Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Tv ünitesi arkasına duvar kağıdı dekor

En İyi TV Duvar Fikirleri – Bir Oturma Odasında Nasıl Tasarlanır? Televizyon hemen hemen her evde bulunan en temel ekipmandır. Geleneksel bir şekilde, bir mobilyanın üzerine koyarak veya özel bir askı ile duvara asarak kullanılabilir. Tv arkası dekor, tv ünitesi duvar kağıdı , koçtaş avize modelleri, tv ünitesi arkasına duvar kağıdı , tv arkası duvar kağıdı, Ancak […]

23 Haziran 2021 - 15:26 'de eklendi ve 1162 kez görüntülendi. A+A-

Tv ünitesi arkasına duvar kağıdı dekor

En İyi TV Duvar Fikirleri – Bir Oturma Odasında Nasıl Tasarlanır?

Televizyon hemen hemen her evde bulunan en temel ekipmandır. Geleneksel bir şekilde, bir mobilyanın üzerine koyarak veya özel bir askı ile duvara asarak kullanılabilir. Tv arkası dekor, tv ünitesi duvar kağıdı , koçtaş avize modelleri, tv ünitesi arkasına duvar kağıdı , tv arkası duvar kağıdı, Ancak bazen TV duvarı olarak adlandırılan güzel bir duvar tasarımına dahil edilirse çok daha iyi görünebilir. Nasıl görünüyor? Her şey tercihinize ve evin veya dairenin geri kalanının düzenine bağlıdır. TV duvarları için en ilginç fikirlere göz atın. İlham alın ve çarpıcı bir tasarım yaratın.

Oturma odasında bir TV duvarı – iç mekanın odak noktası

Televizyon için alışılmadık ve yaratıcı bir duvar tasarımı, özellikle daha önce hiç iç tasarım yapmamış kişiler için gerçek bir meydan okumadır. Oturma odasındaki bir TV duvarı odak noktanızdır. Odaya girdikten hemen sonra göze çarpan en belirgin bölümdür. Bu nedenle ilginç bir şekilde organize etmek iyidir. İç mekan bundan çok şey kazanabilir.

Tuğlalı bir televizyon duvarı

Bir tuğla duvar, bir televizyon duvarının tasarımı için ilginç bir fikirdir . Birçok stile uyum sağlayan bir çözümdür. Malzemeden dolayı klasiklere atıfta bulunur. Modern iç mekanların karakteristik bir özelliği olan cesur bir seçimdir ve aynı zamanda retro tarzına da atfedilebilir. Çoğu, kullanılan aksesuarlara bağlıdır, bu da kişiye odayı kişisel zevke göre ayarlama yeteneği verir. Arka planda tuğla olan bir TV odası, hangi tarzın kendisine en uygun olduğunu tam olarak bilemeyen veya tasarımlarını çok sık değiştirmeyi sevenler için mükemmel bir fikirdir.

İyi bir arkalık bulun – ahşap bir TV duvarı

Ahşap bir TV duvarına gelince, tasarım açısından birkaç olanağınız var. Tüm duvarı ahşap panellerle yerleştirebilir veya yalnızca bir kısmını kaplayabilirsiniz – yalnızca cihazın yerleştirileceği yere. Böyle bir durumda özel tasarım paneller sipariş edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken basit bir proje yapmak ve uzman ne bekleyeceğini bilecek.

Sizin için özel ahşap elemanlarınız varsa, duvara başka işlevler eklemeyi düşünün. Örneğin film koleksiyonunuzu sergilemek için ana panele yan raflar yapılmasını isteyebilirsiniz.

Birçok ev sahibi ve iç mimar için özel mobilya sipariş etmek çok yaygın hale geliyor. Odadaki mevcut alanı maksimum düzeyde kullanmanızı sağlayan bir çözümdür. Raflı ve dolaplı bir dolap tasarlarken bir TV’ye yer açmayı, onu bir TV duvar dolabına dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.

Bu çözüm size birçok olasılık bırakıyor. TV için ahşap nişli beyaz bir dolap kesinlikle ilginç bir fikir. Ayrıca televizyonun yerleştirileceği duvara bir kontrast bölümü de yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde, kapatıldığında, cihaz neredeyse görünmez olacaktır.

3D doku, sadece televizyonda değil, arkasında da.

Kesinlikle modern görünümlü bir iç mekan ister misiniz? Başkalarının korktuğu olağandışı çözümleri seçin. Düzensiz duvar dokusu hala çok popüler bir seçenek değil. Ancak, size bir TV duvar tasarımı için birçok olanak sunar. Üreticiler, farklı dokularda 3D paneller sunar. Döşeme panelleri de iyi bir fikir. Modern bir TV duvar tasarımı için mükemmel bir arka plandır. Bu şekilde ilginç ve şık bir oturma odası oluşturabilirsiniz .

TV duvarını dekore etmek için 12 fikir

Hemen hemen tüm ekranların düzleştiği ve büyüdüğü için TV duvarını dekore etmek, zaman zaman baş ağrısına neden olabilir. Neyse ki, bazı temel fikirleri takip ederek ve elde etmek istediğimiz sonuç konusunda net olarak, duvarları aşırı yüklemeden odaya karakter kazandırmak mümkündür.

Boyalı yarım duvar efekti ile rengi kullanın 

Bir rengin üstü ve diğerinin altı. Ve geçişte … ne istersen. Ya bir bulanıklık efekti ya da sadece bir bölme çizgisi kullanırsınız. Ve ne renk koyuyoruz? Eh, mektup çok büyük, ama TV’nin siyah olacağını unutmayın. 

Özel mobilya içindeki televizyonlar 

Özel bir mobilya yapmak ve TV’yi içine koymak, size göstereceğim diğerlerinden daha pahalı bir seçenek olabilir. Ancak bu şekli etkili bir şekilde seçerek depolama alanı kazanırız ve aynı zamanda çok rafine bir estetik elde ederiz. Bunu ahşapla, hatta alçıpan ile yapabileceğinizi ve bütünü birleştirmek için duvarla aynı renge boyayabileceğinizi unutmayın. 

En sevdiğiniz dizileri ve filmleri aydınlatın 

Televizyonun duvarını süslemenin bir başka yolu da çok nötr bir renkle boyamak ve göz kamaştırmadan bütünü aydınlatmak için loş bir ışık kullanmaktır . Duvara 4 gömme spot ışığı ve perde rayına kullanışlı bir gizli led şeridi sabitlemek, büyülü bir köşe oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey. 
Elbette şunlarla da ilgileniyorsunuz:

Ana duvarı çerçeveleyin 

Bazen sütunlar veya kirişler nedeniyle duvardaki aksilikler bütünü çirkin hale getirir. Sorunu tersine çevirir ve alanı çerçevelemek için duvarı renklendirirsek ne düşünürsünüz ? Örnekte duvar gri, tavan beyaz ve TV’nin bulunduğu arka plan yoğun mavimsi gri. 

Şöminenin üzerinde TV, evet mi hayır mı?

Şöminenin üzerine TV koymanın avantajları ve dezavantajları hakkında çok şey söylendi. Yasak olduğu doğru değil, şömineden gelen ısının cihazı etkilemediği de doğru değil. Gerçek şu ki ekranı ısıdan korumak ve aynı zamanda doğru bir dağıtım yapmak için kullanılabilecek birçok teknik var .

Duvar kağıdı ve sıva 

Ayrı olarak, duvarlardaki duvar kağıtları ve pervazlar , sadelikleri ve etkinlikleri nedeniyle oldukça değerli unsurlardır. Her ikisinin de en iyisi, görsel olarak yer kaplamadan şaşırtıcı bir etki yaratan gerçekten ucuz öğeler olmalarıdır. Bu fotoğrafta her ikisinin kombinasyonunun örneği var. Gerçekten onur. 

Hala boyama veya duvar kağıdı arasında tereddüt ediyorsanız, bu yazıdan ilham alabilirsiniz:

Bitkilerle süsleyin 

Basit. Dikkat noktasını, TV duvarın mutlak yıldızı olmayacak şekilde hareket ettirin. Büyük bir bitki kullanarak gözlerimizi odaklıyoruz ve tesadüfen artık tüm sosyal ağlarda çokça görülen modasına geçiyoruz. 

TV’yi karanlık bir duvara kamufle edin 

Kendi içinde bize çirkin görünen bir unsuru saklamaya devam ediyoruz. Evinizde buna benzer bir şey yapma imkanınız varsa bu fikirle kalın: İçinde çift ​​taraflı şömine bulunan bir bölme duvarı , tüm kablolama ve anten sistemi televizyon asmak için hazırlanmış ve duvarın üzeri bir miktar malzeme ile kaplanmış. yüksek sıcaklık koşullarına dayanmaya uygun: taş, çimento, beton veya seramik karolar… 

TV’yi ana duvardan tahttan indir 

Televizyon zaman zaman açıldığı için evinizdeyse ama evinizin ruhu değilse neden oturma odasının ana duvarının sonunda tahttan indirmiyorsunuz? Buraya bakın, arka planda görünüyor , bu evin sakinlerine kesinlikle daha fazla neşe katan büyük bir duvardan duvara raftan vazgeçiyor. 

Duvarı ahşapla giydiriyoruz 

TV’nin yanında ekstra depolama alanına ihtiyacınız varsa, özel bir mobilya parçası sipariş etmeyi ve TV’yi yukarı asmayı deneyin . Orijinalin üzerine ikinci bir duvar yükselterek içeride tüm kabloları geçebilecek kadar boşluk bırakabilir ve hatta ekran kullanımına uygun bir aydınlatma sistemi kurabilirsiniz. 
TV’yi ayırıcı bir öğe olarak kullanın 
Doğrusunu söylemek gerekirse burada, dekore edeceğimiz bir duvar değil, bir şekilde bütünleştirmemiz gereken “aptal” kutuya ayrılmış bir alan olacağı doğrudur. Çift taraflı bir mobilya kullanarak (yani her iki tarafı da mükemmel bir şekilde bitmiş) televizyonu fotoğraftaki örnekte olduğu gibi alçak bir masaya monte edebiliriz.

Eğer varsa fonksiyonel ve minismalist tarzı gibi , mutlaka bu düşüncenin yararlanabilir. Tüm gözleri odaklamak, televizyon, ses çubukları ve ona bağlı diğer herhangi bir unsur, bu kullanım için tasarlanmış gibi görünen bir duvar kağıdıyla süslenmiş bir duvara dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Duvara monte çalışma masası Duvara monte çalışma masası

Katlanır yan masa montajı Bricomanía’da katlanır bir yan sehpa kuracağız. Alet panelinin altına katlanır bir yan sehpa yerleştire...

Paspas örnekleri yeni sezon en şık modeller Paspas örnekleri yeni sezon en şık model...

Paspasların misafirlerin ilk izlenimlerinde çok büyük etkisi olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden çoğumuz şık bir paspasa sahip olmanın çok...

En farklı yılbaşı ağacı yapımı 2022 En farklı yılbaşı ağacı yapımı 2022...

Genel bir kural olarak, olağan olan, yılbaşı ağacı yapımı, plastikten yapılmış veya doğal olan bir Noel ağacına sahip olmaktır, ancak e...

Dubleks ev içi merdiven modelleri Dubleks ev içi merdiven modelleri

Dubleks sahibiyseniz, evinizin dekorasyonu ve tasarımı ile ilgili en önemli kararlardan birinin iç merdiveninizin nasıl olacağı olacağı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ