Cum. Eki 15th, 2021

Dış mekan stor perdeleri nasıl temizlenir? Neden dış mekan stor perdeleri?

Pencere perdeleri ev dekorunuzun çok önemli bir parçasıdır ve bu nedenle koruma, ışık kontrolü ve enerji verimliliğine ek olarak bu perdelerin görsel çekiciliğine de büyük önem verilmektedir. stor perde yıkama , perde yıkama , stor perde temizliği , perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama ,  Eviniz için ekonomik, sade, şık ve pratik çözümlere ulaşmak söz konusu olduğunda stor perdeler en çok talep edilen pencere kaplama seçenekleri arasında yer almaktadır. Dış mekan stor perdeleri, ısıyı ve güneş ışığını evinize ulaşmadan önce azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda dışarıda göz alıcı bir görünüm sağlamaya yardımcı olmak için harika bir seçenektir.

Dış mekan pencereleri için koruma olarak stor perde kullanımı.

Silindir mekanizması da pencere ve kapılarınızın dekorasyonuna muhteşem bir görünüm katar. Bu jaluziler için seçtiğiniz malzemeye bağlı olarak stor perdeleri hem iç hem de dış mekan pencere koruması için kullanabilirsiniz. Bunları dış pencere koruması olarak kullanıyorsanız, iyi bir ısı yalıtkanı olan ve yağmur şeklinde uzun süre ısı ve neme maruz kalmaya dayanabilecek bir malzeme kullanmak en iyisidir.

Geniş bir renk, desen ve doku yelpazesine sahip olan stor perdeler, dış mekanlarınıza sıcaklık ve stil katar. Bu nedenle stor perdeler teras, bahçe ve balkon gibi dış mekanlar için idealdir. Bu stor perdeler tek bir sürekli kumaştan yapıldığından, onları dış pencere gölgelikleriniz olarak kullanırsanız mükemmel koruma, ısı azaltma ve ışık kontrolü bekleyebilirsiniz.

Dış mekan stor perdelerin bakımı.

Stor perdeler harika görünse ve kullanımı rahat olsa da, iyi görünmelerini ve düzgün çalışmalarını sağlamak için bakımlarının da yapılması gerekir. Bunu yapmak için, onları temiz tutmalı ve stor perdelerin çalışmasıyla ilgili en iyi uygulamalardan bazılarını izlemelisiniz. Bu sayede sadece kullanım ömürlerini uzatmakla kalmaz, aynı zamanda bu jaluzilerin sağladığı estetik değeri de korumuş olursunuz. Favori dış mekanlarınız temiz ve çekici görünmeye devam edecek.

Dış mekan panjurları nasıl temizlenir.

Dış mekan jaluzileri doğrudan toza ve kire maruz kalır ve bu nedenle kirlenmeye veya lekelenmeye daha yatkındır. Bu nedenle, onları iyi durumda tutmak ve daha uzun süre iyi görünmek için düzenli olarak temizlemek önemlidir. Sen olabilir kolayca sizin dış panjur temizlemek birkaç basit adımları takip ederek. Onları daha ayrıntılı görelim:

  • Adım 1: Nötr deterjanı ılık suyla karıştırın. Panjurlarda kullanılan kumaşa veya malzemeye zarar verebileceğinden çok güçlü veya aşındırıcı deterjan kullanmaktan kaçının.
  • Adım 2: Stor perdeleri, temizlik için tüm uzunluklarına erişilebilecek şekilde tamamen indirin.
  • Adım 3: Bir sünger alın ve deterjan karışımına batırın.
  • Adım 4: Bu deterjanlı süngeri kullanın ve panjurlarda biriken kiri nazikçe çıkarın.
  • Adım 5: Temizledikten sonra panjurları kapalı tutun ve kurumasını bekleyin. Panjurları kurumadan kaldırırsanız, nem yüzeyde küf oluşumuna neden olabilir. Bu, panjurlara zarar verir ve ömürlerini azaltır.
  • Adım 6: Panjurların tamamen kuruduğunu bir süre sonra kontrol edin. Kuruduktan sonra normal şekilde tekrar kullanabilirsiniz.

Dış panjurlarınızın ömrünü uzatmak için bazı ipuçları.

Panjurları çok uzun süre kapalı tutmaktan kaçının.

Dış mekan stor perdelerinizi çok uzun süre kapalı tutmak, özellikle nemli veya soğuk ortamlarda sorun yaratabilir. Bunları aşağıda tutmak sadece panjurların ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda malzemenin şeklini korumasını da sağlar. Örneğin kış aylarında panjurlarınızı sarar ve kullanmazsanız, nemden dolayı kumaşta küf oluşmaya başlayabilir. Bu gibi durumlarda, uzun süre kullanılmayacaksa panjurları evin içine getirmeniz yeterlidir.

Zamanı not edin.

Dışarıda hava güzel olduğunda, ihtiyaçlarınıza göre stor perdeleri alçaltılmış veya yükseltilmiş tutabilirsiniz. Ancak, bazen dışarısı çok rüzgarlı olabilir. Bu havalarda, çizilmeyi veya hasarı önlemek için panjurların kapalı tutulması tavsiye edilir. Çoğu marka garantisi rüzgar veya sert hava nedeniyle oluşan hasarı kapsamadığından, bu durumlarda dikkatli olmanızda fayda var.

Sarmadan önce panjurlarınızı kuru tutun.

Yuvarlamadan önce dış mekan jaluzilerinizin kuru olduğundan emin olmak, güvenliklerini ve kullanım ömürlerini sağlamanın iyi bir yoludur. Rulo malzemede nem tutulursa, dışarıdan gelen ısı içeri sızabilir ve kumaşın genleşmesine ve zamanla hasar görmesine neden olabilir. Stor perdeleri sarmadan önce kurutarak bu hasar kolayca önlenebilir.

Dış mekan stor perdelerinizi düzenli olarak temizleyin.

Kuş pisliği, kurumuş yapraklar veya toz parçacıklarından kaynaklanan lekeler veya kirler, kurumaya bırakılırsa ve güneşlikler üzerinde çok uzun süre kalırsa oldukça sertleşebilir. Bunlara dikkat eder ve dış panjurlarınızı düzenli olarak temizlerseniz, bu lekeleri veya kirleri çıkarmak çok daha kolay olacaktır. Temizlik için her zaman nemli bir sünger kullanmak gerekli değildir. Yumuşak kıllı bir fırça kullanmak, panjurlarınızı temiz ve estetik olarak hoş tutmanıza da yardımcı olabilir.

Ayrıca yan korkulukları da temizleyin.

Yan korkuluklar, panjurların kendileri kadar önemlidir. Panjurlarınızın düzgün çalışmasını sağlamak için yan korkulukları da temiz tutmalısınız. Bu raylarda biriken toz veya kiri temizlemek için yumuşak, nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Yüksek basınçlı temizlik büyük bir hayır-hayır

Yüksek basınçlı temizleme yöntemleri zararlıdır ve kullanılmamalıdır. Bu temizleme yöntemleri arasında yüksek basınçlı makineler ve panjurlarınıza zarar verebilecek, yıpranmalarına veya yıpranmalarına neden olabilecek döner fırçalar dahildir. Dış panjurları temizlemek için yumuşak fırçalar veya nemli süngerler kullanmak en iyisidir. Bu sadece cebiniz için değil, aynı zamanda panjurlar için de daha iyidir. stor perde yıkama , perde yıkama , stor perde temizliği , perde temizliği , store perde yıkama , zebra perde yıkama ,

Ev dekorasyonu, onu rahat ve ev gibi yapan şeydir. Perdeler, ister iç mekan ister dış mekan olsun, dekorasyonun temel bir parçasıdır. Bu nedenle, onları temiz ve iyi durumda tutmak çok önemlidir ve elde edilmesi şaşırtıcı derecede kolaydır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir