Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Oturma odası için avize lamba modelleri

Oturma odası fotoğrafındaki modern avizeler Oturma odası, tüm ailenin genellikle dinlenmek, sohbet etmek ve misafir kabul etmek için toplandığı yerdir. Sonunda, oturma odası sadece dinlenme yeri olarak değil, aynı zamanda bir ofis olarak da hizmet verebilir. Bu nedenle salon stili seçimi ve dekoru büyük önem taşımaktadır. oturma odası avize , oturma odası avize modelleri , oturma odası […]

24 Haziran 2021 - 7:21 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi. A+A-

Oturma odası için avize lamba modelleri

Oturma odası fotoğrafındaki modern avizeler

Oturma odası, tüm ailenin genellikle dinlenmek, sohbet etmek ve misafir kabul etmek için toplandığı yerdir. Sonunda, oturma odası sadece dinlenme yeri olarak değil, aynı zamanda bir ofis olarak da hizmet verebilir. Bu nedenle salon stili seçimi ve dekoru büyük önem taşımaktadır. oturma odası avize , oturma odası avize modelleri , oturma odası için avize , avize oturma odası , misafir odası avize , oturma odası lamba modelleri , oturma odası avize modelleri 2020,

Herhangi bir odanın dekorasyonunda, imarında ve aydınlatılmasında çok önemli bir rol avize tarafından oynanır. Ve oturma odasının iç kısmındaki avizeler genellikle merkezi bir yer kaplar. İç mekanda doğru seçilmiş bir avize, gerekli aydınlatmayı yapabilir, gereksiz detayları ve kusurları gizleyebilir ve genel olarak ihtiyacınız olan atmosferi yaratabilirsiniz.

hanging living room lamps

Oturma odasının iç kısmındaki avizeler

Bugün tavan avizeleri hakkında konuşalım, çünkü çoğu zaman büyük ve çok oturma odalarında değil.

Oturma odası için avize yapımı

Tavan avizeleri. Bu, genellikle doğrudan tavana tutturulmuş bir daire olan avizelerin tasarımıdır. Bu tür avizeler için plafonlar, bir veya daha fazla parçadan oluşan cam veya kristalden yapılabilir.

Avizeler, kolyeler. Yüksek tavanlı büyük salonlarda sıklıkla kullanılan avizeler. Süspansiyon üzerinde bulunan bir, iki veya daha fazla plafondan oluşabilir. Süspansiyon, dövme elemanları ile değerli metallerden (bronz, altın, gümüş) yapılabilir. Süspansiyonun uzunluğu, sahiplerinin ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

klasik. Klasik bir iç mekanda kullanılır. Genellikle kristal, cam ve metalden yapılmış, zincirlerle süslenmiş, taklit mumlar ve seramiklerle süslenmiş büyük bir avize.

Önemli! Genellikle klasik avizelerde, örneğin bir kır evinde geniş ve aydınlık bir oturma odasında harika görünecek çiçek temalı plafondlar yaparak zevkinize katkıda bulunabilirsiniz).

Klasik avizeler her zaman çok zarif ve zariftir. O ölümsüz.

modern. Art Nouveau’da yapılan avizeler her zaman çok yaratıcı, modaya uygun ve modaya uygun aydınlatma cihazlarıdır. Klasikler hariç hemen hemen tüm iç mekanlar için uygundur. Yapıldığı malzeme çok sıra dışı olabilir: camın yanı sıra kristal ve metal her türlü renk, tekstil ve deri kullanılabilir. Tasarım ayrıca herhangi biri olabilir. Her şey hayal gücünüze bağlı: küpler, toplar, zincirler, zincirler ve diğer birçok seçenek olabilir.

Bugüne kadar avize, odanın çok önemli bir dekoratif unsuru olarak aydınlatma cihazı değil, bu yüzden ona bilinçli ve sabırla yaklaşmalısınız.

Evinizde ışık: modern oturma odası avizeleri

Modern bir avize seçmek hiç de zor değil, çünkü herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde uyan birçok model var ve oturma odası birçok işlevin bulunduğu bir oda ve başarılı bir kesişme, odanın sıcak ve rahat bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır. Bazen salonun ya boş olduğu ya da son rötuş yapılmamış gibi yeterince donanımlı olmadığı görülüyor. Bu vuruş genellikle aydınlatmadır.

Seçimin temelleri: oturma odasında modern avizeler

Öncelikle odanın tarzını tanımlamamak, avize çeşitlerini/türlerini saymakla başlamayın. Bu, aydınlatma cihazının aşırı dekoratif kabulü sorunudur. Hırslı birçok insan, bir dizi ışıltılı nesne, çeşitli “fizyolojik” ve diğer dekoratif tuzaklarla şaşırtan avizelere bakar. Evet, çoğu durumda, bu dekorasyon güzeldir, böyle bir dekorasyon için içte gizlenmiştir.

Ancak iç mekanınız bu kadar karmaşık bir aletle uyumlu olsa bile, telkari avizenin güzelliğini daha sık yıkamak, temizlemek ve vurgulamak gerekli değildir. Ve en rahat pozisyondan ziyade daha sık yıkamanız gerekecek. Aksi takdirde, güzellik  Ve bu durum daha sık görülür – avizeye bakmanın karmaşıklığı, sahipleri hızla dengesizleştirir ve yerini daha basit bir versiyon alır.

Bir avize satın almadan önce avizenin yerini ve kaplaması gereken alanı belirlemeli ve ancak bundan sonra uygun modeli seçmelisiniz.

Bu yüzden hemen karar verildi – avizenin tüm bileşenlerini temizlemek için haftalık yarım saatlik bir ritüele hazır. Ve oda küçükse ve toz hızla birikirse, seçimden kısa süre sonra hayal kırıklığına uğrama olasılığınız çok yüksektir. Ve doğrudan söylenebilir, çok karmaşık avizeler, kesinlikle belirli bir tarzda devam eden geniş oturma odaları için iyidir.

Avize ve oda boyutları seçimi: oturma odasında modern aydınlatma

En yaygın seçenek – tavanın ortasındaki bir avize. Tavan yüksekliği yaklaşık üç metre olan orta büyüklükteki bir kare oda için uygundur. Bu düzenleme ile ışık her yöne yayılacaktır. Doğru atmosferi hassas bir şekilde oluşturmak için, ışık yoğunluğunu ayarlamak için yerleşik dimmerli bir avize seçmek mantıklıdır.

Oturma odanızın tavanları çok yüksekse yani kuyu odasının ustasıysanız muhtemelen asma avizelere ihtiyacınız olacaktır. Tavan modelleri uymuyor, odayı eşit şekilde aydınlatma fırsatı vermeyecekler. Bu nedenle, bu durumda, birçok parlak elemanın azaltıldığı parlaklık tercih edilir. Kristal asma braketleri, mum lambaları veya abajurlarla klasik tipte büyük modeller fena değil. Bu durumda, bu tür lambaların kablosu bir metreden ikiye kadar çok uzun olabilir.

Oturma odası büyükse, hacimsel bir avize asılması önerilir.

Oturma odası tavan yüksekliği norm ise, alçak avizeler bir seçenek değildir. İstisna, belki de avizenin yemek masasının üzerindeki yeridir. Diğer durumlarda, yayılan bir siluete sahip bir süspansiyon gereklidir ve ip kısadır.

Stil özellikleri: oturma odasında modern lambalar

Tasarımcıların oturma odasında avize seçimini yaratıcı bir şekilde ele almaları önerilir. Cesur ve beklenmedik kararlar vermekten korkmayın, eski ilkeleri “mütevazı ve titizlikle” terk edin. Modern stiller farklılık gösterdiğinden avize seçiminde de farklı püf noktaları olacaktır.

Eklektizm, “farklı dünyalardan” en sevilen şeyleri seçen stillerin bir karışımıdır. Odanın kendisi parlak çıktıysa, avize tamamen kısıtlanabilir. Peki, avizenin son rengini yapmak istiyorsanız, o zaman herhangi bir çok renkli kolye veya belirgin asimetri veya parlak gölgeler veya gölgeler olan bir cihaz olmasına izin verin.

Bu, her şeyin işlevsel, pratik ve kesinlikle modern olduğu yaşamın içidir. Buradaki avize basit bir şekle ihtiyaç duyar, ancak malzeme, performans ve kalite mükemmel olmalıdır.

Her zamanki gibi modern, gelenekle doludur. Sofistike ve rafine tat – bu atmosferik stili ileten şey budur. Bu oturma odasındaki avize zarif ve kendi kendine yeterli olmalıdır. İnce yaprakları olan çiçek açan bir tomurcuğu andırabilir.

Doğal palet, doğal malzemeler – sıradan bir avize buraya sığmaz. Daha ilginç, örneğin bir kuru dal yığınını anımsatan, bükülmüş ahşaptan yapılmış bir avize görünecek.

Dağ evi tarzında yapılmış oturma odasında, antik dönemde yapılmış büyük bir metal avize

Neoklasizmi hatırlamamak imkansız – klasik tarzda olduğu gibi aynı mevcut oturma odası, sadece aerodinamik. Daha az pathosu var, bu yüzden güzel. Buradaki avize, ajur elemanları ve güzel kolyelerle bir melek için uygundur. Hafif ve zayıf hissetmek, iletilmesi gereken budur.

Modern İskandinav tarzında avize

İç mekandaki İskandinav tarzı bugün o kadar sık ​​karşılanıyor ki, böyle bir oturma odası için avize ayrı olarak bahsetmeye değer. Scandium tarzı sadelik ve doğal unsurlardır, bu nazik kombinasyon avizenin görünümüne yansır.

İskandinav ruhu, oturma odası aydınlatmasında da hissedilmelidir. Kağıt avizeler, ahşap, klasik stile yakın seçenekler veya standart bir seçenek olabilir – mum lambalı bir avize.

İskandinav tarzındaki avize, minimalizm tarzında yapılmış iç mekanda iyi görünüyor.

İskandinav tarzında alan ve ışık özellikle takdir edilmektedir, bu nedenle endüstriyel tasarımdaki lambalar çok alakalı olacaktır. Modern geometrik şekiller, bu tür cihazları çok moda hale getirir. Ana koşul sadelik ve cömertliktir, ancak avizenin küçük bir parçası varsa, örneğin renk (örneğin, renk), o zaman çözüm doğrudur.

Modern tarzda oturma odası için bir avize seçimi (video)

Ve avize, yenileme sonunda seçilir, oda döşendiğinde, oturma odasının ana ve son görüntüsü zaten her şeye sahiptir. Sonra güzel bir dekoratif nokta koymak modern avizeye yardımcı olacaktır.

İç mekandaki çağdaş avizeler: fotoğraf, tipler, tasarım, stiller, odalara göre inceleme

İç mekandaki avizeler tasarımında önemli bir rol oynamaktadır. Doğru aydınlatmayı seçerseniz, alanı daha konforlu hale getirebilir ve odayı görsel olarak genişletebilirsiniz. Karanlık odalar için gerekli olan doğal ışık eksikliğini de telafi edebilirsiniz. Odanın amacına, boyutlarına ve stil kararına bağlı olarak avize tipi seçiminde nüanslar vardır.

Odanın içi için avizeler seçmeden önce basit ama önemli ipuçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • Oda ne kadar küçük olursa, aydınlatma o kadar kolay olmalıdır.
  • Odanın alanlarını ve işlevini dikkate almak gerekir (okuma, ofis, yemek odası için bir yer olup olmadığı).
  • Hangi ek aydınlatma araçlarının kullanılacağı (zemin lambası, aplikler, kanepeler), çünkü bunlar ana ışık kaynağı ile birleştirilecektir.
  • İç panelin stili ve rengi, lambanın tasarımını yansıtmalıdır.

Fotoğrafta klasik avize abartılı görünüyor ve aynalı duvar ve beyaz yüksek tavanla mükemmel uyum sağlıyor.

Kural olarak, avize odanın ortasına takılır, ancak bir odada iki bölge varsa, gerekirse iki merkezi aydınlatma kaynağı kullanılmalıdır. Veya bir alanda avizeyi, diğerini ise aplikleri ve kanepeleri tamamlamak için kullanın (bu karar, alanların amacına ve ışığın gerekli yoğunluğuna bağlıdır).

Çalışma alanı için soğuk aydınlatma seçilmeli, rahatlama ve rahatlama için sıcak ama çok karanlık olmayan bir ışık uygundur. Işık şiddeti ayarlanabilen aydınlatmayı, yatak odaları ve kreşler için en iyi seçim olarak seçebilirsiniz.

klasik

Klasikteki seçenekler daha çok aydınlatma pazarında sunulur ve çeşitli dekor seçeneklerine sahiptir. Klasikler, düz çizgiler, parlaklık ve kristal içerir ve şamdan ve mumluklar, kökenlerini hatırlatırken genellikle şekillerinde taklit edilir. Her tarza uyum sağlarlar ve asla modası geçmezler, bu nedenle bir kazan-kazan seçeneği ve iyi bir yatırımdır.

Fotoğrafta, bej renkli bir oturma odasında klasik tarzda bir sarkıt avize ve bir şamdan tek bir kompozisyon oluşturuyor. Altın rengi, cam, kadife, sıva ve parlaklık sadece geniş odalarda geçerlidir.

Modern bir iç mekandaki avizeler, minimalizm ve pratikliğe eğilimlidir. Basit süsleme veya geometri, yorum yapmadan, nötr bir gamada odanın özlü bir görüntüsünü oluşturur.

İç mekandaki yüksek teknoloji, krom yüzeyler, geometrinin sadeliği ve minimalizm ile ayırt edilir. Çelik, nikel, küp ve berraklıkta parlak yüzeyler mutfak, koridor aydınlatması için uygundur.

İç kısımdaki modern lambalar, farklı malzemelerden ve örtüşmelerinden yapılmıştır. Bir tel küpüne yerleştirilmiş geleneksel bir klasik avize ve bir iplik veya krom topunda sıradan bir lamba olabilir.

Fotoğrafta, beyaz tonlu bir avize, tüm tonlarla birlikte her iç mekana uyacak bir klasik seçimdir.

İç mekandaki çatı katı avizeleri çok çeşitli görünebilir, çünkü bunlar fantezi tarzı için ücretsizdir. Çoğu zaman, bu, içinde lambalar, düzenli dikdörtgen plakalar ve teller üzerinde basit lambalar bulunan geometrik bir tasarımdır.

İç kısımdaki Provence avize, yemyeşil dekor ve cam aksesuarlar olmadan çerçeveli klasik bir lambanın temeli olarak birleştirilebilir. Ahşap ve metal elemanlar, bir uçurumun etkisi, iç mekanı istenen stilistik çözüme yaklaştırır.

Fotoğrafta, Provence tarzında bir oturma odasını dekore etmek için uygun bir seçenek olan beyaz tonlu ve bakır tabanlı klasik bir avize var.

Oturma odasının iç kısmındaki avizeler, her aile üyesinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulması gerektiğinden, özel bir dikkatle seçilir. Ayrıca iç mekandaki aydınlatma tasarımı, konukların dikkatini çekecek dekorun vazgeçilmez bir unsuru olabilir.

Her evde oturma odası birçok işlevi yerine getirir: dinlenme yeridir, çocuklar oynar, TV izler, konuşur ve konuşur, bir işyeri olabilir ve burada ev ziyafetleri de yapılır.

Stüdyo daire ise, ana alan oturma odası olacaktır. Odanın tasarımını, aydınlatma cihazlarının sayısını, yoğunluğunu ve merkezi avizenin yerini belirlemek önemlidir.

Fotoğrafta, orijinal asılı avize ölçülü ve uyumlu görünüyor, ana işlevi yerine getiriyor ve oturma odasının tasarımına modern bir tarzda uyuyor.

Mutfağın iç kısmındaki avizeler rahatlık katıyor ve ev sıcaklığında bir atmosfer yaratıyor. Basit bir tasarıma sahip tavana montajlı küçük armatürler seçmek daha iyidir, bu bakımı kolaylaştıracak ve pratikliğini vurgulayacaktır.

Fotoğrafta kristal bir avize ve cam bir masa tek bir yemek alanı oluşturuyor. Lambanın olağandışı yerleşimi dikkat çeker ve mutfağı özgün kılar.

Aydınlatma, iç mekanı tamamlayabilir veya sıra dışı bir tasarımla öne çıkabilir. Merkeze yerleştirilebilir ve yemek masasına yerleştirilebilir. Çalışma yüzeyinin üzerindeki ek aydınlatmayı unutmayınız, ek lambalar avizeye müdahale etmemelidir.

Fotoğrafta basit bir sarkıt lamba basit ve işlevsel görünüyor. Onunla ilgilenmek ve sırayla desteklemek kolaydır. Aydınlatma işlevi, çalışma yüzeyinin üzerindeki spotlar ve aydınlatma ile gerçekleştirildiği için dekoratiftir.

Yatak odasının iç kısmındaki avizeler, özellikle sade ve pratik mobilyalarla modern bir iç mekanda konfor yaratmada özel bir rol oynamaktadır. Bir lamba seçerken tavanın yüksekliğini, yatağın boyutunu, mobilya ve duvarların rengini dikkate almanız gerekir. Bir yatak odası için ışık yoğunluğu kontrollü bir avize daha iyidir.

Fotoğrafta zarif bir cam avize yatak odasına lüks katıyor ve iç mekanı kahverengi tonlarda seyreltiyor.

Fotoğrafta çiçek temalarında modern bir avize yapılmış, tasarımlarında çiçeklerin, yaprakların ve dalların ayrıntılarını tekrarlıyor.

Fidanlıktaki avize daha egzotik bir biçimde yapılabilir, ancak malzemenin çevresel uyumluluğuna dikkat etmek gerekir, toksik olmamalı ve ısıtıldığında koku yaymamalıdır. İç tasarım nötr bir aralıkta yapılırsa, lamba en parlak renk olabilir. Ayrıca donanma, korsan, uzay ve diğer temaları da destekleyebilir.

Fotoğrafta klasik bir avize var. Klasik tarzda temalı çocuk odası, küçük bir prenses için rahat bir ortam yaratıyor.

Salonun iç kısmındaki avize, evin konforunu vurgular ve verimli bir ışık yoğunluğu seçimi ile dikkati bitişe yönlendirir ve aynı zamanda alanı genişletir. Tavan küçük olmalı, odanın geometrisini tekrarlamalı ve basit şeffaf malzemelerden yapılmalıdır. Tavanlar yüksekse, birkaç lambalı klasik tarzda bir sarkıt lamba seçebilirsiniz.

Koridor duvarın taş veya sıva ile bitirilmesi durumunda, koridorda ahşap paneller varsa, aynı ahşabın ahşap dekorasyonunun en uygun versiyonu olan bir fener şeklinde bir lamba seçebilirsiniz.

Fotoğrafta beyaz duvarlar, cam paneller ve küçük bir ışık plafond koridor ışığını doldurdu ve görsel olarak daha büyük hale getirdi.

Banyonun iç kısmındaki aydınlatma, pratik ve dekoratif bir işlev görür. Bununla beraber zarif ve özgün bir banyo dekoru oluşturabilirsiniz.

Fotoğrafta, yazarın avize modeli, banyonun iç kısmına özel bir bireysellik eklemenize izin veriyor.

  • askıya alındı. Bir ip veya ip üzerindeki plafondlardır. Tavan ile boşluk arasındaki mesafe yarım metreye kadardır ve tavan yüksekliğine göre ayarlanabilir. Çoğu zaman cam tonları seçerler, ancak plastik veya kumaştan yapılabilirler. İpin uzunluğuna göre ya romantik ya da resmi bir iç mekan yaratılır. Bu görünüm oturma odası ve yatak odası için uygundur. Alçak tavanlı bir apartmanda sarkıt lamba uygun değildir.
  • Çatı. Tavana asılmadan sabitlenen, merkezi aydınlatmanın daha mütevazı bir versiyonu. Plafond’lar daha çok tek bir tasarıma veya bireysel öğelere benziyor. Malzemeler arasında cam da tercih edilmektedir. Küçük odaların ve alçak tavanlı odaların içi için ideal çözüm. Herhangi bir stil için uygundur.

Günümüzün iç mekanındaki dövme avizeler beklenmedik görünüyor ve el yapımı sanatın konusu. Çizgilerin ve kıvrımların yumuşaklığına bağlı olarak, bükülmüş veya hafif, katı ve heybetli olabilirler. Sağlam ofisi ve lüks oturma odasını mükemmel bir şekilde dekore ederler. Eklektizm yaratmak için modern bir odaya uygun iç mekanda ahşap ve taş ile birleştirin.

İç mekandaki kristal avize, rahat bir ortam için uygundur, klasiklerin hoş hislerini ve girişini çağrıştırır. Kristal ışığı kırar ve modern teknoloji sayesinde herhangi bir renk olabilen bir oyuncak yaratır. Avize, yüksek tavanlı oturma odası ve yatak odası için uygun renkli taşların eklenmesiyle kristal olabilir. En beğenilen Çek ve İtalyan kristalidir. Buna karşılık, ışınların sürekli çalışması için uygun bakım gerektirir.

Fotoğrafta, klasik bir yatak odasının dekoruna kristal bir avize uyuyor. Altın kaplama detaylar, duvarlardaki boyalar ve beyaz alçı kalıplı iki katlı tavan harika bir görüntü oluşturuyor.

Renk çözümü, parlak bir vurgu lambası olabileceği veya genel renk tonuna uyabileceği odanın tasarımına bağlıdır.

  • İç kısımdaki siyah avize abartılı görünüyor ve parlak duvarlara ve yüksek beyaz tavana uyacak. İç mekan minimalizm, yüksek teknoloji, klasikler, gotik tarzında dekore edilebilir, tasarıma bağlıdır.

Fotoğrafta, bir kır evinin eklektik iç mekanını örümcek şeklinde siyah bir avize süslüyor.

  • İç kısımdaki beyaz avize, renkleri birleştirirken klasik bir seçenektir, çünkü beyaz tüm tonlarla birleştirilir ve herhangi bir iç mekana sığar. Malzemeyi ve tutturma yöntemini seçmek de önemlidir.

Aydınlatma yardımıyla odanın tasarımını deneyebilir ve özgün bir iç mekan yaratabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflar, çeşitli işlevsel amaçlara sahip odalarda avize kullanımına ilişkin örnekleri göstermektedir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Duvara monte çalışma masası Duvara monte çalışma masası

Katlanır yan masa montajı Bricomanía’da katlanır bir yan sehpa kuracağız. Alet panelinin altına katlanır bir yan sehpa yerleştire...

Paspas örnekleri yeni sezon en şık modeller Paspas örnekleri yeni sezon en şık model...

Paspasların misafirlerin ilk izlenimlerinde çok büyük etkisi olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden çoğumuz şık bir paspasa sahip olmanın çok...

En farklı yılbaşı ağacı yapımı 2022 En farklı yılbaşı ağacı yapımı 2022...

Genel bir kural olarak, olağan olan, yılbaşı ağacı yapımı, plastikten yapılmış veya doğal olan bir Noel ağacına sahip olmaktır, ancak e...

Dubleks ev içi merdiven modelleri Dubleks ev içi merdiven modelleri

Dubleks sahibiyseniz, evinizin dekorasyonu ve tasarımı ile ilgili en önemli kararlardan birinin iç merdiveninizin nasıl olacağı olacağı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ