Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Kaz tüyü yorgan yastık nasıl yıkanır

Kuş tüyü yastık nasıl yıkanır ve kötü koku nasıl önlenir Doğal dolgusu nedeniyle kuş tüyü yastık kir, ter ve hatta akarları toplayabilir. Kuş tüyü yastığı çamaşır makinesinde veya elde yıkamanın püf noktalarını keşfedin.  KIRMAK TEMİZLİK EVDE YAPILAN İLAÇLAR HİLELER  Kuş tüyü endüstrisine göre, tüy içeren yastıklar kirletici madde içermez veya üretmez, alerjisi olanlar için uygundur, daha iyi terler ve […]

22 Ağustos 2021 - 13:05 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi. A+A-

Kaz tüyü yorgan yastık nasıl yıkanır

Kuş tüyü yastık nasıl yıkanır ve kötü koku nasıl önlenir

Doğal dolgusu nedeniyle kuş tüyü yastık kir, ter ve hatta akarları toplayabilir. Kuş tüyü yastığı çamaşır makinesinde veya elde yıkamanın püf noktalarını keşfedin.

 1.  KIRMAK
 2. TEMİZLİK
 3. EVDE YAPILAN İLAÇLAR
 4. HİLELER

 Kuş tüyü endüstrisine göre, tüy içeren yastıklar kirletici madde içermez veya üretmez, alerjisi olanlar için uygundur, daha iyi terler ve uyuyan kişiye ağırlıksız ısı sunar. Ayrıca daha önce kurban edilmiş hayvanlardan elde edilirler .

Tüylü yastıklar, kabarıklıkları ve geniş hacimleri sayesinde genellikle diğerlerinden daha rahattır . Bir aşağı olduğu gibi yorgan , bir kuş tüyü yastık bir yatakta uyuyan diğer geleneksel yastık ile uyku daha bize çok farklı bir duygu sunacak.

Ama kuş tüyü yastığı nasıl yıkamalıyız? Bu tür yastıkların bakımı ve yıkanmasındaki en büyük sorun budur. Ancak şeklini veya hacmini kaybetmemesi için bir dizi adım izlerseniz mükemmel olacaktır. Kuş tüyü yastığı elde ve makinede nasıl yıkayacağınızı öğrenin!

Kuş tüyü yastığı yıkamanın yolları

Kuş tüyü yastığı evde hem makinede hem de elle doğru bir şekilde temizleyebilirsiniz. Her iki yöntem de geçerlidir, her şey kararınıza veya üreticinin tavsiyelerinin ne gösterdiğine bağlı olacaktır.

Çamaşır makinesinde kuş tüyü yastığı yıkamak

Kuştüyü yastıklarınızı makinede yıkamayı seçerseniz şu ipuçlarını izleyin:

 1. Her şeyden önce, makinede yıkanabilir olduğundan emin olmak için temizleme talimatlarının bulunduğu etiketi okuyun .
 2. Ardından yastık kılıfını çıkarın ve yırtık olup olmadığını kontrol edin, aksi takdirde tüyler oradan çıkacaktır.
 3. Çamaşır makinesine koyun ve yünlü kumaşlar için özel bir program kullanın.
 4. Yastıkta kalıntı kalmaması için sıvı sabun kullanın ve toz deterjan kullanmayın .
 5. Tavsiyemiz, tamburdaki ağırlığı telafi etmek için çamaşır makinesine iki kuş tüyü yastık koymanızdır, böylece yıkama döngüsü daha verimli olacaktır. Sadece bir yastığınız varsa, bazı küçük eşyaları yıkama fırsatını yakalayabilirsiniz.
 6. Tüyleri bozmak istemiyorsanız kullandığınız yıkama programı soğuk veya ılık su kullanmalıdır.
 7. Ayrıca , sabun kalıntısını tamamen çıkarmak için durulamayı iki kez programlamanız uygundur .
 8. Son olarak, döndürmek zararlı değildir. Aslında, mümkün olduğunca fazla nemi uzaklaştırmak için yüksek hızda programlamak en iyisidir.

Kuş tüyü yastığı elle temizleme

Kuş tüyü yastığı çamaşır makinesinde yıkamaya cesaret edemiyorsanız veya etikette bunun uygun olmadığı belirtiliyorsa, elle temizleyebilirsiniz. Bu, izlemeniz gereken işlemdir:

 1. Makinede yıkamada olduğu gibi, yapmanız gereken ilk şey kapağı çıkarmak ve yırtık olup olmadığını kontrol etmektir .
 2. Ardından, yastığı ılık su ve bir tutam yumuşak sabun içeren bir lavaboya veya büyük bir kaba koyun. Durulamayı kolaylaştırmak için çok fazla kullanmayın. Küvette kuş tüyü yastığı da temizleyebilirsiniz.
 3. Yastığı çok fazla ovalamadan nazikçe yıkayın ve leke varsa yumuşak kıllı bir fırça kullanabilirsiniz.
 4. Yastığı uzun süre ıslatmamanız ve temizledikten sonra tüm sabunu çok iyi durulamanız önemlidir.
 5. Son olarak, fazla nemi gidermek için yastığı mümkün olduğunca sıkın, böylece kurutma sırasında kötü kokuları da önlemiş olursunuz.

kuş tüyü yastık nasıl kurutulur

Kuş tüyü yastıkların uygun şekilde kurutulması sadece kötü kokuları engellemekle kalmaz, aynı zamanda bozulmalarını da engeller. Daha sonra, bunları kurutucu ile veya kurutucusuz nasıl kurutacağınızı anlatacağız.

Makine kuru tüy yastıklar

Kuş tüyü yastıklarınızı kurutma makinesinde kurutmak için aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin:

 • Kurutma sıcaklığı ile ilgili olarak , yastığı yüksek sıcaklıkta veya daha soğuk bir sıcaklıkta kurutabilirsiniz . Aradaki fark, ilk seçeneğin daha hızlı olmasıdır, ancak tüylere zarar verebilir, bu nedenle soğuk bir sıcaklıkta kurutmanızı öneririz.
 • Kurutmanız gereken süre, kurutma makinenizin modeline bağlı olacaktır, ancak birkaç kurutma döngüsü programlamanız normaldir.
 • Kuru olup olmadığını anlamak ve küflenmemesi için yastığı iyice sıkın ve tamamen kuru olduğundan emin olun.
 • İçin , sizin yastık hacmini ve şeklini muhafaza koymak kurutucuda olduklarında yastıklar üzerine bazı kurutma topları. Eğer yoksa tenis toplarını çorap içinde kullanabilirsiniz.
 • Kuştüyü yastıkların tamamen kuru olduğundan emin olmak için tambura bir havlu batırın.
 • Son olarak şeklini kaybetmesini istemiyorsanız kurutucudan çıkardığınızda kenarlarından tutun ve kuvvetlice sallayın.

Hava kuruyan kuş tüyü yastıklar

Bir kuş tüyü yastığı havayla kurutmak için şu önerileri uygulamanız yeterlidir:

 • Mümkün olduğu kadar fazla nemi gidermek için yastığı düz bir yüzeye uzatılmış bir havlunun üzerine koyun ve başka bir havluyla örtün. Hafifçe bastırın ve havalandırmaya devam edin.
 • Yastıkları havayla kurutmanın en iyi yolu, onları düz bir şekilde yatırmak ve tamamen kuruyana kadar hareket ettirmemektir .

Kuş tüyü yastığı yılda birkaç kez yıkamanız ve üzerini örtmek ve lekelerden korumak için kılıf kullanmanız önerilir. Böylece kuştüyü yastıklarınızın ömrünü uzatmak için kılıfı her hafta yıkayabilirsiniz.

İşte diğer bazı yararlı ipuçları:

 • Yatağınızı hazırlarken, dolguyu dağıtırken tozun birikmesini önlemek için yastığı kuvvetlice sallayın .
 • Odayı her gün çok iyi havalandırın.
 • Şeklini bozmamak için ara sıra ters çevirin .
 • Ayrıca her gece sallarsanız, hacmi yastığınıza geri verirsiniz ve bu dinlenmeyi teşvik eder.

Tüylü yastıklar, iyi bir özenle uzun yıllar dayanabilir. Ama onları değiştirme zamanının geldiğini bilmelisin.

TÜY VEYA KUŞAĞI YORGAN NASIL YIKILIR

Kuş tüyü yorgan nasıl yıkanır? Bu, kaliteli bir kuş tüyü yorgan almaya karar verirken hepimizin kendimize sorduğu çok yaygın bir sorudur. İyi bir konfora ve iyi bir gece uykusuna yatırım yapmaya ve büyük alışveriş merkezlerinden ve benzerlerinden ucuz kuştüyü yorganları bir kenara bırakmaya karar verdiniz mi? At Duvetopia size çok özel termoregülatuar ve kaliteli yorgan koleksiyonu sunuyoruz.

Bu nedenle, iyi bir kuştüyü yorgan alırken yaptığınız yatırımın buna değeceğinden endişe etmeniz mantıklıdır; ve yorganınızın uzun süre dayanacağını. O halde akla gelen ilk soru şudur:

Bir kuştüyü yorganı yıkayıp uzun süre keyfini çıkarmak gibi; ve aynı zamanda ilk günkü gibi kabarık.

KUŞ TÜYÜ YORGANI NE SIKLIKLA YIKAMAK TAVSİYE EDİLİR?

İyi bir özenle, bir kuş tüyü yorganı yılda bir kereden fazla yıkamak gerekli değildir. Yatakta kullanım sırasında onu korumak için iyi bir nevresim ile örtmeniz önemlidir. İyi bir uygulama ile nevresimi sadece haftada bir, yorganı mevsim değişikliği ile sadece bir kez yıkamanız gerekecektir.

Sıcaklıklar değiştiğinde kuştüyü veya kuştüyü yorganınızı yıkamak en iyisidir. Yaz geliyor ve kış yorganını yaz için değiştirmek istiyoruz. Bu, yorganınızı yıkamak için ideal bir zaman olacaktır.

KUŞ TÜYÜ YORGAN NASIL YIKANIR?

Kuş tüyü yorganı yıkarken seçebileceğimiz seçenekler birkaç olabilir:

 • Yorganı çamaşır makinesinde yıkayın.
 • Yorganı küvette yıkayın.
 • Yorganı profesyonel bir serviste veya kuru temizleyicide yıkayın.
 • Yorganı halka açık bir çamaşırhanede yıkayın.

Durumunuza, yorganın boyutuna veya üreticinin talimatlarına bağlı olarak bu dört seçenekten birini seçmeniz gerektiğini göreceksiniz. İhtiyaçlarınıza ve kişisel durumunuza en uygun yolu seçebilmeniz için burada size rehberlik edeceğiz. Ayrıca her seçeneğin avantajlarını ve dezavantajlarını açıklayacağız. Göreyim seni.

EV ÇAMAŞIR MAKİNENİZDE KUŞ TÜYÜ VEYA KUŞTÜYÜ YORGAN NASIL YIKANIR

Kuş tüyü yorganı çamaşır makinesinde yıkamaya karar vermeden önce üreticinin özelliklerini dikkatlice okuyun. Bugün iyi kuş tüyü yorganlar 60ºC’ye kadar yıkama sıcaklıkları için hazırlanmaktadır. Yorganınızı hangi sıcaklıkta yıkayabileceğinizden emin olun. Emin değilseniz veya şüpheleriniz varsa, soğuk suyla yıkama programını seçin.

Ayrıca, Nordic’te herhangi bir dolum kaybı olup olmadığını kontrol etmek iyi bir tavsiye olacaktır; ya tüy ya da aşağı. Eğer öyleyse, küçük bir deliği olabilir; çamaşır makinesinin içini çevirirken büyüyebilir ve yorganı bozabilir. Bu yüzden gerekirse bir iğne ve iplik alın ve onarın.

Daima narin çamaşırlar için deterjan kullanın ve asla yumuşatıcı veya diğer daha agresif ürünleri (enzimli deterjanlar, ağartıcı, ağartıcı vb.) kuş tüyü dolguyu bozabilecek kullanmayın.

İyi bir fikir, iyi bir miktarda suyla seyreltilmiş deterjanı çamaşır makinesine eklemektir. Bu, deterjanın yorganın iç dolgusunun her yerine geçmesini kolaylaştıracaktır.

Kuş tüyü yorganı yıkamak için her zaman narin giysilere özel bir yıkama programı seçmelisiniz. Santrifüjün düşük devirlerde olması önemlidir. Yıkama döngüsü bittiğinde, yorganın üzerinde deterjan kalmadığından emin olmak için hafif bir sıkma ile bir veya iki ekstra durulama döngüsü gerçekleştirmek iyidir. Yorgan çamaşır makinesinden fazla su ile çıkabilir. Kurutmadan önce, fazla suyu çıkarmak için hafifçe bastırarak küvette biraz boşaltabilirsiniz.

Yorganınızı makinede yıkamaya karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli faktör de yorganınızın boyutudur. Genel olarak, tek kişilik bir yorgan, 6 veya 7 kg’lık ortak bir çamaşır makinesine mükemmel şekilde uyar. Yorgan çift kişilik veya çift kişilik ise çok büyük olabilir ve çamaşır makinenize sığmayabilir. Bu durumda, yük kapasitesi 8Kg’dan fazla olan bir çamaşır makinesine ihtiyacınız olacaktır.

Yorganı çamaşır makinesine zorla sokmamanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Sığmadığını görürseniz, içine sığdırabilmek için sıkarak zorlamayın. İyi yıkanmaz ve zarar görebilir. Kuş tüyü yorganınıza her zaman nazik davranın, uzun yıllar size hizmet edecektir.

Yorganın zor bir lekesi olma olasılığı da vardır. Bu durumda, lekeli bölgeyi deterjanla nemlendirilmiş bir bezle hafifçe ovalayın.

Eyvah! yorgan çamaşır makinesinden gri, düz ve buruşuk çıkıyor …

Kuş tüyü yorgan daha gri görünüyorsa, düz ve kırışmışsa, çamaşır makinesinden çıkarsa endişelenmeyin. Bunun nedeni, tüylerin veya aşağıların iç dolgusunu emen sudur. Kurutma işleminin sonunda her şey normale döner.

Üstten yüklemeli yıkayıcılara özel dikkat gösterilmelidir. Şiddetle tavsiye edilmezler; çünkü genellikle merkezde yıkama döngüsü sırasında kuştüyü veya kuştüyü yorgana zarar verebilecek bir sıyırma kolu vardır. Mümkünse bundan kaçının.

Pekala, yıkama işlemi bittiğinde, içinde nem oluşmaması için yorganı iyice kurutmak çok önemlidir. Burada iki seçeneğiniz var:

 1. Hava kurumasına izin verin: Bu seçenek, kurutma işlemi (güneşli havalarda) için iki gün sürebileceğinden en az tavsiye edilen seçenektir. Evin dışında bir yeriniz yoksa veya hava iyi değilse; İç mekanlarda kurutmak da uzun zaman alabilir. Kurutma makineniz yoksa ve havayla kurutmak istiyorsanız, yorganın mümkün olduğu kadar gergin ve yatay olması gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde, ıslak dolgunun ağırlığı uçlara kaymasına, kekleşmeye ve yorganın iç kısmında boş boşluklar kalmasına neden olacaktır. Kururken günde birkaç kez biraz sallayın ve konumunu değiştirin. Bu, aşağıyı gevşetmeye yardımcı olacaktır. Kurumayı hızlandırmak için iyi bir numara, yorganın yanına bir fan yerleştirmektir. Birçok üreticinin güneşte doğrudan kurutmayı önermediğini unutmayın; güçlü saatlerinde yorgan üzerinde leke bırakabilir.
 2. Kuştüyü veya kuştüyü yorganı yıkadıktan sonra, kurutma makinesinde kurutun : Bu en iyi seçenektir. Yine, kurutucu, yorganı alacak kadar büyük olmalıdır. Orta dereceli bir sıcaklık seçmeniz ve iki tenis topunu yorganla birlikte kurutucunun içine koymanız tavsiye edilir. Bu toplar, kurutucunun dönüşü ile yorgana hafifçe vuracak ve yorganın kabarıklığını geri kazanmasına yardımcı olacak ve kuş tüyü dolgunun iyi dağılmış bir şekilde bitmesini sağlayacaktır.

Toplar kullanılmış veya biraz kirliyse temiz çoraplara koyabilirsiniz. böylece yorganı lekelemezler.

En önemlisi, yorganı tekrar kullanmadan veya bir sonraki sezona kadar saklamadan önce tamamen kuru olduğundan emin olmaktır. Aksi takdirde yorganda tamiri çok zor olan küf lekeleri ve nem oluşabilir.

KÜVETTE KUŞ TÜYÜ YORGAN NASIL YIKANIR

Yorganınız ev tipi çamaşır makineniz için çok büyükse ve yakınlarda çamaşırhane hizmetiniz yoksa yorganı küvette yıkamayı tercih edebilirsiniz. Bu seçimin en çok zaman ve el emeği gerektiren seçim olduğunu bilmelisiniz.

Bunu yapmak için küveti ılık suyla doldurmalısınız. Yorganı örtecek kadar doldurun.

Köpürmemek için deterjanı suyla dikkatlice seyreltin. Çamaşır makinenizde kullanacağınız deterjan miktarını referans alarak gerekli deterjan miktarını hesaplayın. Burada deterjan, çamaşır makinesinde yıkamak gibi, enzimsiz hassas çamaşırlar için belirtilmelidir.

Yorganı tamamen suyun altına ve içinde hava kabarcığı kalmayıncaya kadar yavaşça batırın.

İşte en çok çaba gerektiren kısım geliyor. Deterjanın her yere bulaşması için yorganı sık sık çıkarmanız gerekir. Her 15 dakikada bir, yorganı suyla iyice karıştırın; bunu birkaç kez tekrarlayın.

Yorgan iyice yıkandıktan sonra, küvetteki suyu alın ve yorganın emdiği suyu boşaltın. Bunu, yorganı küvetin tabanına birkaç kez hafifçe bastırarak yapın. Elle durulama işlemi belki de en maliyetli olanıdır. Su ile doldurma işlemini birkaç kez tekrarlamalı ve yorganı iyice süzmelisiniz; iyice durulayın ve içinde deterjan yok. İşlem bittiğinde, yorgandan mümkün olduğunca fazla su boşaltmaya çalışın. Bu şekilde kuruması daha az zaman alacaktır.

Kurutmak için önceki bölümde açıkladığımız gibi yapabilirsiniz: Kuştüyü yorganı çamaşır makinesinde nasıl yıkayabilirsiniz? Hem kurutucuda hem de açık havada yapabilirsiniz. Kurutucu her zaman en iyi seçenektir.

Halka açık bir çamaşırhanede kuştüyü yorgan nasıl yıkanır

Yorganınızın çamaşır makineniz için çok büyük olması durumunda, umumi bir çamaşırhaneye götürmeyi tercih edebilirsiniz. Bu tip tesislerde çamaşır makineleri büyük kapasitelidir ve genellikle hem tek kişilik hem de çift kişilik yorganları yıkamak için hazırlanır. Ek olarak, genellikle büyük kapasiteli kurutucularla da donatılırlar.

Bu durumda işlem, ev tipi çamaşır makinenizde kuş tüyü veya kuş tüyü yorgan yıkamakla aynı olacaktır. Yeterince bozuk para getirmeyi unutmayın; çünkü kuruma süresi uzun sürebilir (yaklaşık birkaç saat). Ve orta ateşte kurutmayı unutmayın. Evet, bu durumda en büyük dezavantaj, tüm sürecin birkaç saat sürebilmesi ve beklemenin oldukça sıkıcı olabilmesidir.

Her zaman yorganın tamamen kuru olup olmadığını kontrol edin!

Eve gitmeden önce yorganı iyice kuruladığınızdan emin olmanız konusunda da ısrar etmek istiyorum. Sabırlı olmayarak ve kurumasını bekleyerek çirkin nem lekeleri geliştirmesini istemiyoruz.

PROFESYONEL BİR SERVİSTE KUŞ TÜYÜ YORGAN NASIL YIKANIR

Bu görünüşte en pahalı seçenektir (25 ila 35 avro arasında), ancak daha az iş gerektirir. Yapmanız gereken tek şey, güvenilir bir işletme seçip, sizinle ilgilenen profesyonele yorganınızın özelliklerini açıklamanız; ne yapacağını bilecektir. Yorgana ve üreticinin endikasyonlarına bağlı olarak; profesyonel yıkama türünü seçecektir. Bu günlerde çoğu kaliteli yorgan ıslak yıkanabilir; bu en yaygın seçenek. Büyük bir avantaj, profesyonel kuru temizleme hizmetlerinin bulunmasının kolay olmasıdır. Bugün tüm alışveriş merkezlerinde kuru temizleme bulabiliriz.

İyi bir özenle, yılda bir defadan fazla yıkamanıza gerek olmayacağını unutmayın. Yıkamalar arasında kuştüyü yorganınızın bakımını nasıl yapacağınızı anlattığımız diğer yazımıza da göz atabilirsiniz .

Kuştüyü yorganınızı her zaman evde yıkamayı seçtiyseniz, birçok üreticinin her üç veya dört yılda bir minimum profesyonel yıkama önerdiğini bilmelisiniz. Bu, yorganın ömrünü uzatmaya yardımcı olabileceği gibi, içinde akarların veya diğer organizmaların gelişmesini de önleyebilir.

ÇÖZÜM

“Bir kuş tüyü veya kuş tüyü yorgan nasıl yıkanır” konusundaki düşüncemiz, paranız yettiğinde yorganın bir profesyonel tarafından bir kuru temizlemecide yıkanması en iyi seçimdir. Profesyonel bir yıkamanın size yaklaşık 20 ila 35 avroya mal olabileceğini daha önce görmüştük. Ama bunu düşünürsek:

 1. İyi bir özenle, yılda sadece bir kez yıkamanız yeterlidir.
 2. Bir çok işten tasarruf edersiniz. Evde, hem çamaşır makinesinde hem de küvette yıkarsanız, her iki durumda da büyük bir çaba ve birkaç saatlik çalışma gerektirecektir.
 3. Aynı şekilde kendi başınıza yıkamaya karar verirseniz; kuruma süresi havada iki gün veya kurutucuda birkaç saat sürebilir. Kurutucu için elektrik maliyetini unutmayın.
 4. Nihayet; İyi kurutmazsanız kuş tüyü dolgunun topaklanma ve içinde nem oluşması riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Fikrimiz ve sonucumuz açıktır. Yılda birkaç avro harcamaya ve yorganı evde yıkamanın tüm iş, zaman ve çabasından tasarruf etmeye değer.

Isı ayarlı kuş tüyü yorgan, kuş tüyü yorgan ve sentetik koleksiyonumuz hem çamaşır makinesinde hem de kuru temizleyicide yıkanabilir ve her iki durumda da aradığınız kaliteyi korur. Onlara bir göz atın. Onları kaçırmayın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ