Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Paspas örnekleri yeni sezon en şık modeller

Paspasların misafirlerin ilk izlenimlerinde çok büyük etkisi olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden çoğumuz şık bir paspasa sahip olmanın çok büyük paralara mal olabileceğini düşünüyoruz. paspas örnekleri , örgü paspas modelleri , klozet takımı örnekleri , örgü halı modelleri , örgü paspas modelleri ve yapilişi , paspas örgü modelleri , el örgüsü paspas modelleri , örme paspas modelleri , […]

25 Temmuz 2021 - 15:22 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi. A+A-

Paspas örnekleri yeni sezon en şık modeller

Paspasların misafirlerin ilk izlenimlerinde çok büyük etkisi olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden çoğumuz şık bir paspasa sahip olmanın çok büyük paralara mal olabileceğini düşünüyoruz. paspas örnekleri , örgü paspas modelleri , klozet takımı örnekleri , örgü halı modelleri , örgü paspas modelleri ve yapilişi , paspas örgü modelleri , el örgüsü paspas modelleri , örme paspas modelleri , penye ip paspas modelleri, Ancak evinizdeki yün, eski elbise veya karton kağıt gibi malzemeleri kullanarak muhteşem bir giriş paspası yapabilirsiniz .

Evde Paspas Nasıl Yapılır

Evde Paspas Nasıl Yapılır : 3 Uzman İpucu

İpuçları 1: Eski Kumaştan Paspas

Eski kıyafetleri atmak normal bir uygulamadır. Ancak bunları renkli el yapımı paspas yapmak için kullanabilirsiniz. Bu nedenle, atık kumaştan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

Eski kumaşı parçalara
ayırın İlk önce, kestikten sonra 6 fit uzunluğunda olabilen uzun bir atık kumaş alın. Genişlik en az 4 fit olmalıdır. Şimdi tüm bezi 3 inç genişliğinde şeritlerle parçalara ayırın. Burada, kesme parçası 12 şerit için 6 fit uzunluğunda olabilir. Parçalar biraz daha az veya daha fazla olabilir. Kafan karışmasın. Bu bir DIY projesidir. Böylece hem genişlik hem de uzunluk için şerit sayısını ekleyebilir veya azaltabilirsiniz.

Kumaşın parçalarını bağlayın
Şimdi tüm geniş şeritleri elinizde bağlayın ve bir ucundan dikin. Üç bağlı şeridin şeritleri pencere ızgarasında biter. Şeritleri ızgaraya bağladıktan sonra, şimdi üç şeridi de bağlı uçtan saç örer gibi örün. Şimdi şeritlerin her birini örgü sonuna gelene kadar örgüye ekleyin. Bu nedenle, örgüyü yaklaşık 20 fit uzunluğunda yapan 12 şerit ekleyebilirsiniz.

Örgünün uçlarını
sıkın Şeridin uçlarının fazla uzunluğunu sıkın. Geniş şeritlerin uçlarını dikmek için bir iğne ve iplik kullanabilirsiniz. Şeritler örgüde birbirine sabitlenecektir. Şimdi pencere ızgarası ile fazla uç bağlarını kesin. Uçlarını kestikten sonra birbirine dikin.

Matı Yuvarlamaya Başlayın
Uçları birlikte diktikten sonra sıra örgülü bobini daireler halinde yuvarlamaya geldi. Paspasın ilkel şeklidir. Yani örgülü bobinin bir ucundan başlayın. Her bir ucunu daireye bağladığınızda, koyu renkli iplikle bir iğne ile sabitleyin. Daire tamamlanana kadar tüm uçları daireye dikin. Daire bittiğinde, muhteşem bir DIY matı haline gelir.

İpuçları 2: Karton Kağıttan Ev Paspası

Şablonlu paspas, DIY malzemelerinden hazırlanmış süper havalı bir paspastır. Malzemeler evde mevcut olduğu için uğraşmanıza gerek yok. Öyleyse, harika bir paspas hazırlamanın adımlarını öğrenmek için aşağı kaydırın.

Gerekli malzemeler

 • Karton kâğıt
 • Kesici
 • Düz bir Paspas
 • Sprey yapıştırıcı
 • Sprey boya

Kendin Yap şablonlu bir paspas yapmak için kolay adımlar

 • Metni seçin ve güzel bir yazı tipi kullanarak kartona yazdırın. Karton boyutu, paspasın sığacağı kadar büyük olmalıdır.
 • Şimdi karton metnini bir kesici ile şablonlayın.
 • Sprey yapıştırıcı kullanarak şablonları paspas üzerine sabitleyin. Şablonlar paspasın üzerine sığmalıdır.
 • Şimdi paspasın geri kalanını örtün. Sprey boya kullanabilirsiniz ki leke çıkmasın.

Boyayı birkaç saat bırakarak kurutun. Boyayı kuruttuktan sonra, DIY şablonlu paspasınızın keyfini çıkarın.

İpuçları 3: Tığ İşlenmiş Sisal Halıdan Ev Yapımı Paspas

Tığ işi sisal halısı, çamur odasında, yemek odasında veya herhangi bir yerde kullanılabilen ev yapımı bir karşılama matıdır. Bazı basit talimatları izleyerek herhangi bir boyut ve stil yapabilirsiniz. Sisal nispeten ucuzdur ve hazır bir paspasla aynı fiyata yaklaşık 50 DIY paspas yapabilirsiniz.

Tığ İşi Sisal Kiliminde Kullanılan Malzemeler

 • Büyük bir yığın sisal
 • Bir kroşe kancası
 • Parmakları sarmak için eldivenler

Tığ işi sisal halısı yapma adımları

 • İlk önce tığ ile yığın sisalden istediğiniz kadar zincir yapın. Sisal ne kadar uzun olursa, o kadar rahat olur. Ancak zinciri yaparken, kancanıza yerleştirerek kayma düğümü ile başlayın. Sisal’i kancanın üzerinden geçirin ve ardından ilmeği düğümün içinden çekin. Uzunluk yeterli olana kadar tekrar tekrar yapın.
 • Şimdi sıra yeni ilmekleri zincire çevirerek tığ işi yapmaya geldi. Kancayı yeni ikinci zincire takın ve sisal’ı kancanın etrafına sarın. En son adımda yaptığınız için artık sizin için çok kolay. Şimdi sisal’i ilk halkadan kancanın etrafından çekin. Artık kancanızda iki ilmek var. Tek kroşe olana kadar birkaç kez yapın.
 • Tığ işi yapılan sıra biraz daha kalındır. Kalınlık, paspasın ne kadar rahat olacağını belirleyecektir. Bu nedenle, sonraki satırları tığlayın. Her seferinde tek tığ işi için iki ilmek alacaksınız. Ancak bir zincir tamamlandı.
 • Zinciri tamamladıktan sonra daha fazla zincir dikişi yapmanız gerekiyor. Zincir dikişler, başka bir sıra ile çalışmak için arkanızı dönmenize yardımcı olacaktır. Bir sonraki yuvarlak tığ işi için devam edebilmeniz için her sıranın sonunda yapmanız gerekir.
 • İki kroşe tamamlarsanız, kancayı ilk tığ işi ön ilmeği altına kaydırın. Daha sonra ilmeğe ilk tığ işi için aynı işlemi yapın. İşlemi satır boyunca tekrarlayın. Halı istediğiniz kadar uzun olana kadar tekrarlamaya devam edin.
 • Halı iyi bir paspas olacak kadar uzun, ancak sınır kilitlenene kadar uzun sürmeyecek. Böylece sisalın ucunu kesin ve kenarlarından örün. Ayrıca halının her tarafına birkaç sıra kayma dikişi yaparak kenarları kilitleyebilirsiniz . Sıkıştırmak için her köşede üç kayma dikişi yapmanız gerekir. Tığ işi sisal halınız hazır. Zevk almak.

EN İYİ PASPAS NASIL ALINIR: 2021 PASPAS SATIN ALMA REHBERİ

Eviniz İçin En İyi Paspas Nasıl Bulunur?

Yeni bir dış paspas için alışveriş mi yapıyorsunuz?

Her yıl değiştirmek için ucuz karşılama paspasları satın alıp almayacağınızı veya bir yatırım yapıp yapmayacağınızı merak ediyorsanız, karar vermenize yardımcı olabiliriz. 

Dış Mekan Paspasında İhtiyacınız Olan En İyi 5 Özellik

1. Suda tutar. Dışarısı için en iyi paspas her zaman ıslanmak üzere tasarlanmış olan paspas olacaktır. Yağmura ve neme dayanabilen ve çabuk kuruyan bir paspas istiyorsunuz. Aksi takdirde paspasınızı sık sık değiştirmeniz gerekecektir.

2. UV’ye dayanıklı: Paspas için en iyi malzeme, güneşe karşı korumak için UV ile muamele edilecektir.

3. Küf ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Paspaslar küflenmeye ve küflenmeye karşı dayanıklıysa daha uzun süre dayanır, ayrıca koku taşımazlar (ön kapınızda çok önemlidir!)

4. Sentetik liflerden yapılmıştır. Dış paspaslar bir sezon değil yıllarca dayanmalıdır. Sentetik lifler neme, kire ve hava koşullarına doğal liflerden çok daha iyi dayanır. Doğal lifli hindistan cevizi paspasları iç mekanlarda daha iyi tutulur.

Dış mekan paspası için en iyi malzeme nedir?

Sentetik polipropilen ip – “ıstakoz ipi” dediğimiz – çoğu ön paspas gibi suya ve güneşe maruz kalacak bir paspas için en iyi seçimdir.

Denizdeki ıstakoz tuzaklarını bağlamak için tasarlanan polipropilen ip suya, tuza, kara, kuma, kire, güneşe ve rüzgara dayanabilir.

Hızlı kurur, böylece temiz tutmak için hemen kapıya hortumlayabilirsiniz. Ayrıca hiçbir zaman küflenmez veya küflenmez, bu da bazı paspasların koku almasına neden olur.

İyi bir paspas yapan nedir? Farklı paspas malzemelerinin artıları ve eksileri

Eski Eski Kauçuk Paspaslar:
Belki en güzel paspas değil, ancak kauçuk insanlığın en büyük icatlarından biridir – sert, dayanıklı, su geçirmez ve esnektir.

Tek dezavantajı, kauçuğun yazın aşırı derecede ısınması ve soğuk havaya maruz kaldığında zamanla sertleşme ve çatlama eğilimi göstermesidir.

Dokuma Halat Paspaslar:
Dokuma halat paspas kullanmanın büyük bir avantajı, mevcut tüm renkler ve stillerdir. Bununla birlikte, tüm trafiğe ve kötü hava koşullarına dayanabilmesi için ağır sentetik bir ipten yapılmış bir ip seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

Bizim  Her biri, ipin sertliğinin ayakkabılarınızdan çamuru sıyırmasını sağlayan yükseltilmiş bir dokuma tasarımına sahiptir. Yakaladığı her şey paspastan geçti – sadece kaldırın ve süpürün. Paspasınız asla kir ve kumla tıkanmaz.

Hindistan cevizi veya Doğal Elyaf:
Kapı dekorunuza çok yönlülük kazandıran hindistan cevizinden yapılmış binlerce süper sevimli ve eğlenceli paspas vardır.

Bununla birlikte, hindistancevizi ve doğal lifler kötü hava koşullarına iyi dayanmaz. Yağmur, kar, kum, güneş bu lifleri hızla parçalayabilir. İyi bir paspas sadece bir sezon değil, yıllar sürmelidir. Bu paspaslar en çok iç mekan kullanımı için uygundur.

Hindistan cevizi veya Doğal Elyaf:
Kapı dekorunuza çok yönlülük kazandıran hindistan cevizinden yapılmış binlerce süper sevimli ve eğlenceli paspas vardır. Bununla birlikte, hindistancevizi ve doğal lifler kötü hava koşullarına iyi dayanmaz. Yağmur, kar, kum, güneş bu lifleri hızla parçalayabilir. İyi bir paspas sadece bir sezon değil, yıllar sürmelidir.

Hindistan cevizi ve doğal elyaf paspaslar, iç mekan kullanımı için en uygun olanlardır.

Kumaş veya Halı Paspaslar:
İç mekan kullanımı için en iyisi sentetik veya doğal kumaş paspaslar arasında pamuk, yün, naylon, akrilik, pamuk karışımı ve polyester bulunur. Kumaş paspaslar örgülü, püsküllü veya dokuma olabilir ve sayısız renk ve deseni yansıtabilir. Genellikle temizlemeleri kolaydır – sadece yıkayıcıya atın ve yeterince küçüklerse dışarıdaki kirleri sallayın veya süpürün – ve çok yönlü dekor geliştiricilerdir.

Paspasın boyutu ne olmalı?
Paspas Boyut Kılavuzu:

Standart paspas boyutları 18 x 30’dan başlar – bu en yaygın olarak satın alınan boyutlardan biridir. Tek kapılar için iyi çalışır.

Standart bir ön kapı yaklaşık 36″ genişliğindedir. Ön kapılar için 21 x 33/34 veya 24 x 36/38 öneririz.

İPUCU: Bir parça tebeşir alın ve satın almadan önce her paspasın boyutunu çizin, böylece her boyutun ölçeğini ve dengesini kapınıza göre görebilirsiniz.

Harika bir kural, paspasınızın ön kapınızla aynı genişlikte veya biraz daha az olmasıdır.

Ön kapı paspasını nasıl seçersiniz? İşte hatırlamanız gereken 4 ipucu:

M: Malzeme hava koşullarına ve suya dayanıklı olmalıdır.

C: Tek kapı için ortalama paspas boyutu 18”x30” veya bordalı kapılar için 24”x36” dır.

T: Zaman: Yıl boyunca kullanılabilecek bir paspas seçerek kendinizinkinden tasarruf edin.

S: Güneş: UV koruması eklenmiş bir paspas seçmek, çok güneşli alanlarda solma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olacaktır.

Ticari Istakoz Halatı, traktörü çamurdan çekmek için çift görev yapar.

Dış paspasımı nasıl temizlerim?

Dış mekan karşılama matınızı temizlemenin en kolay yollarından biri, hortumu kapıp hemen kapıda yıkamaktır. Bu size çekici geliyorsa, suya dayanıklı dokuma ipli bir paspas düşünün. Tasarım kum ve kirin içinden geçmesine izin verir (sadece kaldırın ve süpürün) ve su da akar. Sadece ipin polipropilen gibi hızlı kuruduğundan emin olun. Paspasınız kir tutuyorsa, temizlemenin en iyi yolu iyi bir araba süpürgesi veya duvara ya da süpürgeyle eski moda bir darbedir.  

Paspas içeride mi yoksa dışarıda mı kullanmalıyım?

En yoğun trafik kapınız, tipik olarak ön kapı, hem iç hem de dış mekan paspasına sahip olmalıdır. Dış mekan paspasının işi, biri eve girmeden önce kiri, çamuru ve kalıntıları temizlemektir. İç mekan paspasının işi iki yönlüdür: Birincisi, ayakkabı giyilmemesini talep eden evler için ayakkabı toplamak. İkinci olarak, içeride ayakkabılara izin veriliyorsa, paspasın emici olması gerekir, böylece nem içeride takip edilemez.

Bir veranda veya yan kapı ile, tercihinize göre iç veya dış mekanda genellikle tek bir paspas ile kurtulabilirsiniz.

Kiri çıkarmak için en iyi paspaslar nelerdir?

Yükseltilmiş dokumaya sahip veya ağır hizmet tipi kıllara sahip paspaslar, kiri ve çamuru çıkarmak için en iyisidir. Ağır kazımayı kaldırabilecek bir mat isteyeceksiniz. Yoğun kullanım ve neme maruz kalma ile daha çabuk bozulacaklarından hindistan cevizi gibi doğal liflerden bu iş için kaçının. Istakoz Halat Paspaslar, çamur ve kiri paspastan geçirerek yakalayan yükseltilmiş bir dokuma ile tasarlanmıştır. Polipropilen ip suya maruz kaldığında kopmaz.

Paspaslar piyasada mevcut olmasına rağmen, ev yapımı bir paspas becerinizi ve iç güzelliğinizi ifade edebilir. Terkedilmiş giysiler veya malzemeler kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca, paranızı kurtarabilir. Üstelik en iyi paspasları evde yapabiliyorsanız, farklı durumlar ve havalar için farklı paspaslar kullanmak size önemli bir iyilik sunar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Duvara monte çalışma masası Duvara monte çalışma masası

Katlanır yan masa montajı Bricomanía’da katlanır bir yan sehpa kuracağız. Alet panelinin altına katlanır bir yan sehpa yerleştire...

En farklı yılbaşı ağacı yapımı 2022 En farklı yılbaşı ağacı yapımı 2022...

Genel bir kural olarak, olağan olan, yılbaşı ağacı yapımı, plastikten yapılmış veya doğal olan bir Noel ağacına sahip olmaktır, ancak e...

Dubleks ev içi merdiven modelleri Dubleks ev içi merdiven modelleri

Dubleks sahibiyseniz, evinizin dekorasyonu ve tasarımı ile ilgili en önemli kararlardan birinin iç merdiveninizin nasıl olacağı olacağı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ