutlarda da yapabilirsiniz. sahip olduğunuz lastiklere, bu yüzden güzel bir bahçe oluşturmak için tüm eski lastiklerinizi saklayın.
 • Salıncak Oyuncak: Çocuklar için tek bir çerçeveden totter oyuncak yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? Eski bir çerçeveyi kolayca çocuklar için sevimli küçük bir oyuncağa dönüştürebilirsiniz.Çerçevenin yanı sıra, onu yapmak için bir tahtaya ve bazı dekorasyon malzemelerine ihtiyacınız olacak.Şimdi çerçeveyi ikiye bölün, isterseniz iki sallanan oyuncak yapabilirsiniz. çerçeve ve tahta aynı renk veya her bir parçasını farklı bir renge boyayarak farklı hale getirin, tahta çocuk oturma alanı olacak, ayrıca çocukların güvenliği için kulpları eklemeniz gerekecek ve süsleyebilirsiniz. Bu oyun bahçedeki salıncak oyunlarının aksine, küçük çocuklar için yere yakın oldukları yerde güzel ve eğlenceli.
 • Gölet: Bahçenize bir gölet yaptırmak istiyorsanız bunun çok pahalı olacağını bilmelisiniz ve bunun için eski araba lastiklerini kullanarak az parayla güzel bir gölet yapabilir, küçük ve güzel bir gölet yapabilirsiniz. Eğer olmalıdır Bahçe Folyo ve çakıl veya kum çakıl, bazı bitkiler zaten sahip olabileceğini ve diğer malzemeleri veya dan satın alabilirsiniz botanik mağazaları, bu harcamak için güzel bir bahçe havuzu yok ve gerçekten kolay bir yoldur para, hafta sonu inşa edebilirsiniz.
 • Sandbox: Yaz aylarında çocukları eğlendirmenin bir sandbox’tan daha iyi bir yolu var mı? Endişelenmeyin, eski bir lastikten çocuklarınız için harika bir sandbox yapabilirsiniz ve elinizde birkaç lastik varsa, ikisini bir araya getirip düzgün bir kum oyun alanı oluşturmak için bir araya getirebilirsiniz. büyük boy traktörler için lastikler kullanın, daha iyi bir kum havuzu yaparlar Araba ve kamyon lastiklerinden tek yapmanız gereken lastiği istediğiniz yere koymak ve ardından kumla doldurmaktır, bu ev dekorasyonu aynı zamanda en kolaylarından biridir, çünkü yapmak için kelimenin tam anlamıyla bir günden az sürer.

Hacim %0 

Araba lastikleri hakkında ilginç bilgiler

Şimdi lastikler hakkında okurken şaşırabileceğiniz bir grup ilginç bilgiyi öğrenmenin zamanı geldi, yani: 

 • Lastik üreticileri, dayanıklılık için kauçuğa çinko oksit eklediğinden, ilk günlerinde lastikler beyazdı, ancak lastiklerin rengini beyaza çevirme yan etkisi vardı.
 • Yirminci yüzyılın başlarında , lastiklere dayanıklılığı artırmak ve ömrünü uzatmak için karbon siyahı Karbon siyahı eklenmesi nedeniyle lastik rengi siyah renge dönüşmüştür.
 • Beyaz jantlar ilk olarak 1914’te ortaya çıktı ve beyaz jantlar çinko ile kaynaşmış karbon siyahının sonucuydu.
 • Beyaz jantlar orijinal olarak lastiğin her iki tarafındaydı ve eski arabaların tekerlek bombeleri ve açık çamurlukları vardı, bu nedenle yayalar arabanın yanından geçerken lastiğin her iki tarafını da görebiliyordu.
 • Çalışma lastikleri çalıştırabilir hava olmadan bir süre; Patlamış bir lastik, lastik basıncını kaybettikten sonra 100 mil daha gidebilir, saatte 50 mil hızla yaklaşık 50 mil gidecek şekilde tasarlanmıştır ve daha yavaş sürüyorsanız daha uzun gidebilirsiniz ve BMW , çoğu şirket patlak lastik kullananlardan biridir. .
 • Kullanılmış lastikler çok fazla atık üretir ve her yıl 250 milyondan fazla kullanılmış lastik atılır.Bu sorunla mücadeleye yardımcı olmak için asfalt endüstrisinde kullanılmak üzere lastikleri eriten geri dönüşüm programları vardır. çim zemin ve bazılarında Bazen eski lastiklerden yeni lastikler yapılır ve ayrıca önceki paragrafta lastikleri tarımda dönüştürmek, hamak yapmak ve diğer birçok oyun ekipmanı hakkında konuştuğumuz yenilikçi yollar vardır.
 • Çoğu yeni araba, ağırlığı azaltmak için yedek lastikle donatılmamıştır; Birçok otomobil üreticisi yeni otomobillere yedek lastik takmayı bıraktı ve onların yerine modern otomobillerde lastik onarım seti ve tekerlekleri şişirmek için bir kutu basınçlı hava var .
 • Michelin şu anda , tek bir şasiye entegre edilmiş havasız bir lastik olan tweel olarak bilinen ve şirketin delinmeyen lastikler ve değiştirilebilir bir kauçuk dış kabuk sunmayı umduğu yeni bir lastik üzerinde çalışıyor .
 • LEGO Company, lastiklerin ilk ve lider üreticisidir; Yılda 306 milyondan fazla küçük lastik üretiyor.
 • Modern lastik 200’den fazla malzeme içerir ve lastik üretiminde yaygın olarak kullanılan malzemeler Kevlar, naylon, kauçuk ve çeliktir ancak lastiğin üretiminde kullanılan birçok malzeme vardır ve titanyum gibi minerallerden oluşur. ve çelik kayışların bağlanmasına yardımcı olmak için kobalt ve performansı artırmaya yardımcı olmak için silika ve tuzlu su da kullanılır.
 • Dünyanın en büyük karesini ABD’nin Michigan eyaletinde izleyebilirsiniz; 80 fit uzunluğunda ve 12 ton ağırlığında anda, öncelikle bir olarak kullanıldı dönme dolap en 1964 ve 1965 New York Uluslararası Auto Show ve 1966 yılında da taşındı Allen Park, Michigan.

Dairesel bir hareketle birçok masa, lamba ve diğer dekoratif öğeler bulacaksınız ve aslında bunlar sadece ipliklerle, kumaşlarla ve bazen de kürkle kaplı araba tekerlekleri, sonuç olarak zarif ve şık görünmek için. modern dekoratif unsurlar.

Eski araba tekerleklerinden harika sehpa yaratın

Alicia, yolun kenarında duran bir arabanın tekerleğini gördüğünde her şeyin başladığını ve kocasının onu masaya çevireceğini söylediğinde alay ettiğini ve birkaç saat sonra düzgün bir masaya sahip olduğunu söyledi.

Kısa süre sonra, arkadaşları ve tanıdıkları, onları maliyetin çok altında ayırt edici dekor öğelerine dönüştürme becerilerini test etmek isteyen arkadaşları ve tanıdıkları tarafından atılan lastikleri yağdırdı, çünkü Alicia almak için sadece ipler ve direksiyonun üzerine koyduğu bir cam top satın alıyor. İngiliz Daily Mail’e göre tablo.

Alicia, izolasyon döneminde bu eşyaları tasarlamanın en iyi eğlencesi olduğunu ve karantina sona erdiğinde etkinlik organizatörü olarak işine geri dönecek olsa da, işine ve bir gün değişebilecek özgün tasarımlarına her zaman biraz zaman ayıracağını söylüyor. karlı bir işe dönüşüyor.

“Bu hobiyi kesinlikle seviyorum” diyor ve ekliyor: “Sık sık sokakta ya da bir yerde yatan araba tekerleklerini görüyorum, öylece alıp harika bir sehpaya dönüştürebildiğiniz zaman bu çevre için çok
araba tekerleğinden sehpa lastik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ