Çar. Eki 13th, 2021

PC için Shazam’ı indirin: böylece bilgisayarınızda kullanabilirsiniz

Bilgisayarınızda hangi şarkının duyulduğunu bilmek ister misiniz? Artık PC için Shazam’ı kullanabilirsiniz. Burada deneyin.

Shazam kullanırken o anda hangi şarkının çaldığını öğrenmek için cep telefonunuzu sokağa mı, diskoya mı yoksa evimizin bir yerine mi çıkarıyorsunuz ? dinleterek şarkı bulma pc online Kesin bir anda hangi müziği dinlediğinizi bilmenizi sağlayan uygulama zaten PC’nizde.

Bu uygulama, yapay zekası sayesinde milyonlarca şarkıyı algılıyor. Ancak bununla da kalmaz, Shazam ayrıca Spotify, Apple Music veya YouTube Music ile entegredir, böylece şarkıyı algıladığında onu kitaplığınıza kaydedebilirsiniz.

Bu yalnızca akıllı telefonlarda kullanılabilse de, sonunda PC veya bilgisayar için bir sürüm yayınlandı. Şu anda beta sürümünde olmasına rağmen, dinleterek şarkı bulma pc aynı zamanda ne dinlediğinizi bilme işlevine de sahiptir.

Nasıl kullanılır? Oldukça basittir ve genel olarak bilgisayarınıza reklam indirme eğiliminde olan bir program yüklemeniz gerekmez. Adımları takip et.

PC VEYA BİLGİSAYARDA SHAZAM NASIL EDİLİR

  • Yapmanız gereken ilk şey, seçtiğiniz tarayıcıyı açmaktır.
  • Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer veya Safari olabilir.
  • Bunu yaptığınızda, şu adrese gidin: shazam.com .
  • O anda, uygulamada da gördüğümüz klasik dairenin bulunduğu sayfa görünecektir.
  • Herhangi bir şarkıyı dinleyin ve daireyi çalın. Bu şekilde hangi şarkıyı dinlediğinizi tespit edecek ve size sanatçının adını da verecektir.

CHROME: BELİRLİ BİR SEKMEDE ÇALAN MÜZİK NASIL TANINIR

Gerçek Shazam tarzında, mikrofona ihtiyaç duymadan müziği tanıyabilirsiniz

Telefon operatörlerinin her zaman hangi şarkının çaldığını bulmak için bize şarkı arama hizmeti sunduğu bir zaman vardı. Yavaş yavaş, bu teknoloji, telefonun mikrofonunun dinleyebileceği farklı şarkılarla aynı şeyi yapmamıza izin veren farklı uygulamalar ortaya çıkana kadar daha erişilebilir hale geldi. Web tarayıcısının sesleriyle benzer bir şey yapabiliriz ve Chrome’un belirli bir sekmesinde çalan bir şarkı belirleyebiliriz .

Böylece şarkıları bir sekmede tanımlayabilirsiniz

Bunu yapmak için, her zamanki gibi, web tarayıcısı için farklı uzantılar sunan Google mağazası olan Chrome Web Mağazasına erişmemiz gerekiyor . Bu mağazada AHA Music – Music Identifier adlı bir uzantı bulabiliriz , bu da bize bu ilginç işlevi tam olarak sunacak. Bu sayede Google Chrome’da açtığımız belirli bir sekmede çalan müziği tespit edebiliyoruz . Tek yapmamız gereken, yüklendikten sonra, müziği tanımak istediğimiz sekmede uzantının düğmesine tıklamak.

Ardından, şarkının adını, sanatçıyı ve Spotify, Deezer’da dinlemek veya YouTube’da videosunu görmek için bağlantıların yanı sıra, arama motorunun elde ettiği sonuçları göreceğiz . Hepsinden iyisi, yalnızca geçerli sekmenin sesini tanımlamasıdır, bu nedenle bilgisayarımızın, masaüstü bilgisayarlarda biraz daha az yaygın olan ve diğer uygulamalar için önemli bir gereksinim olan bir mikrofona sahip olduğunu bilmemize gerek yoktur. bu tür, örneğin Shazam örneğinde olduğu gibi, farklı şarkıları tanıyabilir.

Bu uzantı ile sadece taramak istediğiniz sekmeyi seçme konusunda endişelenmeniz ve tüm işi AHA müzik arama motoruna bırakmanız yeterli . Ayrıca son aramalarınıza istediğiniz zaman erişebilirsiniz, böylece bu müziği tekrar dinlemek zorunda kalmazsınız Ses dinleterek müzik arama pc

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir