Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

İnstagramda yazi tipi tipleri stilleri

Yazı tipi oluşturma aracımız kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Giriş metnini anında 80’den fazla stile dönüştüren dinamik bir araçtır.  Web siteleri ve çevrimiçi sosyal ağlar, yalnızca standart yazı tiplerinde yazmanıza izin verir ve herhangi bir ekstra stile izin vermez. Aracımızı kolaylıkla kullanın ve bios ve yorumlarınızla başkalarını etkileyin. İnstagram yazı tipi yazı stilleri tipleri yazi tipi  […]

22 Ağustos 2021 - 16:47 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi. A+A-

İnstagramda yazi tipi tipleri stilleri

Yazı tipi oluşturma aracımız kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Giriş metnini anında 80’den fazla stile dönüştüren dinamik bir araçtır. 

Web siteleri ve çevrimiçi sosyal ağlar, yalnızca standart yazı tiplerinde yazmanıza izin verir ve herhangi bir ekstra stile izin vermez. Aracımızı kolaylıkla kullanın ve bios ve yorumlarınızla başkalarını etkileyin. İnstagram yazı tipi yazı stilleri tipleri yazi tipi 

Fancy Font Generator kullanarak estetik metin nasıl yapılır?

 1. Metninizi bu sayfanın üst kısmındaki boş içerik alanına yazın veya yapıştırın
 2. Yazı tipi oluşturucu anında aşağıdaki sonuçları üretir
 3. Farklı tarzları gözden geçirin ve beğendiğinizi seçin
 4. Metni kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırmak için sağdaki kopyala düğmelerini kullanın.

Örnekler:  Yazı tipi oluşturma aracı kullanılarak oluşturuldu

 • I ᗯᗩᔕ ᑕᖇ EᗩTEᗪ ᑌᔕ I ᑎ G TᕼE ᖴO ᑎ T GE ᑎ EᖇᗩTOᖇ ÇOK ᒪ
 • [̲̅I̲̅] [̲̅w̲̅] [̲̅a̲̅] [̲̅s̲̅] [̲̅c̲̅] [̲̅r̲̅] [̲̅e̲̅] [̲̅a̲̅] [̲̅t̲̅] [̲̅e̲̅] [̲̅d̲̅] [̲̅ ̲̅] [̲̅u̲̅] [̲̅s̲̅] [̲̅i̲̅] [̲̅n̲̅] [ ̲̅G̲̅] [̲̅t̲̅] [̲̅h̲̅] [̲̅e̲̅] [̲̅f̲̅] [̲̅o̲̅] [̲̅n̲̅] [̲̅t̲̅] [̲̅g̲̅] [̲̅e̲̅] [̲̅n̲̅] [̲̅e̲̅] [̲̅r̲̅] [̲̅a̲̅] [̲̅t̲̅] [̲̅r̲̲̅̅] [̲̅T̲̅] [̲̅o̲̅] [̲̅o̲̅] [̲̅l̲̅]
 • Ⓘ ⓦⓐⓢ ⓒⓡⓔⓐⓣⓔⓓ ⓤⓢⓘⓝⓖ ⓣⓗⓔ ⓕⓞⓝⓣ ⓖⓔⓝⓔⓡⓐⓣⓞⓡ ⓣⓞⓞⓛ
 • ι ωαѕ ¢ яєαтє∂ υѕιиg тнє fσит gєиєяαтσя тσσℓ

 

Bu aracı kullanmak %100 ücretsiz mi?

Evet. Bu çevrimiçi yardımcı program, tasarımcıların, sıradan internet kullanıcılarının ve içerik oluşturucuların en popüler estetik yazı tiplerinden bazılarını ücretsiz olarak edinmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Kullanım limiti yoktur ve aracı kullanmak için sizden kayıt olmanızı istemiyoruz.

Bu estetik yazı tiplerini nerede kullanabilirim?

Bu tarz stilleri destekleyen tüm sosyal medya platformları için harika metinler almak için Ücretsiz Yazı Tipi Oluşturucumuzu kullanabilirsiniz, Örneğin, biyografinizi araçta Ters Yazı Tipi stilinde yazabilir ve Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr’da süslü metinleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. , Anlaşmazlık vb. WhatsApp ve Messenger gibi farklı mesajlaşma uygulamaları da bunları destekliyor.


Android ve iPhone’da süslü yazı tipleri nasıl edinilir?

Yazı tipi aracımız ayrıca tüm akıllı telefonlarda ve tarayıcılarda mükemmel şekilde çalışır. Sadece bu bağlantıyı yer imlerine ekleyin ve Android veya iOS için herhangi bir ağır üçüncü taraf kaynak uygulamasına ihtiyacınız olmayacak.

Instagram Yazı Tiplerini Özelleştirme Instagram Yazı Tipi

Instagram’ı daha önce kullandıysanız, tipografiyi özelleştirmek için tam bir toplu seçeneğe sahip olmadıklarını bilmelisiniz. Instagram Hikayeleri bazı sınırlı seçenekler sunsa da, biyografi metni, yorumlar ve başlıklar vb. varsayılan yazı tipine sahiptir.

Yazı tipi türünü özelleştirmek ve tercihinize bağlı olarak daha estetik görünmesini sağlamak için hiçbir seçenek yoktur. Ama merak etmeyin! Umut henüz kaybolmadı.

Aslında Instagram’da eğlenceli ve ilginç yazı tiplerini kullanabilirsiniz, sadece nasıl yapacağınızı bilmeniz yeterli. Bu gönderide, bu konuyu ele alacağız ve tipografinizi nasıl özelleştirebileceğinizi anlamanıza yardımcı olacağız.

Ücretsiz Instagram Yazı Tipi Üreticileri:

 • 1. Instagram için Yazı Tipi Oluşturucu 
 • 2. Instagram için Yazı Tipleri

1.  Instagram için Yazı Tipi Oluşturucu 

Instagram uyumlu yazı tipleri oluşturmak için kullanabileceğiniz basit bir web yazı tipi oluşturma aracıdır. Tek yapmanız gereken web sayfasına gitmek, kutucuğa yazmak ve kutunun altında görünen listeden kaynakları seçmek. Aşağıda ücretsiz deneyin.


Instagram Yazı Tipini Değiştirme Adımları

Hikayelerdeki yazı tiplerini ve diğer tüm Instagram özelliklerini özelleştirmek için izlenmesi gereken birkaç adım vardır . Bu nedenle, onlar hakkında ayrı ayrı konuşacağız. Öyleyse okumaya devam edin ve yazı tiplerinizi Instagram’da nasıl özelleştireceğinizi öğreneceksiniz.

Instagram Hikayeleri için

Instagram, Hikayeler için beş farklı yazı tipi seçeneği sunar. Hikayenize bir şey yazarsanız, varsayılan “Daktilo” yazı tipinde görünecektir. Ekranın üst orta kısmındaki önce metne, ardından yazı tipi adına tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Yazı tipi adına her tıkladığınızda, aşağıdaki yazı tipi seçeneğini göreceksiniz. Beş yazı tipi seçeneği aşağıdaki resimde gösterilmektedir.

Ancak, buradaki seçenekler çok sınırlıdır ve bununla yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Her zaman bir resim oluşturabilir, ona metin ekleyebilir ve onu doğrudan Hikayeler’e yükleyebilirsiniz. Ancak metni Instagram arayüzü üzerinden yazmak istiyorsanız, sadece bu beş yazı tipi arasından seçim yapabileceksiniz.

Dolayısıyla, Hikayeleriniz için farklı yazı tipleri kullanmak istiyorsanız, bir resim oluşturmanız ve buna ayrı olarak metin eklemeniz gerekecektir. Bu, Canva uygulamasındaki herhangi bir düzenlenebilir fotoğraf kullanılarak yapılabilir. Bu tür bir uygulamayı kullanarak bir arka plan resmi, metin, emojiler, filtreler ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Genel olarak bu uygulamalarda ilgi çekici hikayeler oluşturabilir ve bunları doğrudan Instagram uygulamasına yükleyebilirsiniz.

Instagram hikaye yazı tiplerinizi kişiselleştirmenin başka bir yolu da Instagram Hikaye Şablonlarını kullanmaktır . Şablonların varsayılan arka planları, yazı tipleri ve tasarım öğeleri vardır ve bunlara yalnızca içeriğinizi eklemeniz yeterlidir. Bu, yeni başlayanlar için bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanmaktan daha iyi bir seçenektir, çünkü tüm işler zaten sizin için yapılmıştır.

Herhangi bir tasarım deneyiminiz yoksa, tasarımı kendiniz oluşturmak için şablonları veya bir fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunlar, Instagram’daki Hikayelerinizin kaynaklarını özelleştirmek için en iyi iki seçenektir.

Biyografi, Altyazı ve Yorumlar için

Instagram’daki diğer metinler için bu özelleştirme seçenekleri mevcut değildir. Biyografiniz veya yorum ve başlıklardaki metin olsun, hiçbir seçenek yoktur.

Ancak, bir uygulama veya web yazı tipi oluşturucu içinde başka bir biçimde yazıp ardından metni Instagram’a kopyalayıp yapıştırarak yazı tipini değiştirebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılabilen Instagram uyumlu yazı tipleri ve araçları oluşturan birkaç uygulama vardır. 

Instagram’da yayınlamak istediklerinizi yazmak için bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Yazdıktan sonra, o araç tarafından sağlanan sayısız seçenek arasından en çok beğendiğiniz yazı tipini seçebilirsiniz. Metninizi özelleştirmeyi bitirdikten sonra, Instagram’da istediğiniz yere kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

Örneğin, Instagram biyografinizin kaynağını ve adınızı değiştirmek istiyorsanız “profili düzenle” seçeneğine tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Orada adınız, e-postanız ve biyografiniz gibi seçeneklerin bir listesini yanlarında kutularla göreceksiniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kutucuklara metni seçtiğiniz yazı tipi ile yapıştırabilirsiniz.


2. Instagram için Yazı Tipleri

Fonts for Instagram, hem Android hem de IOS platformlarında kullanılabilen bir mobil uygulamadır. Çeşitli kaynakları kullanarak Instagram biyografileri ve altyazıları oluşturmak için kullanışlı bir araçtır  . Ayrıca bu araçla metne süslemeler ve emojiler ekleyebilirsiniz. Biyografilerinizde, altyazılarınızda ve yorumlarınızda çekici metinler oluşturmanıza olanak tanıyan hepsi bir arada bir araçtır.

Aşağıda, bu uygulamayı kullanarak seçebileceğiniz seçeneklerden bazılarını görebilirsiniz. Ve bu bir mobil uygulama olduğu için, bu aynı zamanda bir mobil uygulama olduğu için Instagram için yazı tipinizi özelleştirmeye gelince çok pratiktir.

3. Sprezz

Bu, bu listedeki diğer araçlardan ve uygulamalardan farklıdır ve tam olarak bir yazı tipi oluşturucu değil, aslında özel bir klavyedir. Cep telefonunuzdaki varsayılan klavyeye bir alternatiftir. Bu klavyeyi kullanmak için ayarlarınıza gitmeniz ve mevcut klavyenizi bununla değiştirmeniz gerekiyor.

Bu klavyeyi kullanmaya başladığınızda, yazabileceğiniz hemen hemen her yere özel yazı tipleri, emojiler ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ayrı ayrı yazmanız ve kopyalayıp yapıştırmanız gereken bu listedeki diğer araçların aksine, bu araçla belirli bir yazı tipini kullanarak yazabilirsiniz. Klavye ayarlarınızda yazı tipini değiştir seçeneğine gidebilir ve istediğiniz yazı tipini seçebilirsiniz. Ve bu klavyeyi kullanarak yazdığınızda, seçtiğiniz yazı tipini kullanarak yazabileceksiniz.

4. LingoJam

Bu, Instagram için yazı tipleri oluşturan ve Instagram Yazı Tipleri aracına benzer şekilde çalışan, kullanımı kolay başka bir web aracıdır. Sadece yazı kutusuna metni yazmanız gerekiyor ve sağda aynı yazının farklı yazı tiplerinde olduğu başka bir kutu göreceksiniz. 90’dan fazla farklı stil arasından en çok beğendiğiniz yazı tipini seçin. Yazı tipinizi seçtikten sonra, o metni kopyalayıp Instagram’da istediğiniz yere yapıştırmanız gerekecek.

5. Havalı Sembol

Bu, bios, başlıklar, yorumlar ve daha fazlası için Instagram beslemeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz bir web aracıdır. Bu araç, 100’den fazla yazı tipi seçeneğinden oluşan harika bir listeye sahiptir. Ayrıca, metnin yanına semboller eklemek ve daha da ilginç hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Bu uygulama, metninizi yazmanız gereken herhangi bir web yazı tipi oluşturucusuna benzer şekilde çalışır ve aralarından seçim yapabileceğiniz farklı yazı tiplerinde görünür. Böylece metninizi seçilen yazı tipinde kopyalar ve ardından Instagram’a yapıştırırsınız.


Instagram’da Yazı Tiplerinizi Özelleştirmek için En İyi Uygulamalar

Artık Instagram’da yazı tiplerini değiştirmenin tüm farklı yollarını bildiğinize göre, izlemeniz gereken bazı iyi uygulamalardan bahsedelim. Bu, Instagram yazı tiplerini ilk kez özelleştirmeye çalıştığınızda, doğru olanı almanızı ve herhangi bir acemi hatası yapmamanızı sağlayacaktır.

Instagram için bir yazı tipini özelleştirirken akılda tutulması gereken en önemli şeyler şunlardır:

 • Hatırlanması gereken en önemli şey, süslü sembollerin ve yazı tiplerinin kullanımını aşırıya kaçmamanız gerektiğidir. Özellikle ticari hesaplar için bu önemlidir, süslü yazıların aşırı kullanımı hesabınızın sıradan ve çocuksu görünmesine neden olacaktır.
 • İzlemeniz gereken bir başka iyi uygulama da, açıkça okunabilir ve fazla süslü olmayan bir yazı tipi seçmektir. Kitlenizin anlayamadığı bir yazı tipi kullanmanın bir anlamı yoktur.
 • Ayrıca, markanın genel estetiğine katkıda bulunduğundan, Instagram’daki tüm metinleriniz için sabit bir yazı tipi stili tutmalısınız.

çözüm

Bir platform olarak Instagram çok sezgisel ve estetik açıdan hoş. Ancak, platformdaki herhangi bir metin türü için özel yazı tipleri söz konusu olduğunda çok fazla çeşitlilik sunmuyor.

Instagram Hikayeleri beş yazı tipi seçeneğine sahiptir, ancak metnin geri kalanı bios, yorumlar vb. herhangi bir özelleştirmeye sahip değildir. Bu nedenle, en sevdiğiniz yazı tipleriyle yazmak için harici bir araç veya uygulama kullanabilir ve ardından bu metni Instagram’da kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu listede belirtilenlerin dışında, ücretsiz olarak kullanılabilen birkaç web aracı ve uygulaması vardır.

Instagram’da yazı tiplerinizi özelleştirmek ve metninizin daha çekici ve ilgi çekici görünmesini sağlamak için bu listede belirtilen ipuçlarını ve püf noktalarını kullanabilirsiniz.

https://fossbytes.com/tools/es/font-generator

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucunu etkileyebilecek ana faktörlerden biri burundaki cilt tipidir . Tabii ki k...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince deri

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unutulmamalıdır ki her burun aynı yapıya ve aynı ihtiyaçlara sahip değildir, kü...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır?

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendecisi Cazoo, Londra, İngiltere merkezlidir. 2018 yılında bir seri girişimci o...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalışır?

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve paylaşılan topluluklar oluşturmalarına izin vermek için...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınl...

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucun...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince ...

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unut...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır...

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendec...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalı...

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağl...

Klasik Budapeşte Rulo Tarifi Klasik Budapeşte Rulo Tar...

İÇİNDEKİLER Klasik Budapeşte Rulosu Rulo için: 1 + 1/8 su ba...

Kuşlar ve kafes kuşları için yem türleri Kuşlar ve kafes kuşları i...

Kuş yemi ve kafes kuşları türleri Yetiştirme sırasında kuş v...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

Eviniz İçin En İyi Motorlu Perdeler Motorlu panjurlar ve göl...

Dekoratif ahşap şamdan mumluklar fikir Dekoratif ahşap şamdan mu...

En iyi ev eşyalarını bulmanızı sağlamak istiyoruz. Dekoratif...

Derz ne kadar sürede kurur Derz ne kadar sürede kuru...

Derz dolgu tüm karo döşeme işleminin son aşamasıdır ancak gö...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri g...

Ev Cephelerini Boyamak İçin Renkler Evin cephesini hangi ren...

Boya HABERLERİ