Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Kuşlar ve kafes kuşları için yem türleri

Kuş yemi ve kafes kuşları türleri Yetiştirme sırasında kuş ve kuş yemi karışımlar Sebzeler ve meyveler Mineraller Kuşlar ve böcekçil ve meyveli kuşlar için yiyecek türü Diğer daha spesifik kuş yemi türleri İçerik Başlıkları Kuş Yemi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? En İyi Kuş Yemi Tavsiyeleri Gold Wings Premium Muhabbet Kuş Yemi Versele Laga Muhabbet […]

09 Ocak 2022 - 17:05 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi. A+A-

Kuşlar ve kafes kuşları için yem türleri

Kuş yemi ve kafes kuşları türleri

 • Yetiştirme sırasında kuş ve kuş yemi
 • karışımlar
 • Sebzeler ve meyveler
 • Mineraller
 • Kuşlar ve böcekçil ve meyveli kuşlar için yiyecek türü
 • Diğer daha spesifik kuş yemi türleri

İçerik Başlıkları

Kuş Yemi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • En İyi Kuş Yemi Tavsiyeleri
  • Gold Wings Premium Muhabbet Kuş Yemi
  • Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi
  • Versele Laga Paraket
  • Jungle Poşet Muhabbet Yemi
  • Quik Muhabbet Kuşu Yemi
  • Gold Wings Paraket, Sultan ve Cennet Papağanı Yemi
  • Vitakraft Muhabbet Kuşu Yemi
  • Vivid Premium Karışık Muhabbet Kuşu Yemi
  • GWC Muhabbet Kondisyon-Konuşturucu Yem 150 gr
  • Nature Plan Meyveli ve Gerçek Ballı Muhabbet Kuşu Yemi

Kuşlar ve kafes kuşları için yiyecek türleri söz konusu türler ile uyumlu olmalıdır, piyasada çeşitliliği çok geniş, bazı ürünler yüksek kalite ile yapılır ve genellikle “denir çünkü biz onların sınıflandırılması onları tanıyabilir ödül”.

Çok fazla yemek, çok yağlı ürünler vermek iyi değildir. Doğal ortamdan toplanan sebzeler mutlaka dezenfekte edilmelidir, aksi takdirde gastrointestinal problemlere neden olabilirler.

Yetiştirme sırasında kuş ve kuş yemi

Üreme sırasında ihtiyaç duydukları besin maddeleri ile yapıldıkları, endüstriyel olarak üretilmiş olanlar tercih edildiği, ev yapımı olanlar daha erken bozulmaları ve hayvanlarda sindirim sorunlarına yol açabilmeleri gibi dezavantajlara sahip oldukları için üreme için özel macunlar şiddetle tavsiye edilir . Kuluçka salçası olarak pazarlanan kuş yemi ve kafes kuşlarının türleri piyasada çok çeşitlidir.

Bazı türler bu aşamada böceklere veya böcek öldürücüler için özel macunlara ihtiyaç duyar , vahşi doğada tükettikleri için meyve ve sebzelerle takviye edilebilir, hepsi söz konusu kuşa bağlıdır.

Taze yumurtanın dezavantajı, kolayca bozulabilmesi ve birçok hastalığa neden olabilmesidir, daha önce yorumlanmış olan üreme için özel yumurta macunları, bu tür sorunları önleyen koruyuculara sahiptir.

Aksi takdirde üreme sırasında genellikle tükettikleri besinleri de yemeleri gerekir.

karışımlar

Karışımlar tohumlardan hazırlanır, yani hazırlanışı çeşitli olan, belirli sayıda tohum içeren kuşlar için yem türü, kuşun veya kuşun beslenme gereksinimlerine bağlı olarak birçok marka ve model vardır, bunlar olmalıdır iyi korunmuş, aksi takdirde bozulabilirler, çok sayıda kuş türüne sahip bir kuşhaneniz yoksa daha iyi durumda tutulmaları için küçük miktarlarda satın almak daha iyidir.

Genellikle granivorların tohumları oluğa bırakılır ve tüketildikçe yenilenir, eğer hayvan kilo almaya yatkınsa, daha dengeli bir beslenme sağlamalıdır, örneğin evcil hayvan dükkanlarında kuşlar için özel bir yiyecek karışımı sağlayabilirler. veya daha az yağ içeren tohumlarla yapılan kuşlar. Birçok kuşta, obeziteyi önlemek için bir önlem olarak, örneğin bazı papağanlar gibi yalnızca günlük rasyonlarını yemelerini sağlamak ve tayınlamak gerekir.

Sebzeler ve meyveler

Kuşlar ve kuşlar için diğer yiyecek türleri sebzelerdir, birçok kuş için önemlidir, ancak ishalden kaçınmak için dikkatli bir şekilde verilmeleri gerekir, aynı şeyi büyük bir zevkle yedikleri meyveler için de söylenebilir, ancak bir tıkanıklık onlara neden olabilir. Her iki durumda da, yiyebileceği taze yiyecek türünü kolaylaştırmak için kuş türünü bilmek gerekir . Taze yiyeceğe erişebilmeleri için filizler de iyi bir seçenektir.

Çevreden taze yiyecek toplanacaksa, bunların pestisitler veya diğer kirletici maddeler olmadan sağlıklı olduklarından emin olmak gerekir, bu durumlarda sebze yıkamak için özel ürünler vardır. Taze otların tohumları da kuşların yanı sıra böğürtlen, ahududu, mürver gibi meyveler arasında çok popülerdir.

Mineraller

Kuşlar ve kuşlar için yiyecek türlerinden daha fazlası, besinsel katkılar veya sindirim geçişini kolaylaştırma amaçlıdır. Sindirim sistemleri üzerinde olumlu etkisi olan tohumların sindirilmesine yardımcı olduğu için tahıl yiyen kuşlar için çakıl önemlidir . Kuşa bağlı olarak birçok marka ve model vardır, daha küçük olanlar daha ince çakıl gerektirir, büyük kuşlar daha kalın çakıl gerektirir. Kum adıyla da bilinirler, üreticiye bağlı olarak özel formüller içerirler, örneğin kabuklar, kalkerli taşlar, kömür, kil vb.

Mürekkep balığı kemiği ve yine pazarlanan mineral bloklarla yapılan ürünlerin eksik olmaması gerekir, bazıları genellikle asılıdır, kuşun dikkatini çeker, gagalamayı severler ve çoğu durumda beslenme eksikliklerinden kaçınırlar.

Kuşlar ve böcekçil ve meyveli kuşlar için yiyecek türü

Neyse ki piyasada böcekler veya meyvelerle beslenen kuşlar ve kuşlar için belirli yiyecek türleri de var, bunlar onları esaret altında tutmak için kullanılan son derece özenle hazırlanmış dengeli ürünler. Temel diyeti oluşturur ve canlı gıdalar veya taze meyve gibi türlere bağlı olarak taze ürünlerle desteklenmelidir.

Canlı av çok çeşitlidir ve evcil hayvan mağazalarından, özellikle larva, yemek kurdu, cırcır böceği vb. satın alınabilir .

Kuşlar ve böcekçil ve meyveli kuşlar için yem türleri, ekstrüde edilmiş bir formda (yem) özenle hazırlanmış dengelidir, ayrıca üreme için belirtilen özel makarnalar da vardır.

Diğer daha spesifik kuş yemi türleri

Piyasada nektar yiyenler için özel diyetler bile bulabilirsiniz, bunlar nektar içeriği ile dengelenmiştir. Donyağı, yani böğürtlen, kuruyemiş vb. içeren sunumlar kuşun ne tükettiğine bağlıdır. Bal içeren özel makarna, hatta suyu alınmış küçük omurgasız hayvanlar.

Kuşlar ve kuşlar için özel ilgiyi hak eden bazı yiyecek türleri ekstrüde edilir veya granivorlar için yemlenir, bunlar da pazarlanır ve karışım değiştirildiğinden ve kafesin hijyeni üzerinde olumlu bir etkisi olduğundan çok fazla kabul görürler. bakıcıyı oldukça rahatsız eden kabuk kalıntılarını temizlemek artık gerekli değildir, çünkü bunlar sadece kafesin etrafına değil, aynı zamanda bulunduğu zemine de yayılma eğilimi gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınlar kulübü

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucunu etkileyebilecek ana faktörlerden biri burundaki cilt tipidir . Tabii ki k...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince deri

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unutulmamalıdır ki her burun aynı yapıya ve aynı ihtiyaçlara sahip değildir, kü...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır?

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendecisi Cazoo, Londra, İngiltere merkezlidir. 2018 yılında bir seri girişimci o...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalışır?

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve paylaşılan topluluklar oluşturmalarına izin vermek için...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Kalın derili burun kadınlar kulübü Kalın derili burun kadınl...

Kalın derili hastalarda burun estetiği Rinoplastinin sonucun...

Burnumda kalın veya ince deri Burnumda kalın veya ince ...

Burunda kalın deri nedir? olup olmadığını nasıl anlarım Unut...

Cazoo nedir nasıl çalışır? Cazoo nedir nasıl çalışır...

İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi otomobil perakendec...

Nextdoor nedir nasıl çalışır? Nextdoor nedir nasıl çalı...

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağl...

Klasik Budapeşte Rulo Tarifi Klasik Budapeşte Rulo Tar...

İÇİNDEKİLER Klasik Budapeşte Rulosu Rulo için: 1 + 1/8 su ba...

Kuşlar ve kafes kuşları için yem türleri Kuşlar ve kafes kuşları i...

Kuş yemi ve kafes kuşları türleri Yetiştirme sırasında kuş v...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

Eviniz İçin En İyi Motorlu Perdeler Motorlu panjurlar ve göl...

Dekoratif ahşap şamdan mumluklar fikir Dekoratif ahşap şamdan mu...

En iyi ev eşyalarını bulmanızı sağlamak istiyoruz. Dekoratif...

Derz ne kadar sürede kurur Derz ne kadar sürede kuru...

Derz dolgu tüm karo döşeme işleminin son aşamasıdır ancak gö...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri g...

Ev Cephelerini Boyamak İçin Renkler Evin cephesini hangi ren...

Boya HABERLERİ