Reklamı kapat
Reklamı kapat
Macunum
Macunum

Ütünün kireci nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Ütünüzün altı yeni görünmeye başladıysa veya tamamen yandıysa, muhtemelen bir ütüyü nasıl temizleyeceğinizi merak ediyorsunuzdur. . . olmadan süreçte parmaklarınızı yakma. Ütünün kireci nasıl temizlenir Tamamen yapılabilir. Doğru yaklaşımla, ütünüzün altını eski haline getirebilir ve karşılığında ilk aldığınız günkü kadar verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ütünün nasıl temizleneceğine dair 11 ipucunu keşfetmek için okumaya devam edin – hiç hoş değil temizlik ürünleri gerekmez. 1. Sıcak Demir Tabanda Çözün […]

18 Ağustos 2021 - 17:59 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi. A+A-

Ütünün kireci nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Ütünüzün altı yeni görünmeye başladıysa veya tamamen yandıysa, muhtemelen bir ütüyü nasıl temizleyeceğinizi merak ediyorsunuzdur. . . olmadan süreçte parmaklarınızı yakma. Ütünün kireci nasıl temizlenir Tamamen yapılabilir. Doğru yaklaşımla, ütünüzün altını eski haline getirebilir ve karşılığında ilk aldığınız günkü kadar verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ütünün nasıl temizleneceğine dair 11 ipucunu keşfetmek için okumaya devam edin – hiç hoş değil temizlik ürünleri gerekmez.

1. Sıcak Demir Tabanda Çözün

Yanık kalıntısı olan bir ütüyü temizlemenin en iyi yollarından biri oldukça beklenmedik: Tylenol. Bir isim markası olmak zorunda değil – herhangi bir asetaminofen tableti yapacak. Ütüyü en yüksek ayara getirin. Sıcak olduğunda, hapı doğrudan yanmış alana bastırın. Hap eriyecek ve yanmış noktayı çözen bir jele dönüşecektir. Tabanı temizlemek için nemli bir bez veya kağıt havlu kullanın ve kömür tamamen çıkana kadar gerektiği kadar tekrarlayın.

Elbette parmaklarınızı korumak önemlidir, bu nedenle bu yöntemi kullanırken fırın eldiveni veya ısıdan koruyucu eldivenler kullanın. Bununla birlikte, hapı pense veya cımbızla tutmaya çalışmayın – bir kayma ve sonunda ütüyü çizeceksiniz ve bunu düzeltmenin bir yolu yok. Sadece ellerini korumak için bir şeyler giy ve gitmen iyi olur.

2. Kabartma Sodalı Ütü Temizleme Macunu Oluşturun

Sodası her şeyi temizler keramet olduğunu fırınlar için bulaşık . Ütünüzü de temizleyebilir. Sadece iki yemek kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı su ile leke önleyici bir macun oluşturun. Ütünün üzerine dikkatlice sürün, ancak buhar deliklerine kabartma tozu bulaştırmamaya çalışın. Macunu buhar deliklerine alırsanız, onları temizlediğinizden emin olun… bu da beni bir sonraki ütü temizleme ipucuma getiriyor.

3. Buhar Deliklerini Temizlemek için Pamuklu Çubuk Kullanın

Pamuklu çubuklar, buhar deliklerine gerçekten girmek ve onları temizlemek için mükemmel bir araçtır. Kirle mücadele gücünü artırmak için yerleştirmeden önce damıtılmış beyaz sirkeye batırın.

4. Havluyu Sirkeye batırın

Ütü plakasını temizlemek için sirke kullanmanın başka bir yolu da bir havluyu sirkeye batırmak ve ardından ütüyü, demir plaka aşağı bakacak şekilde havlunun üzerine koymaktır. 30 dakika bekletin ve silin. Yeni gibi iyi! Bu yöntem, özellikle ütünüzde korozyon varsa kullanışlıdır.

5. Su Haznesine Sirke Ekleyin

Buharlı ütünüz varsa, ütünün buhar deliklerini temizlemenin başka bir yolu da su haznesini yarı damıtılmış beyaz sirke ve yarı su karışımıyla doldurmaktır. Ardından eski bir bez veya havlu alın ve ütüleyin ve buharlayın. Buharladıkça, havalandırma deliklerinden sirke ile birlikte kalıntılar çıkacaktır.

6. Sihirli Silgi ile Sihir Yapın

Bir sihirli silgi senin demir sert su ile fark edilir, özellikle eğer bir demir harikalar yaratabilir. Sihirli silginizi ıslatın ve ardından soğuk ütünüzü lekeler çıkana kadar süngerin üzerine sürün. Süngeri gerektiği gibi tekrar ıslatın.

7. Gazete ve Tuz Üzerine Ütüleyin

İster inanın ister inanmayın, tuz ve gazete de işi halledebilir. Ütünüzü en sıcak ayara getirin ve ütü masanızın üzerine bir gazete koyun. Gazetenin üzerine bol miktarda tuz serpin ve tuzlu gazeteyi temiz olana kadar daireler çizerek ütüleyin. Elinizde bir gazete yoksa, kahverengi bir kese kağıdı kullanabilirsiniz – aynı şekilde işe yarar.

8. Erimiş Plastiği Çıkarmak için Buz Küpleri ve Plastik Bıçak Kullanın

Ütünüz plastik bir şeyle temas ederse, uğraşmanız gereken biraz dağınıklık olur – ancak kalkması yeterince basittir. Ütünüz plastikle temas eder etmez fişini çekin ve soğumaya bırakın. Metal bir kaseyi veya tavayı buz küpleriyle doldurun ve plastiği hızlı bir şekilde sertleştirmek için demir plakayı buzun üzerine yerleştirin (plastik zaten soğuk bir ütüde sertleşmişse bu adımı atlayabilirsiniz). Şimdi plastik bir bıçak alın ve plastiği kazıyın, ardından yüzeyi sirke spreyi veya nemli bir bezle silin. Ütüyü tekrar kullanmadan önce herhangi bir plastiği çıkarmanız çok önemlidir; aksi takdirde plastik eriyerek giysilerinize karışacaktır.

9. Ütüyü Düşük Isıya Getirin ve Kurutucu Çarşaflarla Ovalayın

Bu olabildiğince basit: Ütü en düşük ayarındayken tabanı kurutucu tabakalarla ovun. Bir kurutma kağıdı çok ısınır ısınmaz, atın ve bir başkasına ulaşın. Ütü temizlenene kadar tekrarlayın.

10. Bir Brillo Pad’i Çıkarın

Ütünüzde bir yama yapıştırmak gibi bir zanaat projesinden yapışmış yapıştırıcı varsa, bir Brillo pedi, demir plakanızı çizmeden tüm kalıntılardan kurtulmada etkili olabilir.

11. Kalıntıları Parçalamak için Oje Çıkarıcı Kullanın

Ütünün nasıl temizleneceğine dair son bir ipucu: Oje çıkarıcı kullanın! Bir pamuk top alın ve aseton oje çıkarıcıya batırın. Bir fırın eldiveni veya ısıdan koruyucu bir eldiven kullanarak pamuğu sıcak ütünün yüzeyi boyunca kaydırın. Kalıntıları kısa sürede çözecektir. Bu ütü temizleme yöntemini kullanacaksanız, sizin (veya ailenizin veya evcil hayvanlarınızın) kimyasal dumanları solumaması için dışarıda yapmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa ve tutmuyorsa, nedeni hem kapı kilidinin b...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesinin elektriği kesildikten sonra sıfırlama gösterge çizgisi çalışmı...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdolabı

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı pratik farkı olan bir cihazdır. Dağıtıcı tarafından salınan su buzdolabına sıza...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs büyütme

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğal olarak artırın . Birçok kadının göğüsleri ile ilgili bir kompleksi vardı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

BULAŞIK MAKİNESİ KAPAĞI KAPANMIYOR Bulaşık makinesi kapısı k...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi nasıl sıfırlanır? Bulaşık makinesin...

Su ve buz pınarlı buzdolabı Su ve buz pınarlı buzdola...

SU VE BUZ PINARLI BUZDOLABI Su ve buz pınarlı buzdolabı prat...

Keten tohumu yağı gögüs büyütme Keten tohumu yağı gögüs b...

Göğüs büyütmek için doğal yağlar Göğüslerinizin boyutunu doğ...

Gece yatmadan önce keten tohumu Gece yatmadan önce keten ...

Kilo vermek için keten tohumu suyu nasıl içilir, merhaba düz...

Bosch buzdolabı alarm neden öter Bosch buzdolabı alarm ned...

Bosch buzdolabındaki bip sesini kapatabilir miyim? Bosch buz...

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor Çamaşır makinesi kapağı a...

Bu, özellikle yıkama başlamadan önce yıkayıcı kapıları nered...

Alaska tatlısı nefis yemek tarifleri Alaska tatlısı nefis yeme...

Alaska tatlısı nasıl yapılır Alaska pastası, fırınlanmış Ala...

İkea havuçlu kek İkea havuçlu kek

IKEA KEKLERİ Bu mağazaların mobilya satışına ek olarak, İsve...

Yulaflı çikolata topu Yulaflı çikolata topu

Yulaf ezmesi topları ve çikolata parçaları Öğün aralarında y...

Boya HABERLERİ