Cum. Eki 15th, 2021

Yatak odası için perdeler: onları seçmenin anahtarları

  • Yatak odasının renk paleti
  • 2 Yatak odanızın perdesi için kumaş türü
  • 3 odanın büyüklüğü perdesi nasıl olmalı
  • 4 Işık faktörü
  • Yatak odası için 5 Perde online

Yatak odanız için perde seçerken nelere dikkat etmelisiniz? yatak odası perdesi nasıl olmalı Bu yazıda size tüm anahtarları anlatacağız.

yatak odası perdesi nasıl olmalı , yatak odası perde seçimi nasıl olmalı , yatak odası perdeleri nasıl olmalı,

Yatak odası perdelerini seçmenin zamanı geldi . Bunları seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Her şeyden önce, odanızın duvarlarının rengi ve sahip olduğunuz diğer mobilyaların rengi. Çok fazla veya az ışık ve odanın büyüklüğünü almak istiyorsanız da dikkate almanız gerekecektir. Bununla , yatak odası için en iyi perdeyi seçmek için tüm malzemelere sahip olacaksınız .

Perdeler yatak odanızda asla eksik olmayacak bir unsurdur. Bir yatak odasının onlarla, onlarsız bir ilgisi yoktur. Ayrıca odanız oldukça küçükse size çok daha fazla alan hissi verebilirler.

Perdelerin ana görevi olan süslemenin yanı sıra , güneş ışığının girişini düzenlemeye ve bir çift için en önemli odanın gerektirdiği mahremiyeti sağlamaya da hizmet etmelidirler . Peki yatak odaları için perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Peki, görelim:

Odanın renk paleti

Yapmanız gereken ilk şey yatak odası perdeleri için doğru renkleri seçmek . Ana göreviniz, ana odanızda sahip olduğunuz diğer unsurlarla bir araya gelmeleridir. Duvarların rengine bakmalı, yatak örtüsüne koyduğunuz kumaşın cinsi ve minderlerin rengine bakmalı ve tabii ki örtü olarak kullanılan nevresim, yorgan veya battaniyenin ne renk olduğunu görmelisiniz. yatak..  bu ilk adım için size aşağıdakileri tavsiye etmek istiyoruz:

  • Yatak odanız maviyse, bej veya beyaz perdeleri tercih etmeniz sizi ilgilendiriyor .
  • Öte yandan, ana odanız beyaza boyanmışsa , perdelerin herhangi bir rengi ideal olabilir.
  • Sarı duvarlarınız varsa, bazı tonları veya açık yeşili ve ayrıca açık turuncuyu tercih edin.

Yatak odası perdelerinin odaya yerleştireceğiniz son eşya olması çok mantıklı. Önce duvarları boyamış olacaksınız, ardından yatak ve yardımcı mobilyaları yerleştirmiş olacaksınız ve son olarak perdelerin rengini seçmeye geçeceksiniz. Hiçbir şey olmuyor. Perde kumaş üreticileri oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve doğru rengi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bununla birlikte, yatak örtünüzün ne renk olduğuna, kilim mi serdiğinize veya odanızda bir kanepeniz olup olmadığına da bakmalısınız. Tabii ki yatak odanızın perdelerine nötr bir renk koyarsanız asla yanılmış olmazsınız. Dekoratif projenizde başka bir şeyi riske atmak istiyorsanız güzel desenleri tercih edebilirsiniz ancak burada alanı dağıtmamaya dikkat etmelisiniz.

Yatak odanızın perdesi için kumaş türü

Yatak odası perdesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kumaşın cinsidir. Eğer bir istiyorsanız odanıza girmek için güneş ışığı çok, o sırf için opt en iyisidir perdeleri bu seçenek size en uygun olduğu için.

Daha sonra biraz daha hafif kumaşlar olduklarından ve polyester ile keten veya pamuk gibi bazı doğal elyafların bir kombinasyonuna sahip olduklarından emin olun . Polyester her zaman çok fazla direnç sunar ve temizlenmesi ve bakımı daha kolaydır ve doğal lifler size çok zarif bir dokunuş sunar.

Amacınız bu değilse, tam tersi ise, güneş ışığının içeri girmesine izin vermemeleri için biraz daha ağır kumaşlardan perdeler seçmeniz gerekecektir. Her neyse, iyi bir perde ve tül kombinasyonu her iki etkiyi de yaratabilir.

Ana odanızda sahip olduğunuz dekorasyon tipine bağlı olarak başka bir perde çeşidi seçebilirsiniz. Örneğin, dekoratif gücü de yüksek olan ve odanız minimalist veya endüstriyel bir tarzdaysa çok iyi giden panjurlar var.

Geniş alanlar için Japon paneller veya dikey perdeler de kullanışlı olabilir . Ancak biz özel yapım perdelerin dekoratif gücünü tercih ettik.

odanın büyüklüğü

Belirli bir yatak odası perdesi seçerken odanın büyüklüğü de çok önemlidir. Odanız oldukça küçükse, ferahlık hissini arttırdığı için açık renkler size en çok yakışan renkler olacaktır. Bu durumda, baskı veya kalın kumaşlar önermiyoruz.

ışık faktörü

Işık faktörü ile, meraklı gözleri kaçırmamak için evinizin mahremiyetini korumak isteyip istemediğinizi kastediyoruz . Tamamen karanlık ve mahremiyet sağlayan perdeler vardır. Her yatak odası perdesinin açılma derecesine bakmanız yeterlidir.

yatak odası için perdeler online

Bazı yatak odası perdeleri almak çok kolaydır, çünkü bunları evden taşınmak zorunda kalmadan çevrimiçi olarak da seçebilirsiniz ve evde rahatça otururken kalite ve renkleri karşılaştırabilirsiniz.

Yapmanız gereken ne? Çok basit. Yatak odası perdelerini seçmek için yapmanız gereken tek işlem odanızın yüksekliğini ve genişliğini ölçmektir . On santimetre bırakın. Ardından istediğiniz perde modelini seçin ve sipariş vermeye başlayın. Gerisini bilgisayar sistemi halleder. Birkaç gün içinde onları evde alacaksın.

Kısacası, güzel yatak odası perdeleri olmadan bir ana oda asla tamamlanmayacaktır . Geri kalan öğelerin rengini, onu yerleştireceğiniz pencereyi ve tüm evinizdeki en mahrem oda için istediğiniz mahremiyet derecesini hesaba katmanız yeterlidir. Bir ev dekorasyon dergisine sahip olmanız için yatak odası için perde seçimi çok iyi planlanmalıdır.

Ya sen? Yatak odanız için perde seçerken hangi unsurları göz önünde bulundurdunuz? Dekorasyon sırlarınızı yorum bölümünde hepimizle paylaşın.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir