Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Nextdoor nedir nasıl çalışır?

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve paylaşılan topluluklar oluşturmalarına izin vermek için oluşturulan ağ. Dünyanın en büyük mahalle ağı 2008’de kuruldu ve merkezi San Francisco, California’da. Daha sonra şirket Ekim 2011’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüldü. Şu anda hizmetleri 11 ülkede mevcut. Mahallelerin hayatımızdaki en önemli ve işlevsel topluluklardan biri olması, en başından itibaren Nextdoor ilkesine […]

15 Ocak 2022 - 11:22 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi. A+A-

Nextdoor nedir nasıl çalışır?

Nextdoor bir sosyal medyadır mahallelerin birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve paylaşılan topluluklar oluşturmalarına izin vermek için oluşturulan ağ. Dünyanın en büyük mahalle ağı 2008’de kuruldu ve merkezi San Francisco, California’da. Daha sonra şirket Ekim 2011’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüldü. Şu anda hizmetleri 11 ülkede mevcut. Mahallelerin hayatımızdaki en önemli ve işlevsel topluluklardan biri olması, en başından itibaren Nextdoor ilkesine yön vermektedir. Bugün, komşular Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsveç, Danimarka ve Avustralya’da 247.000’den fazla mahallede bu platforma güveniyor ve gelecekte çok daha fazlası katılacak. Nextdoor, komşuların web uygulaması aracılığıyla yerel haberlerden haberdar olmalarını sağlar.Girişiminizde Danışmanlığa mı ihtiyacınız var? ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Bu yazıda, platformun birçok ülkede büyümesine yardımcı olan şirketin iş stratejisi ve ilişkisinin her yönünü tartışarak Nextdoor İş Modeli’nin derinliklerine dalacağız. Bununla birlikte “Nextdoor nasıl çalışır” ve “Nextdoor nasıl para kazanıyor?” gibi en sık sorulan soruların cevaplarını da almaya çalışacağız. En iyi şekilde yararlanmak için bu makaleyi sonuna kadar okumaya devam edin.

İçindekiler 

 • Nextdoor- Başlangıç
 • Nextdoor- Şimdiki
 • Nextdoor İş Modeli
 • Nextdoor nasıl çalışır?
 • Nextdoor nasıl para kazanıyor?
 • Nextdoor’un yatırımcıları kimler?

Nextdoor- Başlangıç

Nextdoor, 2008 yılında Nirav Tolia, Sarah Leary, Prakash Janakiraman ve David Wiesen tarafından kuruldu. Şirket, dünyanın önde gelen risk sermayesi şirketlerinden biri olan Benchmark’tan uzun süredir yoksundu ve Snapchat, Uber, WeWork’a yapılan yatırımlardan ve diğer birçok girişimden sorumluydu.

Her şey şirket kurulmadan çok önce başladı. 1999’da Tolia, diğer dört kişiyle birlikte müşteri ürünlerini inceleyen bir web sitesi olan Epinions’ı kurdu. Epinions, bir fiyat karşılaştırma sitesi olan Dealtime ile birleşmeye devam etti. Bu iki şirket 2004 yılında Shopping.com ortak şirket adı altında halka açıldı. Toplam 750 milyon doların üzerinde değerleme yaparak yılın en başarılı halka arzlarından biri oldu. Nirav Tolia’nın hayatında pek çok komplikasyon olmasına rağmen, üç yıl sonra Nextdoor’u yarattı. Bir yıllık beta testinden sonra, Nextdoor hizmetleri nihayet 2011’de platforma kayıtlı 26 eyaletten 175 mahalle ile başlatıldı. Kısa süre sonra şirket hemen başarılı oldu. Sadece 3 yıl sonra Nextdoor, platformda birbirine bağlı 22.500 mahalleye sahipti.

Nextdoor- Şimdiki

Bugün Nextdoor, dünya çapında 11 ülkeden mahalleleri başarıyla birbirine bağladı. Şirket şu anda aylık 25 milyondan fazla aktif kullanıcı sayıyor ve bu da gelirinin daha hızlı büyümesine neden oluyor. Kurucusunun hayatındaki çeşitli trajedilere rağmen şirket, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya gibi çeşitli ülkelerde büyümeye devam etti.

2020’de COVID-19 pandemisinin gelişi, şirketin hızlı büyümesi için bir fırsat olarak ortaya çıktı. İnsanlar evlerine sığınmaya başlayınca Nextdoor, yakınlardaki komşularla bağlantı kurmanın tek yolu haline geldi. Platform, insanların barınma faaliyetleri ve diğer temel ihtiyaçlar konusunda komşularına yardım etmesine yardımcı oldu. İnsanlara uygulamayla daha fazla yardımcı olmak ve ihtiyaçlarını büyümek için bir fırsat olarak kullanmak için şirket, “Yardım Haritası” adlı yeni bir özellik ekledi. Bu özellik, kullanıcıların ihtiyaç sahibi komşularını belirlemelerine izin verdi. Ayrıca şirket, temel ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için Walmart ile ortaklık kurdu.

Platform komşuları birbirine bağlamak için bir yardım eli olarak oluşturulmuş olsa da, birçok kişi onu ırkçılar hakkında yorum yapmak için bir platform olarak kullandı. Platform, daha önce kullanıcıların istekleri doğrudan yerel polis departmanına iletmesine izin veren özelliği kaldırdı ve bu sıkıntıyı durdurmak için kullanıcı yönergelerini güncelledi. Ayrıca, ırkçılık karşıtı bir bildirim, kullanıcının gönderisini durduran ve yazdıklarını tekrar kontrol etmelerini isteyen bir açılır bildirim de sunmaya başladı. Özetle 2020, Nextdoor’un halka açık bir şirket olarak nihayet karşılandığı yıl olduğu için şirket için güçlü bir büyüme yılı oldu. Temmuz 2021’de Nextdoor, Khosla Ventures Acquisition Co. II ile şirketi halka arz edecek bir anlaşma imzaladı.Şunları da beğenebilirsiniz   Wingly Nasıl Çalışır?

Nextdoor İş Modeli

Nextdoor, sosyal ağ uygulaması sizi komşularınızla ve yerel topluluklarla bağlantı kurma konusunda uzmanlaşmıştır. Bu ağ, mahalle ile daha güçlü ve daha güvenli bir ağ oluşturmaya yardımcı olur. Tüm avantajlarının yanı sıra, Nextdoor iş modelini tartışırken inceleyeceğimiz iş modeliyle ilgili bazı dezavantajlar da var. O halde fazla vakit kaybetmeden Nextdoor iş modelini ayrıntılı olarak incelemeye geçelim.

Değer Önerileri

Şirketin iş modelinin yenilikçi kısmı, komşuların daha bağlantılı ve daha güçlü topluluklar oluşturmak için birlikte çalıştığı kullanıcılara güvenilir bir platform sağlamayı hedeflemesidir. Yerel toplulukların, özel bir sosyal ağ oluşturarak çevrimiçi olarak komşularıyla bağlantı kurmasına ve konuşmasına olanak tanır.

Müşteri Segmentleri

Doğru müşteri segmentasyonu, operatörlerin müşterilerle en verimli şekilde etkileşim kurmasını sağlar. Nextdoor, müşterilerini iş modeline dahil etmek için bunu yaptı. Nextdoor’un hizmetleri, daha güçlü ve yardımsever bir topluluk oluşturmak için komşular, yerel emlakçılar ve reklamcılardan oluşan bir topluluğu hedefliyor.

Müşteri ilişkileri

Nextdoor, yerel toplulukların çevrimiçi olarak birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayan bir platform sağlayarak müşteri ilişkilerini sürdürüyor. Özel bir ağ oluşturmalarına, yerel tavsiyeleri sorgulamalarına, emlakçılarla bağlantı kurmalarına ve diğer konuları sorgulamalarına olanak tanır.

Anahtar ortaklar

Nextdoor, San Francisco merkezli özel bir şirkettir. Şirketin önde gelen yatırımcılarından bazıları Benchmark, Greylock Partners, Shasta Ventures, Kleiner Perkins, Riverwood Capital, Bond, Axel Springer, Comcast Ventures ve diğerleridir. Diğer önemli ortaklar, donanım sağlayıcıları ve pazarlama ajanslarını içerir.

Anahtar faaliyetler

Nextdoor İş Modelinin temel faaliyetleri şunlardır:

 1. Pazarlama stratejileri
 2. reklam
 3. Satış ekibi
 4. Müşteri kazanımları
 5. Halkla ilişkiler
 6. Sosyal medya
 7. metin yazarlığı
 8. Yönetici
 9. Satış
 10. Web Tasarım
 11. Ürün tasarımı
 12. Teknoloji gelişimi
 13. Yönetmek
 14. girişimci
 15. Başlatmak
 16. Liderlik
 17. Yaratıcı düşünce
 18. İşbirliği
 19. Analitik
 20. Müşteri Hizmetleri
 21. Eğitim
 22. kodlama
 23. Test yapmak

Kanallar

Nextdoor platformuna web platformu ve mobil uygulama üzerinden erişilebilir. Diğer kanallar arasında özel mahalle web siteleri, bloglar ve basın yer alır.

Ana Özellikler

Kısaca Nextdoor işini anlamanıza yardımcı olacak birkaç Nextdoor özelliğinin listesi:

 1. Nextdoor, temel olarak, kullanıcıların komşularıyla bağlantı kurmasını sağlayan bir Kuzey Amerika sosyal medya ağ sitesi/uygulamasıdır. Platform, insan bağlantısını geliştirmek ve her yerde daha güvenli ve daha mutlu topluluklar oluşturmak için oluşturuldu.
 2. Nextdoor, platformdaki sponsorlu reklamlar veya gönderiler için markalardan, yerel bayilerden veya diğer hizmet sağlayıcılardan ücret alarak para kazanır. Aslında daha büyük markalar için bütçe de çok yüksek yani bu hizmet için aylık harcama en az 25000$ olmalı.
 3. Sponsorluk reklamlarının maliyeti oldukça yüksek olduğu için, platform, daha küçük bütçelere sahip olanlara, Nextdoor platformundaki işletmelerini posta koduna göre tüketicilere tanıtma şansı sunuyor. Ayrıca, hizmetlerini 10 milden fazla olmayan belirli bir alanda hedef kitleye tanıtmak isteyen küçük işletmelere de ultra yerel reklamcılık sunulmaktadır.

Nextdoor nasıl çalışır?

Facebook, Instagram gibi insanların dünyanın her yerindeki kullanıcılarla bağlantı kurmasını sağlayan diğer sosyal ağ uygulamalarına kıyasla Nextdoor, yerel toplulukları (birbirine yakın insanlar) birbirine bağlamaya odaklanır.

Diğer kullanıcılar da isterlerse topluluklara katılabilir:

 1. mülk kiralamak
 2. mülk satın al
 3. Kiralık mülk sahibi olun

Şunları da beğenebilirsiniz   : LinkedIn Nasıl Para Kazanıyor? LinkedIn İş modeline ilişkin içgörüler

Platformda kimlik doğrulama, kişinin telefon faturasındaki adres veya kod gerektiren ve adrese gönderilen bir kartpostal aracılığıyla gerçekleşir. Sonuç olarak, platformdaki tüm kayıtlı üyeler gerçek adlarını kullanır. Kullanıcılar kayıt olduktan sonra Nextdoor platformunun çeşitli özelliklerine erişebilir. Bu özellikler şunlardır:

 1. Yerel topluluklar, farklı yerel etkinlikler için önerileri birbirleriyle paylaşabilir
 2. Yerel topluluklar, insanların yerel haberlerden haberdar olmalarını sağlar
 3. Kullanıcılar yakınlarda suç ve güvenlik uyarıları alır
 4. Kullanıcılar mülklerini kiraya vermek isterlerse kolayca bilgi paylaşabilirler.
 5. Yerel bağlantı, yakınlardaki insanlarla ev zamanını satın almak ve satmak için kullanılabilir.
 6. Kullanıcıların yerel profesyonellerle bağlantı kurmasını sağlar

Nextdoor, profesyonelleri birbirine bağlar

Nextdoor, gelişen toplulukların komşulardan ve kuruluşlardan oluştuğu gerçeğinin farkındadır. Komşuları, işletmeleri, kar amacı gütmeyen kuruluşları, kamu kurumlarını ve büyük markaları birbirine bağlayan bir iş modeli bulmasının nedeni budur.

Nextdoor’da bir işletme sayfası oluşturma

Nextdoor, kullanıcılarının platformda bir işletme sayfası oluşturmasına olanak tanır. Kendiniz için bir tane oluşturmak için adım adım kılavuz burada:

 1. Belirtilen bağlantıyı ziyaret edin: nextdoor.com/create-business
 2. Kaydolarak bir hesap oluşturun
 3. İşletme adınızı, adresinizi girin ve devam düğmesine tıklayın
 4. Müşterilerin sizinle iletişim kurmasına izin vermek için e-postayı, telefon numarasını, web sitesini ve adresi girin
 5. İşletme sayfanızla başlamak için işletmenize uygun işletme kategorisini seçin
 6. Ardından Nextdoor işletme profilinizi oluşturmaya devam edin
 7. İşletme profili kontrol panelinde, Bir logo resmi yükle ‘yi tıklayın . Bu sizi temel bilgi formuna götürecektir.
 8. Bir kapak sayfası yükleyin
 9. Logo resmini yükleyin
 10. İşletmenizin veya işletmenizin sağladığı hizmetin ayrıntılarını paylaşmak için bir biyografi ekleyin
 11. İletişim bilgilerini girin
 12. İşletmenizle alakalı daha fazla kategori ekleyin
 13. İşletmenizin sunduğu ürün ve hizmetleri temsil etmek için fotoğraf galerisine resimler ekleyin

Nextdoor nasıl para kazanıyor?

Şimdi Nextdoor nasıl para kazanıyor ?

Nextdoor, parasını sponsorlu reklamlar, yerel anlaşmalardan alınan ücretler ve açılan reklamlarla kazanıyor. Nextdoor İş Modeli bölümünde daha önce tartışıldığı gibi, şirket 3 gelir akışına dayanmaktadır: farklı markalar için sponsorlu reklamlar, yerel anlaşmalar ve mahalle sponsorluğu. 3 gelir akışını ayrıntılı olarak tartışalım:

 1. Sponsorlu Reklamlar:

Bu sponsorlu reklamlar, Nextdoor’un reklam programıyla ortak olan işletmeler tarafından paylaşılır ve günlük olarak kullanıcının haber akışında ve günlük mahalle haber bülteni e-postalarında görüntülenir. Uygulamadaki sponsorlu reklamlar, yalnızca daha büyük yerel işletmeler veya ulusal markalar tarafından kullanılabilir, çünkü şirketlerin reklamlarını yayınlayabilmeleri için ayda minimum 25000 ABD Doları taahhüt etmesi gerekir.

 1. Yerel fırsatlar:

Nextdoor Yerel fırsatlar programı, yerel işletmelerin yerel bayinin çeşitli hizmetlerinden ve tekliflerinden haberdar olmalarını sağlamak için yerel topluluklarla kuponları, indirimleri ve diğer ilgili haberleri paylaşmalarına olanak tanır. Bu, platformun topluluklarındaki şirketleri desteklemesini sağlar. Bu yerel işletmeler, anlaşmaların uygulamada görünmesi için Nextdoor’a sabit bir ücret ödemek zorundadır.

24 Eylül 2019’da Nextdoor, iş ortaklarının Nextdoor platformuna entegre olmalarını ve Nextdoor’un uygulama/web sitesi kullanıcılarını yerel hizmet uzmanlarına bağlamalarını sağlamak için oluşturulmuş Yerel Ortaklık Ağı’nı duyurdu. Handy, HomeAdvisor ve Thumbtack ilk ortakları olarak piyasaya sürüldü. Bununla, Nextdoor üyeleri artık platform aracılığıyla belirli görevler için yakındaki mevcut profesyonellerle randevularını bulabilir ve rezerve edebilir.

 1. Mahalle Sponsorlukları:

Nextdoor’un Mahalle Sponsorluğu programı, yerel hizmet şirketlerinin platform aracılığıyla işlerini geliştirmelerine olanak tanır. Bu hizmet sağlayıcılar arasında emlakçılar, kiralık emlak uzmanları, brokerler, sigorta acenteleri, tatil kiralama uzmanları vb. yer alabilir. Nextdoor, reklam bölümünde de kullanıcının haber akışında görünen reklamlar yayınlayarak hizmetlerini uygulamada tanıtır. Bu programda, hizmet sağlayıcılar, uygulama aracılığıyla yerel toplulukları cezbetme fırsatı elde etmek için şirkete sabit bir ücret ödemek zorundadır. Bu sponsorlu reklamlar veya gönderiler, diğer reklam programlarına kıyasla yalnızca işletme yerlerine yakın olan kullanıcılara gösterilir. Müşterilerle daha iyi ilişkiler kurmak için yerel işletmeler sponsorlu içerikleri için görseller ve videolar sağlamalıdır.  OYO Rooms’un bir AirBNB Klonu olmaktan ‘X için Uber’ iş modeline nasıl dönüştüğünü de beğenebilirsiniz .

Ayrıca, yerel işletmeler aboneliklerini istedikleri zaman iptal edebilir. Bu özellik, bütçe bilincine sahip olmalarına yardımcı olmak için iş modeline eklendi.

Şirketin elde ettiği gelirden bahsetmişken, Nextdoor’un satış ve kar rakamları halka açık değil. Ancak eski Gelirler Başkanı Lauren Nemeth’e göre, 2018 gelirleri, acentelik hizmetinin eklenmesinden sonra üç katına çıktı ve 2017’de şirket gelir elde etmeye yeni başladı. O zamanlar Nextdoor’un reklam gelirinin “on milyonlarca” olduğu tahmin ediliyordu.

Nextdoor’un yatırımcıları kimler?

Crunchbase’e göre Nextdoor, 24 yatırımcı tarafından finanse ediliyor. Bunlardan 8’i lider yatırımcılardır. İşte Nextdoor’un bazı yatırımcılarının isimleri, Bond, Meyer Equity, Sean Tiner, Tiger Global Management, Riverwood Capital, Benchmark, Kleiner Perkins, Redpoint, Counterpart Advisors vb. Bu isimlerden Bond, Riverwood Capital ve Redpoint: önde gelen yatırımcılardan birkaçı.

Nextdoor, 9 turda toplam 447,9 milyon dolarlık finansman sağlamada başarılı oldu. Bond ve Meyer Equity, şirketin en son yatırımcılarıdır.

PrivCo’ya göre, şirketin 11 Eylül 2019 itibariyle 10 milyar $ + aralığında para sonrası değerlemesi var.

Nextdoor şu ana kadar 3 kuruluş satın aldı. Bunlar:

 1. Komşu: 1 Nisan 2020’de satın alındı
 2. Hoodline: Ağustos 2019’da satın alındı
 3. Trove: 19 Şubat 2019’da satın alındı

Çözüm

İnsanların internette gezinmek için harcadıkları sürenin artmasıyla birlikte sosyal medya kullanımındaki artış son on yıldan beri artmaktadır. ABD’de yetişkinler günde neredeyse 6 saatini dijital medyada geçiriyor. Aslında, ABD’de 18 ila 29 yaşları arasındaki yetişkinlerin, gazeteler gibi diğer basılı materyallerden ziyade sosyal medya platformları aracılığıyla dolaylı olarak haber alma olasılıkları daha yüksektir.

Bu verilerle, günümüzde sosyal medya platformlarının çok geniş bir kapsamı olduğu ve Nextdoor’un sosyal paylaşım sitelerindeki boşluktan yararlanan platformlardan biri olduğu sonucuna varabiliriz. Nextdoor artık ülke çapındaki komşuların yerel topluluğumuz için en önemli tavsiyeleri ve bilgileri almak için başvurdukları yer haline geldi. Çeşitli ülkelerdeki komşular, günlük ihtiyaçlarını karşılamak ve daha güvenli ve daha mutlu topluluklar oluşturmak için güvenilir, kullanışlı ve ilgili yerel haber sağlayıcılarına katılmanın bir yolu olarak Nextdoor’a yöneliyor. Verilere göre, platformdaki gönderilerin yaklaşık %20’si komşu tavsiyeleri içeriyor ve yerel servis sağlayıcının tesisat, elektrikçi, bakkal vb. gibi bilgilerini içeriyor.

Nextdoor Clone’a benzer bir sosyal medya ağ platformu başlatmak istiyorsanız , Ncrypted Technologies, yetenekli ve yenilikçi iş gücümüz tarafından geliştirilen doğru çözümlere sahiptir. Başarılı bir sosyal medya ağ platformu başlatmanıza izin vermek için ihtiyacınıza göre özelleştirilmiş ve yenilikçi özellikler sunuyoruz.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ