Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Kalın derili burun kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucunu etkileyebilecek ana faktörlerden biri burundaki cilt tipidir . Tabii ki kalın derili hastalara da burun estetiği yapılabilir ancak hastaya özel bir özenle anlatılması gereken birçok detay vardır. Derinin etkisi büyük olabilir, bu nedenle kalın deriye sahip herhangi bir hasta, özel cerrahi planlamanın yanı sıra ameliyat öncesi ve sonrası özel bakıma ihtiyaç duyabilir. kadınlar kulübü […]

18 Ocak 2022 - 15:23 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi. A+A-

Kalın derili burun kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda burun estetiği

Rinoplastinin sonucunu etkileyebilecek ana faktörlerden biri burundaki cilt tipidir . Tabii ki kalın derili hastalara da burun estetiği yapılabilir ancak hastaya özel bir özenle anlatılması gereken birçok detay vardır. Derinin etkisi büyük olabilir, bu nedenle kalın deriye sahip herhangi bir hasta, özel cerrahi planlamanın yanı sıra ameliyat öncesi ve sonrası özel bakıma ihtiyaç duyabilir. kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda rinoplasti .

 • Burun derisinin kalınlığı, belirli bir sonucun elde edilip edilmeyeceği konusunda belirleyici olabilir.
 • Kalın deri, dikkate alınması ve hastaya açıklanması gereken özel bir biyolojik davranış sergiler.
 • Kalın derili hastalarda Rinoplastiden iyi sonuçlar alınmasına büyük ölçüde yardımcı olabilecek teknikler ve ameliyat öncesi ve sonrası bakım vardır.

Burun yapısı ile cilt arasındaki ilişki. kadınlar kulübü

Burnun anatomisi ile ilgili makalede okumuş olabileceğiniz gibi , burun temel olarak üç unsurdan oluşur:

 • Kemik ve kıkırdak iskeleti . Burnun desteğini, boyutunu ve temel şeklini sağlayan şeydir.
 • Burun SMAS’ı olarak da bilinen burun derisi ve kasları için desteği içeren tabaka .
 • Misyonu dış örtücülük sağlamak olan ve ona karakteristik görünümünü, tanımını ve silüetini veren cilt . Burun içinde, ucun derisi genellikle sırttan biraz daha kalındır ve bu nedenle kalın derinin Rinoplasti sonucu üzerindeki etkisi genellikle uçta arkadan daha önemlidir.

Rinoplastide kalın deri neden sorun yaratır?

Kalın cilt, Rinoplasti sırasında ve sonrasında çeşitli nedenlerle sorunlu veya sınırlayıcı olabilir.

 • Deri, yapıların geri kalanını döşeyen kaplamayı oluşturduğundan, kalın bir deri, sırt veya uç iskeletinin siluetinin ve konturlarının daha az belirgin olmasına, gizlenmesine ve  belirgin ayrıntılara sahip olmamasına neden olabilir.
 • Herhangi bir Rinoplasti ameliyatından sonra burun derisi kalan iskeletin yeni konturu, şekli ve boyutuna uyum sağlamaya zorlanacaktır. Normal veya ince ciltler sorunsuz bir şekilde adapte olma eğilimindedir, ancak kalın ciltler bunu daha zor ve daha yavaş yapma eğilimindedir.
 • Burun derisinin kalınlığı da ameliyat sonrası dönemde çok önemlidir. Kalınlığı nedeniyle, kalın deri daha fazla iltihaplanma eğilimi gösterir ve bu iltihabı daha yavaş ve daha zor bir şekilde ortadan kaldırma eğilimindedir. Burun derisi kalın olan hastaların ameliyat sonrası dönemleri özellikle uzundur ve bir veya iki yıl sürebilmeleri istisnai değildir.

Kalın derili hastalar da Rinoplastiden fayda görebilir, ancak olası sınırlamaları ve postoperatif kontrolün önemi onlara anlatılmalıdır 

.

Rinoplasti sonrası kalın deri ve fibrozis ilişkisi.

 • Hem aşırı hem de uzun süreli iltihaplanma ve cildin yeni iskelete uyum sağlamaması, daha fazla fibrozis (skar) birikiminin nedeni olabilir. Bu fibroz birikimi , nihai sonucu sınırlayabilir.
 • Kalın deri de “ağır” olduğundan, kemik ve kıkırdak iskeletindeki aşırı azalma, onun ağır deri altında “vermesine” neden olarak başka tür estetik ve hatta işlevsel sorunlara neden olabilir.

Hepsi dezavantaj değil.

İnce burun derisine sahip hastaların iltihabı azaltabileceği ve daha hızlı iyileşme dönemlerine sahip olabileceği doğrudur, ancak nihayetinde gözle görülebilecek minimal düzensizliklere daha fazla maruz kalabilirler.
Kalın deriler ise hem dokunma hem de göze karşı minimal düzensizlikleri ortaya çıkarmaya karşı daha dirençli olma eğilimindedir.

Kalın derili bir hastada birincil veya ikincil Rinoplasti yapmaya değer mi?

Anlattıklarımıza göre, kalın burun derisi olan bir hasta hiçbir zaman iyi sonuçlar alamayacak gibi görünüyor. Bu ifade tamamen doğru değildir ve “kalın cildim varsa nasıl bir burun estetiği sonucu alabilirim” şeklinde değiştirilmelidir.
Açıkça her hasta elde edilebilecek sonuçlar açısından farklıdır, ancak yeterli ön planlama , büyük küçültmeler veya aşırı modifikasyonlardan kaçınan yeterli bir Rinoplasti tekniği ve ameliyat sonrası yakın kontrol , hemen hemen her durumda tatmin edici estetik ve işlevsel gelişmeler elde edilmesine yardımcı olabilir. kalın derili hasta.

Derinin biyolojisine bağlı aşılmaz sınırlamalar olduğundan, hastayla bu sınırlamaların neler olduğunu ve hangi sonuçların beklenebileceğini dürüstçe tartışmak son derece önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ