Çar. Ara 1st, 2021

Hiç şüphe yok ki bir ev mutfağının büyüsü vardır. mutfak perdesi Ya da belki değil. Mesele, ona sahip olmaya çalışmaktır. Ancak bunun için perdeler de dahil olmak üzere en iyi aksesuarlarla dekore edilmesi nasıl olmalı gerekiyor. Mutfak evin ruhunun görüldüğü yerdir. Ve mutfaktaki perdeler önemli bir rol oynamaktadır .

Mutfak perdesi nasıl olmalı

Evinizin her köşesi gibi mutfak da içinde kendinizi rahat hissetmeniz için stil ve kişilik olarak damganızı taşımalıdır. Ayrıntıları kontrol etmek önemlidir. Fark yaratanlar ve ortamlarınızı dergi kapaklarına dönüştüren onlar.

Modern mutfaklar için perde aramak rustik mutfaklardan farklı değildir . Perdeler, sadece estetik gibi diğer işlevleri sağlamanın yanı sıra aydınlatmayı da desteklemelidir. Mutfak için perde seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususları aşağıda keşfedin .İçindekiler 

Mutfak perdesi seçmek için 1 7 fikir
Mutfağın büyüklüğüne göre perde seçin
Pencere boyutu ve aydınlatma
Estetik ve işlevsellik
Kumaşlar kullanıma dayanıklı olmalıdır.
Mutfak aksesuarları, önemli
Perde boyutu
Kişisel damganız

Mutfak perdesi seçmek için 7 fikir

İdeal olarak, perdeler mahremiyeti korurken aydınlatmayı düzenleyerek işlevseldir , dekorasyonu tamamlar, hijyenik olur ve kalitesiz malzemelerden yapılmaz.

Çok yaygın bir hata, kaliteli olup olmadığını unutarak ucuz mutfak perdeleri aramaktır . İyi ve aynı zamanda ucuz, ideal, ama her şeyden önce perdelerin kumaşlarında kaliteyi arayın . Aksesuarlarda olduğu gibi. Bir mekanizmanın kurulduktan birkaç hafta sonra kilitlenmesi artık can sıkıcı değil. mutfak perdesi nasıl olmalı , mutfak perdesi , mutfak perde modelleri , mutfak perdeleri , mutfak perdesi modelleri , modern mutfak perdeleri , mutfak stor perde , rustik mutfak perdesi,

Zamanla kaliteyi seçerseniz, sadece kumaşı değiştirmeniz gerekecektir. Bu şekilde paradan tasarruf edeceksiniz. Ayrıca, daha az doğal ışığa karşı, daha az elektrik harcarız. Bazı araştırmalar , yalnızca mutfakta yılda 60 avroya kadar tasarruf edebileceğinizi söylüyor.

Mutfağınız için perde seçmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçlarını inceleyelim .

1. Mutfağın büyüklüğüne göre perde seçin

Mutfağın büyüklüğü, gölgeler ve şekiller seçmek için çok önemlidir. Örneğin, küçük mutfaklar için perdeler söz konusu olduğunda, kıvrım içermeyen açık renklerin veya çok yer kaplayan çok miktarda kumaşın seçilmesi önerilir. Genişliğin görsel bir etkisini sağlamalıdırlar.

Öte yandan, büyük mutfaklar için perde ihtiyacınız varsa, yükseklikler, kıvrımlar ve aksesuarlarla oynayabilirsiniz. En kullanışlı mutfak perdeleri nasıl seçilir Aynı şekilde, mekanların mükemmel temiz kalması için kumaşların kolay temizlenebilir olması tavsiye edilir. Büyük, temizlenmesi zor bir perde bir hata olabilir. En çok kirlenen yerdir.

2. Pencere boyutu ve aydınlatma

Pencerenin şekli ve boyutu ile içlerinden geçen ışık önemli bir faktördür. Harika bir aydınlatma istemiyorsanız, karartma renklerde perdeleri ve dışarıdaki ışığı yakalayan kumaşları tercih edin. Havalandırmayı ve doğal ışığı sevenlerdenseniz, kolay toplanan veya katlanabilenleri tercih edin.

3. Estetik ve işlevsellik

Estetik, mutfağın dekorasyonu ile ilgilidir. Belirli renklerde ev aletleriniz veya mobilyalarınız ve belirli renklerde duvarlarınız varsa, hoş bir kontrast oluşturan kumaşları arayın. Bu seçenek, vintage veya klasik öğelere sahip olduğunuzda daha keskindir. Buradaki fikir, ortamları uyum içinde tutmaktır.

İşlevsellik açısından mutfağın leke ve kire maruz kalan bir ortam olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, işlevsel bir mutfak perdesi, yıkandığında veya temizlendiğinde tüm yağ veya duman izlerini kolayca çıkaran bir perdedir . Ek hijyen için temizlemesi kolay kurulum aksesuarları ile desteklenebilir.

4. Kumaşlar kullanıma dayanıklı olmalıdır

Mutfaktaki perdelerin yapıldığı kumaşlar evin geri kalanındaki kumaşlarla aynı olmamalıdır. Genel olarak, diğer şeylerin yanı sıra buhara, dumana, yağa, neme dayanıklı bir kumaştan yapılırlar.

Ayrıca leke tutmamalı, yıkanabilir olmalı ve alanın havalandırılmasına izin vermelidir. En çok tavsiye edilen kumaşlar arasında 

5. Mutfak aksesuarları, önemli

Dokular, tasarımlar ve renkler diğer aksesuarlarla uyumlu olmalıdır. Bir örnek, sadelik, zarafet ve modernliğin sağlandığı minimalist tarzlardır. Bunu yapmak için, isterseniz ince renk ipuçlarıyla beyaz veya koyu tonlar kullanın. Bu sayede herhangi bir modern mutfak için zarif perdeler elde edeceksiniz .

Öte yandan, renk dolu bir stile bahse girerseniz, en çok aranan tasarımlar:

  • Meyve motifleri : Geleneksel mutfaklarda en çok aranan tasarımlardır. Tabii ki, alanı şarj etmemeyi unutmayın.
  • Resimler ve/veya saatler : Özellikle country tarzı olan mutfaklarda da yaygın olarak kullanılırlar. İstismar etmeden iyi görünebilirler.
  • Bando stili : Alanda ısı birikmesini önlemek için yapılmış yatay ve iki dikey panelden oluşan bir modeldir.
  • Rustik tarzdaki panjurlar : Panjurlar, aydınlatma ve havalandırmanın mutfağa girmesine izin verdiği için ideal bir alternatif olarak kabul edilir.

6. Perde boyutu

Mutfak için perdenin boyutu, sahip olduğunuz alana bağlı olacaktır. Küçük alanlarda, pencereyi kaplayan küçük perdeler olmaları uygundur. Geniş mekanlarda, çeşitli göz alıcı tasarımlar ve stiller ile oynamanıza izin vererek olanaklar genişletilir. Her iki durumda da fikir aynıdır, işlevsellik, hijyen ve rahatlık arayın.

7. Kişisel damganız

Uzmanların tavsiyelerini bilmek ilginç. Tabii ki, hiç kimse fikirlerini zevklere ve tarzlara empoze edemez. Mutfaklar için orijinal perdeler çok ve çeşitlidir. Dijital baskı sayesinde gerçekten istediğiniz görüntüyü seçebilirsiniz. Tavsiyemiz, uzmanların size tavsiye vermesine izin vermeniz, ancak mutfağı kendinize ait hale getirmeye çalışmanızdır.

Sonuç olarak, mutfak için hem perdeler hem de panjurlar , evdeki bu çok beğenilen mekanın dekorasyonu için mükemmel bir tamamlayıcıdır . Ve mutfakta perdeleri nasıl seversiniz? Bilmemize izin ver.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir