Cum. Eki 15th, 2021

Stor perde temizleme hakkında bilmeniz gereken her şey

Bir evde storlar, sürekli toza maruz kaldıkları için temiz tutulması en kolay öğeler değildir. Bu maruz kalma, kir birikmesini kolaylaştırır ve hemen yıkanmadığında , stor perde nasıl temizlenir, stor perde temizliği, stor perde temizlik, stor perde temizleme , stor perde temizliği, stor perde temizlik, store perde yıkama, stor perde temizleme, stor nasıl yıkanır, arabaların raylara kilitlenmesi, perdeyi hareket ettirirken ağırlık hissine neden olması ve diğerleri gibi sayısız soruna neden olabilir. Bu küçük hataların neden olabileceği stresi düşünerek, size stor perde nasıl her zaman temiz tutacağınızı göstereceğiz. Ve en iyisi: doğru şekilde!

Perdenizi temizlemeye başlamadan önce bıçağın üretildiği malzemeye dikkat etmeniz temizliğinize yön vereceği için önemlidir. Ne de olsa kumaş jaluzi temizliği örneğin PVC jaluzi temizliğinden farklıdır. Fark, yıkamak için kullanacağınız ürünün türünden, stor perde o ürüne maruz kalma süresine kadar değişir. Böyle konuşunca, o istenmeyen toz olmadan stor perde tutmak zor görünüyor. Ama çok basit.

Sadece rutin temizlik yeterli mi?

Bazen sünger veya pazen ile stor perde bir temizlik yeterlidir. Ancak bazen erişimin daha zor olduğu yerlerde amatör bir şekilde bulunabilecek kirlerin çıkarılmasını garanti ettiği için parçanın tam bir yıkamaya götürülmesi tavsiye edilir. Bu, stor perde yeni olarak kalması için eğitilmiş profesyoneller tarafından yıkanmasını ve her zaman işlevsel kalmasını sağlayacaktır.

Gölgemi temizlemeye nereden başlamalıyım?

Normalde, storların derinlemesine temizliğine başlamadan önce tüm yüzey kirlerini temizlersiniz. Bir çözüm, tozun çıkarılmasını kolaylaştıracağından, stor perde kapalı olarak çalışmaktır. Bunun için bir paspas veya fırça kullanabilirsiniz. PVC jaluzi gibi bazı durumlarda vakum yardımı ile toz alma işlemi yapılabilir. Bu sayede tüm tozu ortadan kaldıracak ve çok fazla iş ve çabadan kaçınacaksınız.

Ayrıca, tozun perdeye bu kadar çabuk geri dönmesini önlemek için pencerenin yanındaki parmaklıkları temizlemeyi unutmayın.

PVC stor nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Karmaşık değil!

stor imalatında en çok kullanılan malzemelerden biri, sağlamlığı, sağlamlığı ve koruması nedeniyle PVC’dir. Ayrıca, bu tür bıçaklarla storların temizlenmesi daha kolaydır ve birçok insanın bunu tercih etmesini sağlar. Perdeyi bu malzemeden iyice temizlemek, her zaman tozdan uzak tutmak basittir: sadece bir silgi, pazen veya fırça, hafif deterjan ve suya ihtiyacınız vardır. Bu basit ürünler plastik kepenklerinizi mükemmel bir şekilde koruyacaktır.

PVC dikey panjur

Dikey jaluzinizin kanatlarını temizlerken, bıçağın bir ucundan diğer ucuna, mutlaka en yüksek noktadan başlayarak parçanın ucuna doğru inecek şekilde, nötr deterjan eşliğinde nemli bir bez geçirilmelidir. Temizlerken panjurun konumuna dikkat etmek önemlidir! Bıçakların paralel olup olmadığını kontrol etmek önemlidir, çünkü bu daha pratik olacaktır.

Kumaş jaluziler: Onu en iyi şekilde nasıl koruyacağınızı öğrenin!

İdeal olarak, kumaş jaluziler, yanlış yıkandığında bazı kumaşlar zarar görebileceğinden, kapsamlı temizlik için özel yerlere götürülmelidir. Bazı kimyasallardan dolayı rengi solabilir. Ayrıca, yine de evde temizlerseniz kumaşın yıpranma riski vardır. Karartma kumaşları örneğin uzun süre ıslanmaya bırakılırsa renklerini tamamen kaybedebilir .

Alüminyum panjur temizliği için temel ipuçları

Bir alüminyum panjuru temizlerken, parçayı ıslak bırakırsanız kalabilecek lekelerin çok farkında olun. Siyah veya beyaz alüminyum panjurlarda bu kusurlar daha da belirgin olabilir. Bu nedenle, yumuşak bir şekilde bir bezle iyice kurulamak önemlidir. Bu sayede leke kalmayacak ve tam bir temizlik hissi bırakacaktır.

stor perde temizlemek için doğru malzeme nedir?

Her stor farklı bir özelliği vardır, bu nedenle parçanıza zarar vermemek için kullanılacak temizlik malzemesine dikkat etmek önemlidir. En iyi seçenek, zarar görmemesi ve daha uzun süre iyi durumda kalması için jaluzinizin satın alındığı mağazaya danışmaktır.

Ahşap kepenkler

Ahşap kepenkleri temizlemek için, bıçakları paspas veya vakumla silmeniz sorunu çözecektir. Daha eksiksiz bir temizlik istiyorsanız , hizmeti gerçekleştirecek bir şirket aramanız önerilir .

ipi temizlemeyi unutma

İplerin, ellerinizle sürekli temas halinde olan hassas bir perde olduğunu unutmayın. Bu nedenle korunmazlarsa daha çabuk kırılabilirler. Bu nedenle, temizlemeniz gereken zaman aralığını artırarak, temizliği güncel tutmak önemlidir .

Artık storı temizlemeyle ilgili ipuçlarımıza göz attığınıza göre, onları en iyi durumda tutmak için yılda en az iki kez kapsamlı bir temizlik yapmanız gerektiğini unutmayın. Stor perde nasıl temizlenir Kadınlar Kulübü Onları evde her zaman temiz tutmak için, bir toz bezi, nemli bir bez veya fırça ile haftalık bakım görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde çok fazla kir birikmeyeceği için temizlik çok daha basit ve hızlı olacaktır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir