Çar. Eki 13th, 2021

Stor perdelerinizi sağlam ve dayanıklı özellikleri nedeniyle seçtiğinizi anlıyoruz. Ancak stor perdeler, en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için düzenli bakım ve temizlik gerektirir. fon perde nasıl yıkanır

PEKI BIR STOR PERDEYI TEMIZLEMENIN EN IYI YOLU NEDIR?

Stor perdelerin nasıl temizleneceğine dair bu hızlı ve takip etmesi kolay kılavuzu, temizlik sırasında size ipuçları ve püf noktaları vermek için oluşturduk ve bu da yol boyunca birçok stor perde temizleme efsanesini çürütüyor.

1. Perdeyi suya koymadan önce toz alın.
Bu, bir elektrikli süpürgenin çıkarılabilir başlığı kullanılarak veya eski moda tüylü bir silgi kullanılarak yapılabilir.

2. Banyoya ihtiyacınız yok.
Körleri sıcak sabunlu suyla bir banyoda yıkamak, tüm yüzey alanının yutulmasını sağlamanın en iyi yolu olsa da, büyük bir kovanız varsa – tercihen beş galonluk bir kova – bu da işe yarayacaktır. Kir ve pisliğin yüzeyden ayrılmasını sağlamak için körü kovada otuz dakika yıkayın.

3. Çamaşır deterjanı.
Nazik bir bulaşık deterjanı ve çamaşır deterjanı, herhangi bir zararlı peroksit veya kimyasal içermediklerinden, storunuzu suya batırırken kullanmak için uygun sabunlardır.

4. Körün ıslanmasına izin verin.
Körleri bir bezle silmeden önce, herhangi bir kökleşmiş kir ve kiri gevşetmek için bir süre ılık sabunlu suda ıslanmasına izin verin; bu, silme aşamasını daha az sert hale getirecek ve körlüğe herhangi bir zarar gelmesini önleyecektir. Bir lekeyi ovalamanız gerekiyorsa, bunu bir diş fırçasıyla yapın; bu, lekeyi izole edecek ve perdenin geri kalan yüzey alanının zarar görmesini önleyecektir. Kör, sabun köpüğünden temizlenene kadar temiz temiz suyla durulayın.

5. Giysi atı.
Perdeyi temiz havada bir giysi ata bindirin ve kurumasını bekleyin.

6. Çamaşır suyu ekleyin.
Senin Eğer jaluzi beyazdır , bir kova ya da temiz ılık su dolu banyoya çamaşır suyu biraz eklemek yardımcı olabilir ve kör durulama ve kurumaya asılı önce otuz dakika içinde ıslanmaya bırakılmasını olabilir.

7. ‘Bahar temizliğinden’ fazlasını yapmanız gerekiyor.
Yılda bir kez bahar temizliği yapmak tam bir aptallıktır; Stor perdelerinizi düzenli olarak (en az iki haftada bir) tozunu almak ve silmek, toz, kir ve pislik oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve sık sık derinlemesine temizlemenize gerek kalmamasını sağlar.

İşte karşınızda, stor perdelerinizi nasıl yay (Eylül) temizleyeceğinize dair takip etmesi kolay bir zebra stor perde yıkandıktan sonra nasıl takılır kılavuz. temizlenmesi kolaydır ve ev işlerinize mümkün olduğunca az zaman ayırmanızı sağlar. Jaluzi, stor perde veya karartma perdelerinin eviniz için en iyi seçenek olup olmadığını tartışmak için bugün bizimle iletişime geçin . Stor perde nasıl çıkarılır ev kurulum adımları

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir