Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Stor zebra perde jaluzi panjur temizliği

Stor perdeler şık ve pratiktir ancak diğer panjurlar gibi zamanla kirlenirler. Stor perdelerinizi tam olarak nasıl temizleyeceğinizi merak ediyorsanız zebra , Stor perde nasıl temizlenir? bu rehberi sizin için derledik. Bilmeniz gereken başka herhangi bir şey için yerel zebra mağazanıza veya tedarikçinize danışın . Stor perdeleri temizlemeden önce – Malzemeyi kontrol edin Yapmanız gereken ilk şey, perdenizin hangi malzemeden yapıldığını kontrol etmektir. Bu […]

29 Haziran 2021 - 14:48 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi. A+A-

Stor zebra perde jaluzi panjur temizliği

Stor perdeler şık ve pratiktir ancak diğer panjurlar gibi zamanla kirlenirler. Stor perdelerinizi tam olarak nasıl temizleyeceğinizi merak ediyorsanız zebra , Stor perde nasıl temizlenir? bu rehberi sizin için derledik. Bilmeniz gereken başka herhangi bir şey için yerel zebra mağazanıza veya tedarikçinize danışın .

Stor perdeleri temizlemeden önce – Malzemeyi kontrol edin

stor perde yıkama , stor perde nasıl yıkanır , stor perde nasıl temizlenir , zebra perde nasıl yıkanır , stor perde temizliği , store perde yıkama ,zebra perde yıkama,

Yapmanız gereken ilk şey, perdenizin hangi malzemeden yapıldığını kontrol etmektir. Bu önemlidir, çünkü gölgenin temizlenmesi gerekip gerekmediğini veya yıkanabilir olup olmadığını belirleyecektir. Malzemenin ne olduğundan emin değilseniz, yerel zebra tedarikçinize danışın .

stor perde temizleme stor perde yıkama

Eğer sizin stor perdeler kumaş yıkanabilir, senin panjurları temizlik oldukça basittir. Yüzeydeki tozu ve kiri temizlemek için onlara bir elektrikli süpürge vererek başlayabilirsiniz. Bittiğinde, perdeyi silindirden çıkarın ve yere koyun. Panjuru vakumlamak için vakumdaki fırça eklentisini kullanın. Sonra zebra indirebilirsin yarısı ılık su ve hafif deterjanla doldurulmuş bir küvete. zebra küvete yerleştirin ve yerleşik kiri gevşetmek için bir süre ıslanmasına izin verin. Daha sonra kalan kiri temizlemek için sünger veya yumuşak bir bezle temizleyebilirsiniz. Lekeler bir diş fırçası ile ovalanarak çıkarılabilir. zebra stor perde temiz suyla durulayın (küveti sabunlu suyla boşaltın ve tekrar temiz suyla doldurun). zebra sabun çıkmayana kadar. Perdeyi bir çamaşır ipinin üzerine ya da çamaşır ipinin dışına düz bir şekilde yatırın ve kurumasını bekleyin. Perdeyi tekrar silindirin üzerine koyun ve tekrar asın.

Nokta Temizleme Stor Perde

Senin Eğer stor perdeler olacaktır tutmak değil, bunları temizlemek gerekir. Burası yalnızca gözle görülür şekilde kirli olan parçaları temizleyeceğiniz yerdir. Yüzeydeki toz ve kirlerin çoğunu temizlemek için panjurları yukarıda anlatıldığı gibi süpürerek başlayabilirsiniz . Ardından, temizlik maddesi olarak kullanmak için bir çamaşır deterjanı ve ılık su çözeltisini karıştırın. Renklerin akmasına veya panjurlara zarar vermediğinden emin olmak için göze çarpmayan bir yerde test etmeyi unutmayın. Kirli lekeleri temizlemek için bir sünger veya diş fırçası kullanın. Hatta isterseniz tüm zebra stor perde bir seferde biraz da yapabilirsiniz. Sadece çok ıslatmamaya dikkat edin. Temiz su ile durulayın.

Dikey kumaş jaluzi nasıl temizlenir?

Kumaş dikey jaluziler, pencereleri kapatmanın ve güneş ışığını evinizden uzak tutmanın çekici bir yoludur . Özellikle panjurların bulunduğu bir yerde sigara içiyorsanız, evcil hayvanınız varsa, küçük çocuklarla yaşıyorsanız veya yanlışlıkla panellerin yanına madde döküyorsanız zamanla tozlu ve kirli olabilirler.

İyi haber şu ki , uygun önlemleri alırsanız dikey kumaş perdelerinizi temizleyebilirsiniz. Burada size nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.Dikey perde kullanıcı yorumları kadınlar kulübü 

Panjurların uygun bakımı

Panjur yıkamak için uygun yöntemi seçerken , yapıldığı malzemenin cinsine, yumuşak mı yoksa sert olması için güçlendirilmiş mi olduğuna ve uygulanan geciktirici ve kimyasal koruyucuların cinsine dikkat etmelisiniz.

Çoğu dikey panjurun elde yıkanması gerekir . Talimatlarda aksi belirtilmedikçe, bunları elde yıkamanız gerektiğini varsayın.

Asılı panjur nasıl yıkanır

Asma panjurlarınızı kolayca yıkayabilirsiniz , çünkü bu paneller desteksiz olduklarında tutmak ve fırçalamak daha zordur. Sıcak su, deterjan veya yumuşak sabun karışımına batırılmış bir sünger kullanın. Kiri süngerle temizleyin ve ardından panjurları soğuk, temiz suya batırılmış başka bir süngerle durulayın 

panjur nasıl ıslatılır

İsterseniz kendi sütyen gelen panjur kaldırmak , ılık sabunlu su ile dolu bir küvetin içinde onları ıslatın ve bir an için onları bırakabilir. Görünen kiri bir süngerle ovalayın, iyice durulayın, bir havluyla kurulayın ve kuruması bitene kadar asın. Kolayca plise perde temizliğinin 7 Yolu

Diğer yöntemler

Panjurlarınızı zarar görebileceği için suyla yıkamak istemiyorsanız, diğer yöntemleri kullanabilirsiniz . Panelleri bir tüy silgi ile tozlamayı seçebilir, önemli miktarda toz ve kiri çıkarmak için hortumlu bir vakum veya kuru bir sünger kullanabilirsiniz.

Dikey jaluzilerin yıkanması için temel öneriler

Kumaş dikey jaluzilerinizi bağımsız olarak yıkamaya karar verirken, her türlü kumaşa uygulanması kolay olan ana noktaları göz önünde bulundurun.

Dikey jaluzilerin nasıl yıkanacağına dair paketle birlikte verilen talimatları mutlaka inceleyin. Talimatlar, perde türünüz için bakım ipuçlarını ayrıntılı olarak açıklamaktadır.

Panjurları çok sık yıkamayın , çünkü onları tozdan koruyan özel kaplaması zarar görür ve daha hızlı kirlenmelerine neden olur. Panjurların altı ayda bir veya yılda bir yıkanması tavsiye edilir.

Tuval üzerinde yoğun kirlilik varsa (örneğin kahve veya şarap lekesi), hemen temizlemek daha iyidir. 

Dikey jaluzi nasıl yıkanır? Adım adım

Koruyucu kapağı çıkarmanız ve tüm bağlantı elemanlarını sökmeniz gerekir.

 • Bu olabilir , bir çamaşır makinesi içinde zebra stor perde yıkayın.
 • Elinde temizlik bezleriyle.
 • Panjurları sökmeden dik konumda yıkayabilirsiniz.Bu çok nazik bir temizleme yöntemidir, ancak işlemin karmaşıklığı nedeniyle, sadece perdelerdeki bireysel lekeleri çıkarmak için nadiren kullanılır 

Panjurları dik konumda temizlediğinizde süpürebilirsiniz. Bunu dikkatli bir şekilde yapmalı, gücü düşürmeli ve yumuşak bir nozul kullanmalısınız. Ardından, deterjanlı ve süngerli bir çözelti hazırlayın, ağır kirlere özellikle dikkat ederek panjurları temizleyin. Stor perdeyi çıkarmadan temizleme

Panjurları yıkayın, sabunlu suyu katkı maddesi olmadan temizlemek için değiştirin ve perdelerin tüm uzunluğu boyunca yumuşak bir süngerle hafifçe silin .

Çamaşır makinesinde panjur yıkamak

 • Tabletler yakın silindir, tek kat kutu bir onları yukarı itmek bunları bir çamaşır makinesi içinde.
 • Kanvas ve tambur makinesini korumak için yıkama için koruyucu bir örtü kullanabilir veya nevresim veya yastık kılıfı ile yapabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesinde yıkamak için çamaşır deterjanı kullanabilirsiniz. Agresif bileşenler içermeyen yumuşak tozları seçebilirsiniz 
 • Yıkama sırasında su sıcaklığı çok sıcak olmamalı ve yıkama modu mevcut programlardan en nazik olan olarak seçilmelidir.
 • Jaluzileri yıkamak için mekanik sıkma modunun kullanılması önerilmez .
 • Yıkama sonunda latalar banyoya yerleştirilir ve duşta durulanır.

Dikey lata panjurları elde yıkama

 • Tüm eşyalar demonte ve fişten çekildiğinde , kumaşları banyoya indirin ve duşun altında ılık suda yıkayın.
 • Daha sonra banyoya ılık su koyun ve biraz deterjan ekleyin.
 • Kaplamaya zarar vermemeye çalışarak yumuşak hareketler yapın, çıtaları yıkayın ve 20 dakika sabunlu bir solüsyonda bırakın.
 • Prosedürü birkaç kez tekrarlayın, ardından suyu boşaltın ve durulayın.

Dikey panjur nasıl kurutulur?

 • Yaprak edilir kurutuldu bir düz ve pürüzsüz bir yüzeye, yatay olarak temizlendikten sonra, dikey halde ya da.
 • İçin yatay kurutma , uzun elbise kurutma idealdir.
 • Hassas perdelik kaplamaya kolayca zarar verebilecek ve panjurları çarpabilecek güneşte dikkatli olun .
 • Kumaşta kıvrımlar varsa elle yapın ve ağır cisimlerle bastırmayın.
 • Kuruduktan sonra , çıtalar , ütünün minimum gücünde gazlı bezle hafifçe ütülenebilir .

faydalı ipuçları

 1. Yıkamadan önce kumaşın çıkmadığından emin olun (özellikle parlak renkli kumaşlar için). Bunu yapmak için bir deney yapabilirsiniz: beyaz bir bez alın, renkli sayfaları ıslatın ve ovalayın. Kumaş beyaz bırakılırsa, jaluziler güvenle yıkanabilir. Perdelerin bir deseni olup olmadığını kontrol etmek için aynı prensibi kullanın; Aksi takdirde, desen yıkama sırasında damlayabilir veya lekelenebilir.
 2. Jaluzi ıslatıldıktan sonra pamuk kanvas sahipliğine ödeme dikkat böylece, daha küçük hale gelir ve gereğinden fazla bir az şey satın alabilirsiniz.
 3. Bilinmeyen bir malzeme veya zor bir kaplama üzerinde çok kirli dikey jaluzilerin nasıl yıkanacağı sorusu varsa , bunu bir kuru temizlemecide yapmak en iyisidir.

Panjurlar dışarıdan nasıl temizlenir (sökmeden)

Panjurlar nasıl kolayca temizlenir

Sert hava koşulları nedeniyle sonbahar ve kış mevsiminde, evimizin panjurlarının daha fazla kir biriktiği zamandır. 

Özellikle bahar ve yaz mevsiminin geldiği evlerin dış mekanlarında stor perde temizliği tipik genel temizlikte en zahmetli işlerden biridir .

Estortoldos blogunda sadece panjur ve tentelerden bahsetmiyoruz , bugün size püf noktaları ve püf noktaları ile panjurları hızlı, güvenli ve etkili bir şekilde temizlemenin en kolay yolu hakkında bilgi vereceğiz .

Her türlü panjuru temizlerken her şeyden önce ilk ve en önemli şey güvenliğinizdir:

Asla böyle bir şey yapmayın!!

 Özellikle panjura dışarıdan erişimimiz yoksa, panjuru dışarıdan temizlemekle içeriden temizlemenin aynı olmadığını unutmayın .

Stor perdeler , ahşap, PVC veya plastik panjur ve termal alüminyum panjur gibi farklı malzemelerden yapılabilir.

Alüminyum jaluzi temizliği, plastik veya PVC jaluzi temizliği gibi değildir , çünkü bu tip jaluzilerde zamanla lataların plastiği ve güneşin aşınması daha gözenekli hale gelir ve kir kolayca nüfuz eder.

Ahşap olanlarda, temizlik ahşabın türüne ve çıtaların aşınmasına bağlı olacaktır, bazı durumlarda ahşap jaluzileri temizledikten sonra dış cephe için vernikli bir vernik vermek uygundur.

Panjurların sayısız rengi var ama şüphesiz beyaz panjurları temizlemek biraz daha zahmetli.

Tüm bu malzemeler temiz su ve biraz nötr sabunla temizlenebilir, çok toplayıcı kirler için aşındırıcı olmayan özel ürünler kullanabiliriz, ayrıca buharlı temizleyici kullanma seçeneğimiz de vardır.

 “Evimizde bulunan tüm panjurları temizlemek biraz sabır ve çok zaman gerektiren zahmetli bir iştir, özellikle dışarıya erişim genellikle zor olduğu için dışarıdan temizlemek çok zahmetli bir iştir”


dışarıdaki çok kirli panjurların temizlenmesi:

stor perde nasıl temizlenir

Çok kirli bir jaluziyi dışarıdan temizlemek, dışarıdan erişimimiz varsa , jaluziyi içeriden temizlemekten çok daha kolay :

Perdeyi indiriyoruz ama tam olarak sarkmasına izin vermiyoruz, böylece çıtalar birbirine açık ve panjurların çıtaları arasındaki tipik oluklar görülebiliyor , bu da jaluzi oluklarında biriken kirleri daha iyi temizlememize yardımcı olacaktır.

Şimdi dışarıdan yapacağımız ilk şey, biriken tüm kirleri iyice temizlemek için yumuşak kıllı bir fırça ile yukarıdan aşağıya doğru iyice fırçalamak.

Perdeyi iyice fırçaladıktan sonra hem dıştan hem de içten tüm jaluziyi süpürmek uygundur .

Fırçaladıktan sonra bir bezi eskisi gibi su ve nötr sabunla sileriz, zaman zaman iyice durulayarak kiri hiçbir şey kalmayıncaya kadar güzelce çıkarırız. Temizledikten sonra kuru pamuklu bir bezle kurulayın ve Biz panjurun içini temizlemek için ruloyu açık bırakın .


Panjurların dışına erişimimizin olmadığı durumda bir hile var, basit bir çözüm:

Tüm jaluzilerde , pencerelerin üst ve iç kısmında bulacağınız sürgülü çekmece vardır, bu çekmecede güneşliği kaldırdığımızda yukarı doğru katlanır.

çoğu panjurun çekmeceleri genellikle alüminyum, ahşap veya PVC’den yapılır ve her çekmecenin farklı açılma şekilleri vardır:

Ahşap çekmece panjurlarını temizlemek için:

Ahşap çekmecelerde kayıt kapağı öne vidalanır, genellikle yıldız veya düz başlı ağaç vidalarıdır, bu vidalar çoğu zaman boya ile kapatılabilir ancak vida başını ortaya çıkarmak için biraz çizmeniz yeterlidir. ahşap çekmecelerin bazı kapaklarının vidalı olarak sökülebilmesi için vidalı olmasının yanı sıra bir çeşit yapıştırıcı ile yapıştırılabilir, eğer öyleyse kapak ile çekmece arasındaki tüm çevre boyunca bir bıçak geçirmek yeterli olacaktır, kapak açıldıktan sonra Bazı durumlarda, daha fazla uzatmadan kaldıracağımız bir porexpan yalıtımı bulacağız.

PVC ve Alüminyum çekmeceli panjurları temizlemek için:

PVC ve alüminyum çekmecelerde ister termik ister kendinden kilitli güvenlik kepenkleri olsun,  kayıt kapağı klipslidir yani elle dışa doğru bastırılarak kolayca açılır, ancak kasanın içinde küçük vidaların bulunduğu alüminyum çekmeceler vardır. sadece vidaları sökerek kapağı kaldırabiliriz.


Evin panjurlarını dışarıdan temizleme yönteminin uygulanması oldukça basittir:

Çekmeceler açıldıktan sonra, zebra stor perde çekmecenin içini fırçalamalı, vakumlamalı ve temizlemeliyiz , daha sonra çıtaları fırçalamak, süpürmek, temizlemek ve kurutmak zorunda kalacağız, sırayla perdeyi azar azar sarmanız gerektiğini unutmayın, fırça Çıtalar arasındaki oluk, panjurda daha fazla toz ve kir biriktiği yerdir.

içindeki panjurları temizleyin:

Panjurların dışı temizlendiğinde, içeriden temizlemeye devam edeceğiz. 

Bu temizlememiz bizim için daha kolay olacaktır, her şeyi iyice süpürüp, su ve sabunla nemlendirilmiş bir bez veya süngerle şerit şerit temizlemek yeterli olacaktır, yukarıdan aşağıya doğru temizlemeniz gerekir çünkü bu şekilde kirlenmeyi önleyecektir. panjurun etrafında hareket etmekten.

Temizledikten sonra kuru pamuklu bir bezle iyice kurulayacağız.

Şimdi, perdeyi temizlemeyi bitirdikten sonra, düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için rulo yapıyoruz ve açıyoruz.

Panjur çekmecesinden kayıt kapağını çıkarmak zorunda kalsaydık, kapağı olduğu gibi geri koyduk ve işte panjurlarımızın dışını ve içini temizliyoruz.


Panjurlarımızda çok fazla kir birikmemesi için en az yılda bir defa panjur bakım ve temizliğinin yapılması tavsiye edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları 2021 2022

Eviniz İçin En İyi Motorlu Perdeler Motorlu panjurlar ve gölgelikler, erişilemeyen pencereler için popüler bir seçimdir. Aynı zamanda ç...

Stor perde temizliği nasıl fikirleri Stor perde temizliği nasıl fikirleri

Dış mekan stor perdeleri nasıl temizlenir? Neden dış mekan stor perdeleri? Pencere perdeleri ev dekorunuzun çok önemli bir parçası...

Yeni salon perde modelleri 2021 Yeni salon perde modelleri 2021

Salon ve Yemek Odası Perde Modelleri Perdeler, oturma odaları ve yemek odalarındaki pencereleri örten, genellikle kumaştan yapılmış har...

Genç odası zebra perde modelleri Genç odası zebra perde modelleri

İçindekiler  Mükemmel genç odası zebra perdelerini seçmek için 1 ipucu 1.1 Genç odası zebra perdelerimizi seçerken nelere dikkat etmeli...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ