Çar. Eki 13th, 2021

Elma sirkesinin tüm özelliklerini biliyor musunuz? saçtaki sirke nasıl temizlenir Size onların ne olduğunu anlatıyoruz.

Elbette, sirkenin sadece kadınlar kulübü yemek tarifleri için kullanılmadığını duymuşsunuzdur, çünkü bu bileşen kozmetikle ilgili birçok başka şey için de kullanılmaktadır. Bugün sağlıklı saçlara sahip olmak için sirkenin nasıl kullanılacağını açıklayacağız. Saçları kestirebildiğiniz kadar kısa kestirin. En kolay çözümü bu bu işin.

Aslında, yağlı ciltler için bir tonikten kilo vermek için olası bir müttefik olabileceğinden, internette büyük bir üne sahip olan elma şarabı yağına atıfta bulunuyoruz , çünkü hepimiz o ticari şampuan saçını istiyoruz: hacimli, kabarmayan ve dolgun parlaklıktan mı yoksa İlginizi çekebilir:  Elma sirkesini YÜZ + KULLANIM üzerine uygulamanın 5 yolu.

Fakat sirke saça nasıl uygulanabilir? Asidik yapısı sayesinde doğudan gelen kuru pulları yok ettiği ve saçın parlaklığını arttırdığı için saç derisi için temizleme ve dengeleme bakımlarının bir parçasıdır.

Bununla birlikte, saçınıza sirke kullanmak, banyo yaparken kafanıza sıvı püskürtmekten daha karmaşıktır. İşte onu kullanmanın en iyi yolları:

1. Ürün birikimini ortadan kaldırmaya yardımcı olur

Saçınızda ürünler kullanıyorsanız (günlük şampuan ve saç kremi, saç spreyleri ve jelleri, köpük vb.), bu ürünlerin bazı küçük kalıntılarının kafa derisinde ve saçta kalması ve matlığı bırakması muhtemeldir. ve cansız kilitler.

Bu kalıntı birikiminden kurtulmanın ve kilitlerinizi hayata döndürmenin en kolay ve en ucuz yollarından biri elma sirkesi kullanmaktır.

Eski bir şampuan şişesinde 1 su bardağı elma sirkesi ile 2 su bardağı ılık suyu birleştirmeniz yeterlidir. Saçları her zamanki gibi birleştirmek ve yıkamak için sallayın. Saçları havluyla kurulayın, ardından kökten uca tüm saça elma sirkesi toneri uygulayın. Birkaç dakika bekletin, iyice durulayın ve koşullandırın.

2. Parlamayı geri yükleyin

Elma sirkesi uygulamak saç kütikülünü pürüzsüzleştirir, ancak sadece bu değil, saçınız da parlak, elektriklenmez ve pürüzsüz kalır.

Bunu başarmak için, saçınızı bir sonraki haftaya hazırlamak için her Pazar elma sirkesi ile durulamanız önerilir. Bir bardak elma sirkesinin üçte birini iki bardak su ile karıştırın. İlk yıkamanız için biraz şampuanla birleştirin, ardından durulayın ve her zamanki gibi saç kremi ekleyin.

3. Saç dökülmesini önleyin

Elma sirkesi saç dökülmesine iyi gelir mi? Saç derinizin bileşimi için çok faydalıdır, çünkü “sağlıklı bir saç derisi, sağlıklı saçı korumanın ve saç dökülmesini önlemenin anahtarıdır. Elma sirkesi, bakterileri önleyerek ve dengeli bir pH seviyesini koruyarak kafa derisinin korunmasına yardımcı olacaktır.” Saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü 

Saç derisi sağlığı için bir sprey şişesinde üç ila dört yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak su ile karıştırmanız önerilir. Saç derisine uygulayın ve masaj yapın; Karışımı şampuanlamadan önce 10-15 dakika bekletin. Masaj dolaşımın artmasına yardımcı olacak ve kasların büyümesini teşvik edecektir. 

Saç bakımı için sirke?

Sirke, farklı mekanların dezenfekte edilmesine yardımcı olmaktan, farklı yiyeceklerin hazırlanmasına kadar her zaman farklı ev işlerinde kullanılmış, kolay ulaşılabilir ve ucuz doğal bir üründür; Ancak günümüzde ona atfedilen önemli bir özellik vardır ve o da saç bakımıdır.

Beyaz sirke veya elma sirkesi kullanımı, kabarma, parlaklık eksikliği, bit, kepek gibi farklı saç derisi sorunlarıyla savaşmaya ve hatta ipeksi ve daha az olmasına yardımcı olan özellikler içerdiğinden, saçınızın giderek daha sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için önemli bir müttefiktir. yapışkan; ve sakin olun çünkü sizi endişelendiren kokuysa, duruladıktan kısa bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz.

saçta sirke nasıl temizlenir

Kıvrımla mücadele etmek için:

Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra soğuk su dolu bir bardağa birkaç damla sirke koyun, uygulayın ve masaj yapın, 10 ila 15 dakika etki etmesini bekleyin, ardından bol su ile durulayın. Bu işlem aynı zamanda bitlerle savaşmak, onu ipeksi ve daha az yağlı tutmak için de kullanılır. bit sirkesi nasıl temizlenir,

Parlak saçlar için:

2 yemek kaşığı sirke ve ½ yemek kaşığı limon suyunu bir bardak suya karıştırın, uygulayın, masaj yapın ve 10-15 dakika bekletin, ardından bol su ile durulayın.

Kepek için:

Saçınızı şampuanlamadan önce suyu sirke ile karıştırıp bu karışımla masaj yapabilirsiniz ya da şampuana 1 yemek kaşığı sirke ekleyip bu şekilde yıkayabilirsiniz.


Aşırı ve sürekli sirke kullanımı saçınızı kurutabileceğinden, bu işlemleri haftada sadece 1 veya 2 kez yapmayı unutmayın.

Sorununuz ne olursa olsun, bu basit ipuçları daha sağlıklı saçlarınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, nemlendirmek ve böylece daha güzel ve sağlıklı saçları göstermek için uçucu yağlar veya bal veya zeytinyağı gibi başka bir doğal ürün de ekleyebilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir